Рішення від 14.02.2023 по справі 600/3118/22-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 лютого 2023 р. м. Чернівці Справа № 600/3118/22-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Маренича І.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військово-лікарської комісії при Шостому відділі Чернівецького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Шостого відділу Чернівецького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся в суд з позовом до Військової - лікарської комісії при Шостому відділі Чернівецького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідач-1), Шостого відділу Чернівецького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідач-2) в якому просив:

- визнати протиправним дiї вiйськово-лікарської комісії при Шостому відділі Чернівецького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки та скасувати постанову військово-лікарської комісії при шостому відділі Чернівецького РТЦК та СП, оформлену у вигляді довідки від 04.05.2022 за № 1883, про придатність ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до військової служби;

- визнати протиправними дії Шостого вiддiлу Чернівецького РТЦК та СП щодо призову під час мобiлiзацiї ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на військову службу та скасувати наказ Шостого відділу Чернівецького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про призов військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації в частині призову по мобілізації ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як повністю придатного до військової служби.

В обґрунтування позову вказує, що відповідачем здійснювалось обстеження та медичний огляд з метою визначення придатності на військову службу під час загальної мобілізації. За результатами медичного огляду позивача визнано придатним до військової служби, про що видано постанову, яка оформлена довідкою Військово - лікарської комісії від 04.05.2022 р. Позивач не погоджується з вказаним висновком, оскільки відповідачем-1 не було проведено ВЛК щодо стану його здоров'я .

Позивач не погоджується з результатами та висновками обстеження і медичного огляду, вважає, що зазначений у постанові висновок є протиправним, сформованим без проведення належного медичного огляду та обстеження, а також необґрунтованим.

Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження. Призначено судове засідання на 12.10.2022.

Заперечуючи щодо позовних вимог відповідач-1 серед іншого зазначав, що Порядок проходження медичного огляду регламентовано Положенням про військову-лікарську експертизу в Збройних Силах України, яке затверджене наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 за №402. Медичний огляд резервістів на військову службу в особливий період, відповідно до наказу Верховного Головнокомандувача Збройних сил України від 22.02.2022 №2 "Про призов резервістів на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період" та листа начальника комісії - голови військово-лікарської комісії Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України від 24.02.2022 №598/493 проводиться за спрощеною процедурою. Медичний огляд проводиться військово-лікарською комісією шляхом проведення об'єктивного огляду, анамнестичне опитування щодо стану здоров'я, виконання функціональних проб. Результати медичного огляду заносяться до Карти обстеження та медичного огляду із обов'язковим заповненням та скріпленням особистим підписом особи, яка оглядається, у пункті 11 зазначеної Карти "Інформація про стан мого здоров'я надана мною у повному обсязі. Попереджений про надання неповної та недостовірної інформації". Згідно довідки відповідача-1 позивача визнано придатним до військової служби. Окрім того, відповідач-1 звертав увагу, що позивач поскаржився на зір, інших скарг при проходженні медичного обстеження не було. При цьому, долучені до матеріалів справи висновки лікарів були здійсненні по проходженню 3 місяців після проведення медичного огляду.

Звертав увагу, що Положення № 402 передбачає процедуру оскарження висновку позаштатної ВЛК, однак позивач вказаною процедурою не скористався. У зв'язку з наведеним просив відмовити в задоволенні позовних вимог.

Відповідач-2 надав відзив на позовну заяву, в якому позовні вимоги не визнав та просив суд відмовити у задоволенні позову. В обґрунтування правової позиції зазначив, що з наявних у матеріалах справи доказів не встановлено того, що позивач звертався до регіональної військово-лікарської комісії або Центральної військово-лікарської комісії для перегляду висновку відповідача та не скористався своїм правом на проведення повторного медичного огляду щодо придатності до військової служби. В Положенні №402 не визначено порядку оскарження довідок позаштатної військово-лікарської комісії.

Позивач подав відповідь на відзив, в якому наведено переважно подібні арґументи, що і в позовній заяві.

Відповідач-1 подав заперечення, в якому зазначені подібні арґументи, що й у відзиві.

