Ухвала від 26.01.2023 по справі 201/702/23

Справа № 201/702/23

Провадження № 1-кс/201/293/2023

УХВАЛА

іменем України

26.01.2023 р. м. Дніпро

Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська у складі головуючого слідчого судді ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , захисника адвоката ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська у м. Дніпрі клопотання прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні-прокурора Щастинської окружної прокуратури Луганської області ОСОБА_3 , про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування, заявленого в межах кримінального провадження, внесеного 14.04.2022 р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022132600000049 відносно

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України,українки, уродженки м. Луганськ Луганської області , раніше не судимої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України,

ВСТАНОВИВ:

До Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні-прокурора Щастинської окружної прокуратури Луганської області ОСОБА_3 , про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування відносно ОСОБА_5 , підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України, відомості про яке 14.04.2022 р. внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022132600000049.

Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав та просив ухвалити рішення, яким надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування з підстав, зазначених в клопотанні.

Захисник в судовому засіданні заперечив щодо задоволення клопотання.

Слідчим відділом 3 Управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022132600000049 від 14.04.2022 за фактом здійснення громадянином України пропаганди у закладах освіти незалежно від типів та форм власності з метою сприяння здійсненню збройної агресії проти України, встановленню та утвердженню тимчасової окупації частини території України, уникненню відповідальності за здійснення державою-агресором збройної агресії проти України, а також дії громадян України, спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України.

ОСОБА_5 ,будучи громадянкою України, скоїла кримінальне правопорушення за наступних обставин.

Відповідно до статей 1-3, 6 Конституції України - Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава; Суверенітет України поширюється на всю її територію; Україна є унітарною державою; Територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною; Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю; права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність; Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову; Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.

Згідно зі статтями 17, 19, 65, 68 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу; На території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом; На території України не допускається розташування іноземних військових баз; Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України; Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей; Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», від 12.05.2015 за № 389-VIII, органи місцевого самоврядування здійснюють повноваження, надані їм Конституцією України, цим та іншими законами України.

Частиною 3 статті 4 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», від 12.05.2015 за № 389-VIII, військові адміністрації населених пунктів утворюються в одному чи декількох населених пунктах (селах, селищах, містах), в яких сільські, селищні, міські ради та/або їхні виконавчі органи не здійснюють покладені на них Конституцією та законами України повноваження, у тому числі внаслідок фактичного саморозпуску або самоусунення від виконання своїх повноважень, або їх фактичного невиконання, або припинення їх повноважень згідно із законом.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 24.02.2022 російською федерацію здійснено повномасштабне військове вторгнення на територію України, у зв'язку із чим розпочато ведення агресивної війни проти України та захоплення її території.

Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Законом України від 24.02.2022 «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»» затверджено зазначений Указ.

Указом Президента України від 14 березня 2022 року № 133/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб.

Законом України від 15.03.2022 «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні»» затверджено зазначений Указ.

Указом Президента України від 18 квітня 2022 року №259/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», яким на часткову зміну статті 1 Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року №2102-ІХ (зі змінами, внесеними Указом від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-IX), строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб. Відповідно до Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 17.05.2022 № 341/2022, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб (тобто до 23 серпня 2022 року). Указом Президента «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 12.08.2022 № 573/2022, воєнний стан в Україні продовжують з 05:30 23 серпня 2022 року строком на 90 діб, - до 21 листопада 2022 року. Указом Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» воєнний стан продовжено до 19 лютого 2023 року.

У зв'язку із веденням агресивної війни з боку російської федерації проти України, у період з 24.02.2022 по 02.03.2022, більш точні дату та час під час досудового розслідування встановити не виявилось можливим, окупаційними військами російської федерації та представниками так званої «лнр» захоплено (окуповано) м. Щастя Щастинського району Луганської області.

