Постанова від 10.02.2023 по справі 943/1685/22

Єдиний унікальний номер №943/1685/22

Провадження №3/943/67/2023

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 лютого 2023 року

Суддя Буського районного суду Львівської області Журибіда Б.М., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника Відділення поліції № 2 Золочівського РВП ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючого по АДРЕСА_1 .

за ч. 2 ст. 187 КУпАП, -

встановив :

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 138041 від 14.11.2022 року, 10.11.2022 року о 23.56 год., ОСОБА_1 , який перебуває під адміністративним наглядом, був відсутній по місцю свого проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив правила встановленого йому адміністративного нагляду, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні заперечив вчинення правопорушення. Пояснив, що в той день перебував вдома, що може підтвердити його мама. Його батько в той час був на роботі. Працівники поліції в той день до будинку не приходили, в двері не стукали, до нього на мобільний телефон не телефонували. Про це він пояснював працівникам поліції, однак вони не реагували.

Захисник Скоробогатий М.В. у судовому засіданні просив закрити провадження у справі про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 мотивуючи тим, що працівниками поліції неналежно здійснено контроль адміннаглядового за місцем проживання. Працівники поліції не заходили до будинку, ОСОБА_1 на час перевірки перебував у будинку, хвіртка на подвір'я була зачиненою. Крім того, вважає, що протокол щодо ОСОБА_1 працівниками поліції складено передчасно, оскільки на момент перевірки 10.11.2022 року попередньо встановлений ухвалою Буського районного суду Львівської області від 12.04.2022 року адміністративний нагляд терміном на шість місяців ОСОБА_1 закінчився 12.10.2022 року. З клопотанням про продовження адміністративного нагляду працівники поліції звернулися до Буського районного суду Львівської області 12.10.2022 року, про що свідчить протокол автоматизованого розподілу матеріалів суду. Клопотання судом розглянуте 24.10.2022 року. Ухвала про продовження адміністративного нагляду терміном на 4 місяці набрала законної сили 31.10.2022 року. На виконання до відділення поліції № 2 ухвала скерована 01.11.2022 року, зареєстрована у відділенні поліції 04.11.2022 року. Відповідно до останньої резолюції керівництва передана виконавцю лише 07.11.2022 року. Із зазначеною ухвалою ОСОБА_1 був ознайомлений лише 14.11.2022 року, про що на тексті ухвали міститься його власноручний напис та підпис. Особова справа містить документи, які складалися працівниками поліції на підставі заведеної особової справи, складені 14.11.2022 року, а запити, що містяться в особовій справі, датовані 10.11.2022 року, що свідчить про те, що виконавець оформляв документи на підставі ухвали про продовження адміністративного нагляду починаючи з 10.11.2022 року. Тобто, фактично щодо ОСОБА_1 було встановлено адміністративний нагляд, а не продовжено такий, а ОСОБА_1 був ознайомлений з ухвалою лише 14.11.2022 року.

За клопотанням захисника, з метою повного, всебічного та неупередженого розгляду справи, з відділення поліції № 2 Золочівського РВП ГУ НП у Львівській області було витребувано справа № 16 на особу, яка формально підпадає під адміністративний нагляд - ОСОБА_1 .

Всебічно, повно і об'єктивно дослідивши всі обставини справи у їх сукупності, вислухавши позицію захисника, суд дійшов висновку, що провадження по даній справі необхідно закрити, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно ст. 252 КУпАП під час розгляду справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Доказами у справі про адміністративне правопорушення, відповідно до положень ст. 251 КУпАП, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно з ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення серед іншого вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Судом досліджено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №138041 від 14.11.2022 року, відповідно до якого ОСОБА_1 10.11.2022 року о 23.56 год., був відсутній по місцю свого проживання.

До матеріалів, які надійшли в суд з протоколом не долучено рапорту працівників поліції, які здійснювали перевірку ОСОБА_1 за місцем проживання, пояснень будь-якої особи, яка б могла підтвердити даний факт, інших документів.

Разом з тим, до протоколу, який міститься в матеріалах справи, працівниками поліції долучено витяг з електронної бази, відповідно до якого ГРПП ВП № 2 було дано завдання перевірки адміннаглядового ОСОБА_1 в с. Сторонибаби, яке було зареєстровано 10.11.2022 року о 09.04 год. Відповідно до завдання, яке було відправлено для виконання ГРПП о 23.27 год., у разі відсутності адміннаглядового по місцю проживання рапорт про перевірку зареєструвати в журналі ЄО з додаванням матеріалів перевірки (пояснення родичів у разі відсутності адміннаглядового, фото особи, а у її відсутності фото будинку). Також зазначено, що виїздом СРПП було перевірено ОСОБА_1 . Двері в будинок ніхто не відчинив. Додатків, відповідно до завдання, не долучено.

Вивченням матеріалів справи № 16 на особу, яка формально підпадає під адміністративний нагляд - ОСОБА_1 встановлено, що ухвала про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_1 від 24.10.2022 року зареєстрована в канцелярії відділення поліції № 2 Золочівського РВП ГУ НП у Львівській області 04.11.2022 року за вх. № 1947.

Відповідно до резолюції, яка міститься на супровідному листі, така доручена до виконання 07.11.2022 року.

Відповідно до попередження від 14.11.2022 року ОСОБА_1 роз'яснено правила адміністративного нагляду та з такими він ознайомився 14.11.2022 року, про що свідчить його власноручний запис.

Матеріали справи № 16 на особу, яка формально підпадає під адміністративний нагляд, також містять ряд запитів, які датовані 10.11.2022 року.

Також в матеріалах міститься довідка про результати проведення бесіди з піднаглядним про недопущення протиправних вчинків, яка датована 14.11.2022 року.

Захисником до матеріалів справи долучено письмове пояснення матері ОСОБА_1 - ОСОБА_2 , яка повідомила, що 10.11.2022 року її син ОСОБА_1 з 20.00 - 20.30 год. перебував вдома. Працівники поліції до будинку не заходили. Її чоловік ще о 18.30 год, коли йшов на роботу, зачинив хвіртку на подвір'я.

Оцінивши в сукупності матеріали справи та наявні у ній докази, суд приходить до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 серії ВАВ №138041 від 14.11.2022 року за ч. 2 ст. 187 КУпАП працівниками поліції складений передчасно, оскільки ознайомлення ОСОБА_1 з ухвалою суду про продовження йому адміністративного нагляду, роз'яснення йому встановлених вимог та обмежень, відбулося після його перевірки за місцем проживання.

Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Оцінивши в сукупності усі докази, наявні у матеріалах справи, заслухавши пояснення та доводи захисника, вважаю, що факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, не підтверджений належними і допустимими доказами при розгляді справи про адміністративне правопорушення в суді, тому провадження у справі підлягає закриттю за відсутністю складу правопорушення.

Керуючись ст.ст. 247, 280, 283, 284 КпАП України, суддя -

постановив :

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючого по АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення, за ч.1 ст. 247 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Львівської області.

Суддя Б. М. Журибіда