12.10.2022 р. судом оголошено перерву до 24.10.2022 р. у зв'язку з неявкою відповідачів.

24.10.2022 р. судове засідання не відбулось у зв'язку з неявкою відповідачів. Призначено судове засідання на 31.10.2022 р.

31.10.2022 р. судове засідання не відбулось у зв'язку з оголошенням повітряної тривоги на території Чернівецької області. Призначено судове засідання на 09.11.2022 р.

09.11.2022 р. судом оголошено перерву до 30.11.2022 р.

30.11.2022 р. судове засідання не відбулось у зв'язку з відсутністю енергопостачання. Призначено судове засідання на 07.12.2022 р.

07.12.2022 р. судове засідання не відбулось у зв'язку з неявкою відповідачів. Призначено судове засідання на 16.12.2022 р.

Водночас, представником відповідача подано клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

16.12.2022 р. судове засідання не відбулось у зв'язку з оголошенням повітряної тривоги на території Чернівецької області. Призначено судове засідання на 16.01.2023 р.

16.01.2023 р. представником позивача подано до суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Частиною 1 ст. 205 КАС України визначено, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта (ч. 9 ст. 205 КАС України).

Враховуючи приписи ст. 205 КАС України, суд вважає, що подане представником позивача клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, а також неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, не є перешкодою для розгляду і вирішення справи за наявними у справі матеріалами в порядку письмового провадження.

09.02.2023 р. ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду позовну заяву в частині позовних вимог про визнання протиправними дій Шостого відділу Чернiвецького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо призову під час мобiлiзацiї ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на військову службу та скасування наказу Шостого відділу Чернiвецького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про призов військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації в частині призову по мобілізації ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як повністю придатного до військової служби у зв'язку з поданням заяви позивачем - залишено без розгляду.

Дослідивши письмові докази судом встановлено наступне.

Позивач є військовозобов'язаним, військове звання солдат, перебуває на обліку в Кіцманському ОРВК з 11.02.2020 року. 11.02.2020 р. комісією при Кіцманському ОРВК визнаний придатним до військової служби. Вказане підтверджується тимчасовим посвідченням.

04 травня 2022 року позивач проходив медичний огляд, який проводився Військово-лікарською комісією при Шостому відділі Чернівецького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

04.05.2022 р. згідно висновку лікаря офтальмолога ОСОБА_1 визнано придатним.

04.05.2022 р. у відповідності до довідки виданої військово-лікарською комісією №1883 позивача визнано придатним до військової служби.

Позивач не погоджується з рішенням ВЛК, та вважає його протиправним оскільки відповідачем-1 порушено проведення ВЛК, а не сам результат.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби регламентовано Законом України "Про військову службу і військовий обов'язок" (далі - Закон №2232-XII).

Відповідно до частин першої третьої статті 1 цього Закону захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя (далі - територіальні центри комплектування та соціальної підтримки) (частина сьома статті 1 Закону № 2232-XII).

Згідно з частиною дев'ятою статті 1 №2232-XII щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії: допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць; призовники - особи, приписані до призовних дільниць; військовослужбовці - особи, які проходять військову службу; військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави; резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.

Згідно з частиною першою статті 2 Закону №2232-XII військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.

Позивач є військовозобов'язаною особою, яка перебуває у запасі.

Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №65/2022 "Про загальну мобілізацію", затвердженого Законом України від 03 березня 2022 року №2105-IX, постановлено про оголошення та проведення загальної мобілізації на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва.

Відповідно до частини десятої статті 2 Закону №2232-XII та з метою якісного проведення призову громадян на строкову військову службу за станом здоров'я, прийняття громадян на військову службу за контрактом, проведення медичного огляду військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів для визначення ступеня придатності до військової служби та визначення ступеня придатності льотного складу до льотної роботи наказом Міністра оборони України 14 серпня 2008 року №402 затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (далі - Положення №402).

