26.01.2023 Єдиний унікальний № 371/1353/22
провадження № 3/371/88/23
Миронівський районний суд Київської області
ЄУН 371/1353/22
Провадження № 3/371/88/23
26 січня 2023 року м. Миронівка
Суддя Миронівського районного суду Київської області Поліщук А.С., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення від 30 грудня 2022 року серії ВАВ №475159, складений за ч. 1 ст. 195-6 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 2 МВМ Лисичанського МВУ МВС України в Луганській області від 15 жовтня 1999 року, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 та додані до протоколу матеріали,
Відносно ОСОБА_1 . Старшим ДОП Миронівського ВП ГУНП у Київській області капітаном поліції Чабаком С.В. складено протокол ВАВ №475159 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 195-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу, 27 грудня 2022 року о 10 годині 00 хвилин в АДРЕСА_2 в порушення порядку п.п. 7.1 п. 7 Наказу МВС України №1649 від 23 грудня 2003 року «Про затвердження тимчасових правил обігу в Україні побутових піротехнічних виробів» ОСОБА_1 здійснював торгівлю піротехнічними засобами, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 195-6 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, до суду надав заяву про розгляд справи у його відсутності, вину визнав.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що справу про адміністративне правопорушення необхідно закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю події адміністративного правопорушення, з таких підстав.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 195-6 КУпАП до адміністративної відповідальності притягуються особи за порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів.
Спеціальним нормативним актом, який зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення та який регулював такий порядок є Тимчасові правила обігу в Україні побутових піротехнічних виробів, затверджені Наказом МВС України №1649 від 23 грудня 2003 року.
Однак, зазначений Наказ втратив чинність 19 січня 2018 року на підставі Наказу МВС України від 28 листопада 2017 року № 968 Про визнання таким, що втратив чинність, наказу МВС від 23 грудня 2003 року №1649.
Згідно з пунктом 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за умови відсутності події адміністративного правопорушення.
З урахуванням наведених вище обставин у їх сукупності, приходжу до висновку, що провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 195-6 КУпАП слід закрити за відсутністю події адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 7, 221, 252, 254 - 256, 268, 277-279, 283-285, 287-289 КУпАП, -
1. Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 195-6 КУпАП - закрити у зв'язку із відсутністю події адміністративного правопорушення.
2. Речові докази, які були вилучені у ОСОБА_1 , а саме: піротехнічні вироби у кількості 4 (чотирьох) пачок петард «Корсар 1» в кожній по 60 штук, які знаходяться у Відділі поліції №2 Обухівського РУП ГУНП в Київській області - повернути ОСОБА_1 .
3. Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Київського апеляційного суду.
4. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя підпис А.С. Поліщук
Суддя А.С. Поліщук