Справа№ 953/116/23
н/п 3/953/387/23
"26" січня 2023 р. м. Харків
Київський районний суд м. Харкова у складі: головуючої судді Лисиченко С.М.,
за участю секретаря судових засідань - Кот Я.А.,
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріал, який надійшов з Харківського районного управління поліції №1 Головного управління національної поліції в Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та який фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.187 КУпАП,-
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 730342 від 14.12.2022, ОСОБА_1 13.12.2022 о 22 годині 30 хвилин був відсутній за місцем мешкання, чим порушив правила адміністративного нагляду встановленого відносно нього.
Дії ОСОБА_1 особою, уповноваженою на складання адміністративного протоколу, кваліфіковано за ч.1 ст.187 КУпАП.
В судовому засіданні 26.01.2023 ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.173 КУпАП визнав, просив суворо не карати.
Заслухавши позицію особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши надані разом з протоколом про адміністративне правопорушення матеріали, суд установив наступне.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Приписами ст. 252 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідальність за ч.1 ст.187 КУпАП настає за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.
Об'єктивна сторона порушення правил адміністративного нагляду полягає у самовільному залишенні особою, щодо якої встановлено адміністративний нагляд місця проживання, неприбуття без поважних причин у визначений строк до обраного місця проживання особи, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, у разі звільнення з місць позбавлення волі.
Обов'язковою ознакою об'єктивної сторони порушення правил адміністративного нагляду є час його вчинення. Це правопорушення може бути вчинено лише протягом терміну, на який встановлено адміністративний нагляд.
Суб'єктивна сторона порушення правил адміністративного нагляду характеризується прямим умислом і спеціальною метою - ухилення від адміністративного нагляду.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні ним 13.12.2022 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, підтверджується сукупністю зібраних та досліджених суддею доказів, зокрема, протоколом про адміністративні правопорушення серії ВАВ № 730342 від 14.12.2022; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 14.12.2022; ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 07.11.2022 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_1 ; показаннями ОСОБА_1 , наданими в судовому засіданні 26.01.2023.
Таким чином, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні ним 13.12.2022 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, є доведеною повністю.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне, з метою запобігання вчинення у подальшому нових правопорушень, застосувати до ОСОБА_1 стягнення в межах санкції ч.1 ст. 187 КУпАП.
Згідно з положеннями ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 536,80 грн.
Керуючись ст.ст. 40-1, 187, 283-285 КУпАП, суд, -
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 51 (п'ятдесят одна) грн. 00 коп. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп.
Направити копію постанови суду до Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області - до відома.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає чинності після закінчення 10-ти денного строку на її оскарження, та може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя С.М. Лисиченко