Єдиний унікальний номер 725/7015/22
Номер провадження 3/725/152/23
09.02.2023 року м. Чернівці
Суддя Першотравневого районного суду м. Чернівці Войтун О.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Чернівецькій області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої по АДРЕСА_1 , за ст. 124 КУпАП, ст. 122-4 КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія ААД №386044, 20.11.2022 року о 20 год. 10 хв. у м. Чернівці по вул. Руській, 219-Е водій автомобіля «CHRYSLER» державний номер НОМЕР_1 ОСОБА_2 при зміні напрямку руху не переконалася у безпеці та скоїла зіткнення з транспортним засобом «SKODA FABIA» державний номер НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_3 , внаслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження, чим порушила вимоги п. 10.1, 12.1, 13.1 Правил дорожнього руху України, тим самим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
Крім того відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №386043, 20.11.2022 року о 20 год. 00 хв. у м. Чернівці по вул. Руській, 219-Е водій автомобіля «CHRYSLER» державний номер НОМЕР_1 ОСОБА_2 , будучи причетною до дорожньо-транспортної пригоди залишила місце пригоди. Таким чином своїми діями порушила вимоги п. 2.10 «а» Правил Дорожнього руху України, тим самим скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122-4 КУпАП.
В судове засідання гр. ОСОБА_1 не з'явилася, хоча була належним чтином повідомленою про дату, час та місце розгляду справи.
Інший учасник пригоди - ОСОБА_3 в судовому засіданні підтвердив, обставини викладені у протоколах та просив притягнути її до відповідальності.
Заслухавши пояснення ОСОБА_3 , дослідивши матеріали справи, вважаю, що дана справа про адміністративні правопорушення підлягає поверненню для доопрацювання, виходячи з наступного.
Згідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
За змістом ст. 252 КУпАП, оцінка доказів здійснюється органом (посадовою особою) за своїм внутрішнім переконанням, яке повинно ґрунтуватися на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Так, долучена схема місця ДТП не відображає у повній мірі обставин пригоди, так в порушення Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2015 № 1395, на схемі місця ДТП не відображено координати місця зіткнення, відносно автомобіля «SKODA FABIA» та сталих орієнтирів, слідів гальмівного шляху, відстаней між позначками на місцевості, ширини проїзної частини дороги, напрямку руху транспортного засобу «CHRYSLER».
Крім того на схемі місця ДТП відображено два напрямки руху транспортного засобу «SKODA FABIA» (згідно схеми).
Також суддя звертає увагу, що постановою Першотравневого районного суду м. Чернівці від 02.12.2022 року дану справу вже було повернуто на доопрацювання та було звернуто увагу на недоліки матеріалів, зокрема щодо адреси зіткнення транспортних засобів, які різняться між поясненнями ОСОБА_4 та матеріалами справи, яку працівниками поліції при доопрацюванні виконано не було.
Крім того до справи не долучено Акту огляду транспортного засобу який залишив місце ДТП на наявність та характер пошкоджень.
З урахуванням всіх обставин справи, недоліків в оформленні матеріалів та суперечливих пояснень учасників пригоди, суддя позбавлений можливості у відповідності до ст.ст. 245, 280 КУпАП, повно дослідити всі обставини по справі та об'єктивно встановити наявність або відсутність в діях ОСОБА_1 складу правопорушень, передбачених ст.124, ст.. 122-4 КУпАП.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 245, 256, 278, 280, 288-290 КпАП України, -
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 124, ст. 122-4 КУпАП повернути начальнику Управління патрульної поліції в Чернівецькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці О. Б. Войтун