Згідно із пунктом 1.1 глави 1 розділу І Положення №402 військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов'язаних, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Згідно з пунктом 1.2 розділу І Положення №402 військово-лікарська експертиза - це: медичний огляд допризовників, призовників; військовослужбовців та членів їхніх сімей (крім членів сімей військовослужбовців строкової військової служби); військовозобов'язаних, офіцерів запасу, які призиваються на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, резервістів (кандидатів у резервісти); громадян, які приймаються на військову службу за контрактом; кандидатів на навчання у вищих військово-навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів Міністерства оборони України (далі - ВВНЗ), учнів військових ліцеїв; колишніх військовослужбовців; працівників Збройних Сил України, які працюють у шкідливих та небезпечних умовах праці та залучаються до роботи з джерелами іонізуючого випромінювання (далі - ДІВ), компонентами ракетного палива (далі - КРП), джерелами електромагнітних полів (далі - ЕМП), лазерного випромінювання (далі - ЛВ), мікроорганізмами I - II груп патогенності; працівників допоміжного флоту Військово-Морських Сил Збройних Сил України (далі - ВМС Збройних Сил України); визначення ступеня придатності до військової служби, навчання у ВВНЗ, роботи за фахом; установлення причинного зв'язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів.

Як передбачено підпунктом 2.1 глави 2 розділу І Положення №402, для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі). Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання військово-лікарської комісії з визначення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця. Постанови штатних та позаштатних ВЛК обов'язкові до виконання.

Відповідно до пункту 2.2 розділу І Положення №402 штатні ВЛК є військово-медичними установами. Вони мають гербову печатку, кутовий штамп та утримуються за окремим штатом. До штатних ВЛК належать: Центральна військово-лікарська комісія (далі - ЦВЛК); ВЛК регіону; ВЛК евакуаційного пункту; ВЛК пересувної госпітальної бази.

Штатні ВЛК комплектуються лікарями із клінічною підготовкою за однією з лікарських спеціальностей (терапія, хірургія, неврологія, психіатрія, оториноларингологія, офтальмологія, організація охорони здоров'я тощо), з досвідом роботи у військових частинах та лікувальних закладах.

Залучати особовий склад штатних ВЛК для вирішення питань та завдань, не пов'язаних із військово-лікарською експертизою, забороняється.

У відповідності до пункту 2.6.1 розділу І Положення №402 до позаштатних постійно діючих ВЛК (ЛЛК) належать:

госпітальні ВЛК; гарнізонні ВЛК; ЛЛК; ВЛК високомобільних десантних військ; ВЛК військових комісаріатів; ВЛК територіального центру комплектування (далі - ВЛК ТЦК); ВЛК цивільного лікувального закладу з правами госпітальної ВЛК.

Пунктом 2.6.2 розділу І Положення №402 позаштатні (постійно та тимчасово діючі) ВЛК (ЛЛК) призначаються у складі голови, заступника голови (може призначатись один з членів комісії), членів комісії (у гарнізонних, госпітальних ВЛК не менше ніж три лікарі, в інших ВЛК і ЛЛК - терапевта, хірурга, невропатолога, окуліста, стоматолога, оториноларинголога, психіатра) і секретаря з середньою медичною освітою. До складу ВЛК (ЛЛК) можуть призначатися лікарі інших спеціальностей.

У відповідності до 2.6.3 розділу І Положення №402 до складу ВЛК (ЛЛК), що створюється у військовому комісаріаті, ТЦК, лікарі і секретар комісії залучаються з місцевих лікувально-профілактичних закладів рішенням голови районної державної адміністрації (виконавчого органу міської ради) за погодженням з головою відповідної штатної ВЛК регіону.

Пунктом 2.6.4 розділу І Положення №402 штатні і позаштатні (постійно та тимчасово діючі) ВЛК (ЛЛК) з питань військово-лікарської та лікарсько-льотної експертизи підпорядковуються вищим штатним ВЛК.

Питання медичного огляду військовозобов'язаних у мирний час, під час мобілізації, на особливий період регламентує глава 3 розділу II Положення №402.