В період часу, з квітня 2022 року, більш точний час встановити за об'єктивних причин не виявилось можливим, ОСОБА_5 , будучи громадянкою України, усвідомлюючи здійснення відкритої російської агресії, яка розпочалась приблизно о 04 годині ранку 24.02.2022 повномасштабним російським військовим вторгненням на територію України, метою якого є повалення конституційного ладу, територіальної цілісності та захоплення території України, усвідомлюючи російську агресію проти України, з метою переслідування своїх особистих інтересів, перебуваючи на території м. Щастя Щастинського району Луганської області маючи умисел на здійснення пропаганди у закладах освіти незалежно від типів та форм власності з метою сприяння здійсненню збройної агресії проти України, встановленню та утвердженню тимчасової окупації частини території України, уникненню відповідальності за здійснення державою-агресором збройної агресії проти України, а також на дії, спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти, та реалізуючи його вступила в злочинну змову з окупаційними військами російської федерації та представниками так званої «лнр», та отримавши від них пропозицію на зайняття посади в закладі освіти окупаційної влади в м. Щастя Щастинського району Луганської області, в порушення вимог Конституції та Законів України добровільно, умисно погодилась на вказану пропозицію.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_5 , у квітні 2022 року, більш точний час встановити за об'єктивних причин не виявилось можливим, будучи громадянкою України, перебуваючи на території м. Щастя Щастинського району Луганської області, діючи зі своїх особистих мотивів та бажання, погоджуючись на пропозицію представників окупаційної адміністрації держави-агресора - російської федерації та представників незаконних збройних формувань так званої «лнр», умисно, добровільно зайняла посаду директора «Луганської середньої школи № 56 імені Костянтина Кутового» (мовою оригіналу - «директора Луганской средней школы №56 имени Константина Кутового» в «государственном общеобразовательном учреждении луганской народной республики»), яка розташована за адресою: вул. Донецька, 83, м. Щастя, Щастинського району Луганської області, з метою здійснення пропаганди у закладах освіти незалежно від типів та форм власності з метою сприяння здійсненню збройної агресії проти України, встановленню та утвердженню тимчасової окупації частини території України, уникненню відповідальності за здійснення державою-агресором збройної агресії проти України, а також впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти.

ОСОБА_5 , обґрунтовано підозрюється у здійсненні пропаганди у закладах освіти незалежно від типів та форм власності з метою сприяння здійсненню збройної агресії проти України, встановленню та утвердженню тимчасової окупації частини території України, уникненню відповідальності за здійснення державою-агресором збройної агресії проти України, а також діях громадянина України, спрямованих на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України.

Відповідно до п. 7 ч. ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», 15.04.2014 року № 1207-VII, - тимчасово окупована російською федерацією територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування російської федерації та окупаційна адміністрація російської федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування російської федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації російської федерації.

Крім того, наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 визначено перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.

Згідно з вказаним переліком Щастинська міська територіальна громада Щастинського району Луганської області перебуває під тимчасовою окупацією та оточенні (блокуванні) з боку рф та незаконних збройних формувань т.зв. лнр, починаючи з 25.02.2022.

У зв'язку із збройною агресією російської федерації, воєнним станом в Україні, захопленням смт. Новоайдар Луганської області та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованій території України, та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, в газеті «Урядовий кур'єр» № НОМЕР_1 ( НОМЕР_2 ) від ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_3 , та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора від ІНФОРМАЦІЯ_4 , за посиланням ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ), опубліковано повістку про виклик особи ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на 02.01.2023 - 10:00, 03.01.2023 - 10:00, 04.01.2023 - 10:00, за зазначеною в повістці адресою, для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні № 42022132600000049 від 14.04.2022, отримання письмового повідомлення про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень за ч. 3 ст. 111-1 КК України, допиту в якості підозрюваного.

В жодний із призначеного час громадянка України ОСОБА_5 в призначене місце не з'явилась, про неможливість та причини неприбуття до місця дислокації Щастинської окружної прокуратури Луганської області не повідомила.

Відповідно до ч. 1 ст. 278 КПК України, письмове повідомлення про підозру вручається в день його складення слідчим або прокурором, а у випадку неможливості такого вручення - у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень.

05 січня 2023 року у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_5 повідомлено про підозру у здійснення громадянином України пропаганди у закладах освіти незалежно від типів та форм власності з метою сприяння здійсненню збройної агресії проти України, встановленню та утвердженню тимчасової окупації частини території України, уникненню відповідальності за здійснення державою-агресором збройної агресії проти України, а також дії громадян України, спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України.

Враховуючи наведені вище обставини, прокурором, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, повідомлено ОСОБА_5 про підозру у відповідності та у спосіб передбачений діючим кримінальним процесуальним законодавством України (опубліковано повідомлення про підозру на веб-сайті Офісу Генерального прокурора за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_6 та в газеті «Урядовий кур'єр» № НОМЕР_3 ( НОМЕР_4 ) від ІНФОРМАЦІЯ_7 за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_7 .

З метою допиту підозрюваної та проведення інших слідчих дії, враховуючи обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, 05.01.2023 на веб-сайті Офісу Генерального прокурора за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_6 та в газеті «Урядовий кур'єр» № НОМЕР_3 ( НОМЕР_4 ) від ІНФОРМАЦІЯ_7 за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_7 опубліковано повістку про виклик особи ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на 09.01.2023 - 10:00, 10.01.2023 - 10:00, 11.01.2023 - 10:00, за зазначеною в повістці адресою, для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні № 42022132600000049 від 14.04.2022, отримання письмового повідомлення про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень за ч. 3 ст. 111-1 КК України, допиту в якості підозрюваного.

В жодний із призначеного час громадянка України ОСОБА_5 в призначене місце не з'явилась, про неможливість та причини неприбуття до місця дислокації Щастинської окружної прокуратури Луганської області не повідомила.

