Справа № 214/6914/22
3/214/90/23
Іменем України
13 лютого 2023 року м. Кривий Ріг
Суддя Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Сіденко С.І., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Криворізького відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, керівника ТОВ «МЕТТРАНССЕРВІС», який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративне правопорушення, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №22886/04-36-24-17/2507006499 від 08.12.2022, при проведенні камеральної перевірки ТОВ «МЕТТРАНССЕРВІС» (код ЄДРПОУ 32693741, вул. Харцизська, буд. 11 кв. (офіс) 2, м. Кривий Ріг), встановлено вчинення ОСОБА_1 порушення пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 гл. 2 р.2, п. 51.1 ст. 51 гл. 2 р.2, абз. «б» п. 176.2 ст. 176 р.4 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ (зі змінами та доповненнями ), несвоєчасне подання до Криворізької північної ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровської області, пр. Героїв-підпільників, буд. 42, м. Кривий Ріг, податкового розрахунку за встановленою формою №4ДФ відомостей про доходи громадян за ІІ квартал 2022 року по строку подання - 09.08.2022. Фактично розрахунок за встановленою формою №4ДФ за ІІ квартал 2022 року подано 12.09.2022 та зареєстровано у Криворізькій північній ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області за №9180680461.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду невідомі, заяв про відкладення розгляду справи від нього не находило. Відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП, суддя вважає за можливе справу розглянути за відсутності ОСОБА_1 , оскільки його неявка не перешкоджає цьому.
Правилами ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП передбачено, що суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну оцінку, з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Вимогами ст. 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Адміністративна відповідальність за ч. 2 ст. 163-4 КУпАП настає у разі неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення.
На доказ вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому адміністративного правопорушення, окрім протоколу про адміністративне правопорушення №22886/04-36-24-17/2507006499 від 08.12.2022, суду надано акт про результати камеральної перевірки ТОВ «МЕТТРАНССЕРВІС» від 28.11.2022 №21609/04-36-24-17/32693741.
ОСОБА_1 за адресою реєстрації юридичної особи направлялося запрошення для складання та підписання протоколу, однак у визначений у запрошенні час він не з'явився, про що посадовими особами Криворізького відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Дніпропетровській області складено відповідний акт №497/04-36-34-17.
При цьому Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області не надано підтвердження про отримання ОСОБА_1 повідомлення про виклик до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області для надання пояснень та складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Акт про результати камеральної перевірки ТОВ «МЕТТРАНССЕРВІС» з питання своєчасності подання Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників-фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за ІІ квартал 2022 року, не можна вважати належним та допустимим доказом, оскільки останній не містить підпису керівника ТОВ «МЕТТРАНССЕРВІС» ОСОБА_1 про ознайомлення з зазначеним актом чи про отримання його поштою.
Протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 було складено 08.12.2022 за його відсутності, чим порушено його право на участь під час складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання пояснень стосовно обставин події, які значною мірою могли би вплинути на прийняття рішення щодо необхідності складання відповідного протоколу, а тому відсутні підстави вважати, що уповноваженою особою було складено протокол за належно встановленими обставинами події.
На підтвердження того факту, що ОСОБА_1 є особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за частиною першою статті 163-4 КУпАП, суду не надано жодного документу.
Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за наявності події адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 22.12.2010 № 23-р 2010, адміністративна відповідальність в Україні та процедура притягнення до неї, ґрунтується на конституційних принципах і правової презумпції, у тому числі, і закріпленої в ст. 62 Конституції України презумпції невинності.
Згідно зі ст. 284 КУпАП, по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених ст. 24-1 цього Кодексу; 3) про закриття справи.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, у разі відсутності складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, ОСОБА_1 до суду не з'явився, безпосередньо суду своїх пояснень не надав. Під час судового розгляду справи не знайшло свого підтвердження належними та достовірними доказами те, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 163-4 КУпАП.
За таких обставин в діях ОСОБА_1 суд не вбачає ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 163-4 КУпАП, у зв'язку з чим провадження по справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, відповідно якого провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
З огляду на закриття провадження у справі без накладення на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, адміністративного стягнення, судовий збір, в порядку ст. 40-1 КУпАП, стягненню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 33-35, ч. 2 ст. 163-4, п. 1 ч. 1 ст. 247, 280, 283, 284, 294 КУпАП, суддя, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 163-4 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 163-4 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, захисником протягом 10 днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Суддя Сіденко С.І.