За приписами пунктів 3.1, 3.2, 3.4, 3.5, 3.7 глави 3 розділу ІІ Положення №402 медичний огляд військовозобов'язаних проводиться за рішенням військового комісара ВЛК військових комісаріатів. Військовозобов'язані, залежно від категорії запасу, військово-облікової спеціальності та призначення, підлягають повторному огляду ВЛК військових комісаріатів. Кожний військовозобов'язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями і лікарями інших спеціальностей. Перед оглядом військовозобов'язаних їм проводиться рентгенологічне (флюорографічне) обстеження органів грудної клітки, загальний аналіз крові, визначаються група крові та резус-належність (особам, у яких немає відповідної відмітки у військовому квитку), ЕКГ, дослідження сечі. Особам, яким більше 40 років, обов'язково проводиться вимір внутрішньоочного тиску, дослідження крові на цукор. До початку огляду військовий комісаріат на всіх військовозобов'язаних отримує дані із психоневрологічних, протитуберкульозних, шкірно-венеричних диспансерів, наркологічних закладів (на тих, що перебувають на обліку у вказаних диспансерах, закладах, - витяг з історії хвороби), на осіб, що визнані інвалідами, - дані з органів соціального забезпечення, також медичну картку амбулаторного хворого (облікова форма МОЗ України №025) з поліклінік та медико-санітарних частин за місцем проживання, роботи або навчання. Зазначені документи з відомостями із вищевказаних диспансерів (закладів), а на офіцерів і прапорщиків (мічманів) запасу також особові справи військовий комісаріат до початку огляду подає для вивчення у ВЛК. Якщо офіцери запасу раніше служили у Збройних Силах України або інших військових формуваннях, тоді військовий комісаріат у направленні на огляд вказує, коли і з якої причини вони були звільнені у запас. На звільнених із військової служби за станом здоров'я у ВЛК обов'язково подається Свідоцтво про хворобу (додаток 11) або його копія.

Поряд з тим наказом Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України від 22 лютого 2022 року №2 "Про призов резервістів на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період" визначено призов на військову службу резервістів здійснювати з обов'язковим проходженням медичних оглядів за спрощеною процедурою.

Як визначено пунктом 3.8 глави 3 розділу ІІ Положення №402, постанови ВЛК військових комісаріатів оформлюються довідкою ВЛК (додаток 4 до Положення) у двох примірниках, яка не підлягає затвердженню штатною ВЛК і дійсна протягом шести місяців з дня медичного огляду. Копія довідки видається на руки особі, яка пройшла медичний огляд.

Пункт 3.8 глави 3 розділу ІІ Положення №402 окремо визначає види постанов, які приймає ВЛК щодо військовозобов'язаних, яких призивають на військову службу або приймають на військову службу у добровільному порядку за контрактом (абзац перший) та види постанов щодо військовозобов'язаних по мобілізації (абзац восьмий).

У першому випадку за статтями (пунктами статей) Розкладу хвороб, які передбачають індивідуальне визначення придатності до військової служби і військової спеціальності, ВЛК може прийняти одну із постанов: "Непридатний до військової служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час"; "Обмежено придатний до військової служби"; "Придатний (або непридатний) до військової служби за контрактом, за спеціальністю… (вказати спеціальність)"; "Придатний (або непридатний) до військової служби в миротворчій місії за спеціальністю … (вказати спеціальність)"; "Придатний до військової служби".

У свою чергу після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов'язаного одну із таких постанов: "Придатний до військової служби"; "Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)"; "Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".

Як було встановлено судом, постановою ВЛК, оформленою довідкою від 04 травня 2022 року №6/1883, ОСОБА_1 визнано придатним до військової служби.

При цьому, на момент проведення медичного огляду, будь яких документів, що підтверджують наявність хронічних або гострих захворювань від позивача не надано. Відомостей щодо непридатності (обмеженої придатності) до військової служби з виключення з військового обліку станом на момент проходження медичного огляду - відсутні.

Окрім того, згідно висновку лікаря офтальмолога, позивача визнано придатним до військової служби.

При цьому, суд звертає увагу, що у відповідності до тимчасового посвідчення, позивач проходив ВЛК 11.02.2020 року при Кіцманському ОРВК та визнаний придатним до військової служби. Вручено мобілізаційне розпорядження 11.02.2020 року.

Докази про погіршення його стану здоров'я з часу визнання його придатним до військової служби відсутні.