Постановою прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні від 12.01.2023, на підставі ст. 281 КПК України ОСОБА_5 оголошено в розшук.

У зв'язку із переховуванням підозрюваної до Жовтневого районного суду Дніпропетровської області, у відповідності до ч. 6 ст. 193 КПК України, прокурором подано клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке 18.01.2023 слідчим суддею задоволено та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_5 та факт перебування її на тимчасово окупованій території повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:

- протоколом огляду від 02.05.2022, відповідно до якого оглянутий офіційний сайт «министерства образования и науки луганской народной республики», в якому зазначено, що директором Государственного учреждения луганской народной республики "Луганское общеобразовательное учреждение - средняя общеобразовательная школа №56 имени Константина Кутового" є ОСОБА_5 ;

- протоколом огляду від 14.06.2022, відповідно до якого оглянутий веб-сайт "Telegram" в якому зазначено, що ОСОБА_5 , перейшла на бік окупантів і співпрацює з місцевою адміністрацією, подає інформацію працівників які мають проукраїнську позицію;

- висновком портретної експертизи №70 від 10.07.2022;

- протоколом допиту свідка ОСОБА_6 від 22.06.2022, яка підтвердила зайняття ОСОБА_5 посади директора (мовою оригіналу) "Луганское общеобразовательное учреждение - средняя общеобразовательная школа №56 имени Константина Кутового";

- протоколом допиту свідка ОСОБА_7 від 23.10.2022, яка підтвердила зайняття ОСОБА_5 посади директора (мовою оригіналу) "Луганское общеобразовательное учреждение - средняя общеобразовательная школа №56 имени Константина Кутового" та впровадження нею системи освіти держави агресора;

- протоколом допиту свідка ОСОБА_8 від 25.10.2022, яка підтвердила зайняття ОСОБА_5 посади директора (мовою оригіналу) "Луганское общеобразовательное учреждение - средняя общеобразовательная школа №56 имени Константина Кутового" та впровадження нею системи освіти держави агресора;

- протоколом допиту свідка ОСОБА_9 від 25.10.2022, яка підтвердив зайняття ОСОБА_5 посади директора (мовою оригіналу) "Луганское общеобразовательное учреждение - средняя общеобразовательная школа №56 имени Константина Кутового" та впровадження нею системи освіти держави агресора;

- протоколом огляду від 03.11.2022, відповідно до якого оглянутий офіційний сайт «народная милиция лнр», в якому зазначено, що директором Государственного учреждения луганской народной республики "Луганское общеобразовательное учреждение - средняя общеобразовательная школа №56 имени Константина Кутового" є ОСОБА_5 ;

- протоколом огляду від 11.01.23, відповідно до якого оглянутий офіційний сайт «Федеральной налоговой служби», в якому зазначено, що юридичною особою Государственного учреждения луганской народной республики "Луганское общеобразовательное учреждение - средняя общеобразовательная школа №56 имени Константина Кутового" є ОСОБА_5 ;

- повідомленням про підозру ОСОБА_5 від 05.01.2023.

Також згідно відомостей, наданих УДМС в Кіровоградській області, ОСОБА_5 значиться зареєстрованою за адресою: АДРЕСА_1 , тобто місцем реєстрації є тимчасово окупована територія Луганської області.

Відповідно до ч. 2 ст. 297-1 КПК України, спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, зокрема передбачених статтями 111-1 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.

Про факт переховування підозрюваної ОСОБА_5 від слідства та суду свідчить те, що підозрювана на виклик до слідчого та прокурора для проведення слідчих дій, вручення підозри, на виклик слідчого судді для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу не з'явилась, а тому в повній мірі можна стверджувати про переховування підозрюваного від органів досудового розслідування та суду з метою уникнення кримінальної відповідальності.

Відомості про переховування підозрюваної ОСОБА_5 підтверджуються опублікованими повістками про виклик, 05.01.2023 на веб-сайті Офісу Генерального прокурора за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_6 та в газеті «Урядовий кур'єр» № НОМЕР_3 ( НОМЕР_4 ) від ІНФОРМАЦІЯ_7 за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_7 опубліковано повістку про виклик особи ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на 09.01.2023 - 10:00, 10.01.2023 - 10:00, 11.01.2023 - 10:00, за зазначеною в повістці адресою, для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні № 42022132600000049 від 14.04.2022, отримання письмового повідомлення про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень за ч. 3 ст. 111-1 КК України, допиту в якості підозрюваного.

Однак у жодний із призначених дати та часу ОСОБА_5 за викликом не з'явилась, про неможливість та/або причини неприбуття за місцем розташування Щастинської окружної прокуратури Луганської області не повідомила.