Позивач, покликаючись на необ'єктивність висновку відповідача, надав суду копії висновку чергового лікаря "ОКНП Чернівецької обласної клінічної лікарні" від 27.07.2022 р., консультативних висновків терапевта ТОВ "Оксфорд Медікал" від 01.08.2022 р., 23.08.2022 р. та копію виписки із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого від 01.08.2022 р.

Суд зазначає, що всі вищезазначені заходи позивачем здійснено майже через 3 місяці після проходження ВЛК.

При цьому, суд звертає увагу, що хоч медичний огляд і проводився за спрощеною процедурою шляхом проведення тілесного огляду та опитування щодо стану здоров'я, проте фактично здійснено повністю. Позивач звертався зі скаргою до лікарів ВЛК щодо зменшеного зору на обидві ока. Однак, згідно висновку лікаря офтальмолога, позивача визнано придатним до військової служби.

Інших доводів, позивачем не зазначено.

Верховний Суд у постанові від 13 червня 2018 року у справі №806/526/16 зазначив, що у межах адміністративного процесу суд не вправі надавати оцінку професійним діям конкретних лікарів-членів ВЛК при застосуванні ними відповідних методів огляду позивача, дослідження медичної документації, визначенні діагнозів та відповідності їх конкретній статті Розкладу хвороб, оскільки це потребує спеціальних знань у медичній галузі.

Також відповідно до правової позиції, викладеної у постанові Верховного Суду від 12 червня 2020 року у справі №810/5009/18, надання оцінки діагнозу позивача на предмет того, чи підпадає він під дію статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступень придатності до військової служби, виходить за межі судового розгляду.

Питання визначення наявності або відсутності певного діагнозу у позивача та його придатності (непридатності) до військової служби за результатами медичного обстеження є дискреційними повноваженнями ВЛК, а тому суд не вправі перебирати на себе повноваження цього органу.

Розглядаючи по суті спори у справах щодо оскарження рішень ВЛК, суд вправі перевірити законність висновку ВЛК лише в межах дотримання процедури прийняття цього висновку.

Однак суд не може здійснювати власну оцінку підставності прийняття певного висновку, оскільки як попередньо зазначалося, суди не є спеціалізованими установами в медичній сфері і тому оцінка підставності висновку ВЛК виходить за межі необхідного дослідження в контексті застосування норм матеріального права. Суд в межах розгляду справи не вправі надавати власну оцінку на предмет наявності підстав для визнання позивача таким, що не придатний до військової служби.

У разі наявності сумніву щодо правильності висновку ВЛК при Шостому відділу Чернівецького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо придатності до військової служби, позивач мав право звернутись до ВЛК військового комісаріату області та до Центральної військово-лікарської комісії для перегляду відповідного висновку відповідно до підпунктів 2.3.3 пункту 2.3, підпункту 2.10.5 пункту 2.10 глави 2 розділу І Положення №402.

Разом з тим позивач не оскаржив рішення ВЛК при Шостому відділу Чернівецького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки та не використав своє право на проведення повторного медичного огляду щодо придатності до військової служби.

При цьому попри проведення медичного огляду позивача за спрощеною процедурою, суд не має підстав для висновку про необ'єктивне визначення лікарями-спеціалістами стану здоров'я позивача на момент огляду, який підтвердив про повідомлення їм усієї інформації з цього приводу.

Зважаючи на встановлені у справі обставини, норми чинного законодавства стосовно медичного огляду військовозобов'язаних під час призову по мобілізації, а також з урахуванням правових висновків Верховного Суду у подібних правовідносинах, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

Стосовно розподілу судових витрат суд зазначає наступне.

Оскільки в задоволенні позову відмовлено, розподіл судових витрат не здійснюється.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову - відмовити в повному обсязі.

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

Відповідачі - Військово-лікарська комісія при Шостому відділі Чернівецького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (вул. Самоврядування, 2-Г, м. Заставна, Чернівецька область, 59400)

Шостий відділ Чернівецького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (вул. Самоврядування, 2-Г, м. Заставна, Чернівецька область, 59400, Код ЄДРПОУ 26629474)

Суддя І.В. Маренич