Відповідно до п. 7 ч. ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», 15.04.2014 року № 1207-VII, - тимчасово окупована російською федерацією територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування російської федерації та окупаційна адміністрація російської федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування російської федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації російської федерації.

Статтею 3 Закону встановлено перелік територій, які вважаються «тимчасово окупованою територією». Такою територією визначається:

1) сухопутна територія тимчасово окупованих російською федерацією територій України, водні об'єкти або їх частини, що знаходяться на цих територіях;

2) внутрішні морські води і територіальне море України навколо Кримського півострова, територія виключної (морської) економічної зони України вздовж узбережжя Кримського півострова та прилеглого до узбережжя континентального шельфу України, внутрішні морські води, прилеглі до сухопутної території інших тимчасово окупованих російською федерацією територій України, на які поширюється юрисдикція органів державної влади України відповідно до норм міжнародного права, Конституції та законів України;

3) інша сухопутна територія України, внутрішні морські води і територіальне море України, визнані в умовах воєнного стану тимчасово окупованими рішенням Ради національної безпеки і оборони України, введеним у дію указом Президента України.

Аналіз вказаних положень Закону свідчить, що існує декілька підстав та способів віднесення певних територій держави до категорії тимчасово окупованих.

Так, виходячи з положень п. 1 ч. 1 ст. 3 та п. 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону, будь-яка частина території України набуває статусу тимчасово окупованої території за наявності у неї певних ознак, визначених Законом, і при цьому у даному випадку Закон не вимагає проходження будь-яких додаткових процедур або прийняття додаткових нормативно-правових актів для встановлення факту окупації.

У цьому випадку, достатньо довести, що окремо визначена території відповідає одному з критеріїв встановлених п. 1 ч. 1 ст. 3 та п. 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону, а саме:

1.частина території України, в межах якої збройні формування російської федерації та окупаційна адміністрація російської федерації встановили та здійснюють фактичний контроль;

2.частина території України в межах якої збройні формування російської федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації російської федерації.

Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура (ч. 1 ст. 2 КПК України).

Спеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень глави 24-1 (ч. 1 ст. 297-1 КПК України).

Наведені обставини унеможливлюють завершення досудового розслідування без проведення спеціального досудового розслідування, оскільки підозрюваний перебуває на тимчасово окупованій території та переховується там від органів досудового розслідування.

Враховуючи наведене, з метою досягнення завдання кримінального провадження, дотримання належної правової процедури, необхідним вбачається отримати дозвіл слідчого судді на проведення спеціального досудового розслідування.

Наведені положення КПК України щодо можливості проведення спеціального досудового розслідування повністю узгоджуються з діючою Європейською судовою практикою.

Згідно із ч. 5 ст. 139 КПК України ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.

Враховуючи наведене, достовірно встановлено, що підозрювана ОСОБА_5 : обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України;переховується від органів слідства з метою ухилення від кримінальної відповідальності (ухиляється від явки на виклик прокурора, зокрема, не прибула на виклик без поважної причини шість разів, три з яких в якості підозрюваної, а також не прибула на судовий виклик);перебуває на тимчасово окупованій території України.

Таким чином, наявні достатні підстави для проведення у кримінальному провадженні № 42022132600000049 від 14.04.2022 стосовно підозрюваної ОСОБА_5 спеціального досудового розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України.

У відповідності до п. 6 ч. 1 ст. 297-2 КПК України, проведення допиту свідків під час розгляду клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування слідчим суддею, зокрема, через те, що свідки перебувають у інших регіонах України у зв'язку з евакуацією з тимчасово окупованої території через активні бойові дії та захоплення окремих територій збройними силами рф та незаконними збройними формуваннями так званої «лнр».

Відповідно до наказу т.в.о. голови Служби безпеки України № 197 від 20.07.2022 місце тимчасової дислокації слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м. Сєвєродонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях визначено у м. Дніпро за адресою: площа Шевченка буд. 7. У зв'язку з цим клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження у справах, що розслідуються слідчим відділом 3 управління (з дислокацією у м. Сєвєродонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, для судового розгляду підлягають направленню до Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська.

Таким чином, наявні достатні підстави для надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно підозрюваної ОСОБА_5 у кримінальному провадженні № 42022132600000049 від 14.04.2022 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України.

На підставі вимог ч. 3 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15 квітня 2014 року № 1207-VII, керуючись вимогами ст.ст. 2,7, ст.3 ч.1 п.18), ст.139 ч.5,ст.ст. 2971-2975,309,372, 376,532 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування, заявленого в межах кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022132600000049 від 14.04.2022 р. - задовольнити.

Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42022132600000049, відомості про яке 14.04.2022 р. внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань відносно ОСОБА_5 за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали оголошено 27.01.2023 р. о 09 год.30 хв.

Слідчий суддя

Жовтневого районного суду

м. Дніпропетровська ОСОБА_1