Ухвала від 04.10.2007 по справі 21/35-62

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

04.10.07 р. № 21/35-62

Позивач: Артемівський міський центр зайнятості м. Артемівськ

Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю “Ланс-хім» м. Артемівськ

про стягнення 749,40грн.

Суддя Матюхін В.І.

Артемівський міський центр зайнятості звернувся із позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю “Ланс-хім» 749,40грн., у тому числі:

- 741,74грн. несвоєчасно перерахованих страхових внесків;

- 7,66грн. пені.

Зважаючи на те, що:

Статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено категорії спорів, на які поширюється компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ.

Поняття “справа адміністративної юрисдикції» визначено у статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, і під такою справою розуміється переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією з сторін є суб'єкт, що здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України УРСР від 24.06.91р. №47, державна служба зайнятості складається з Державного центру зайнятості Мінпраці, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення, центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.

До складу державної служби зайнятості входять також навчальні заклади професійної підготовки незайнятого населення, інформаційно-обчислювальні центри, територіальні та спеціалізовані бюро зайнятості, центри реабілітації населення, підприємства, установи та організації, підпорядковані службі зайнятості. Діяльність державної служби зайнятості провадиться під керівництвом Мінпраці, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Згідно з пунктом 2 зазначеного положення, основними завданнями державної служби зайнятості є: розробка та здійснення заходів щодо реалізації державної політики зайнятості, які забезпечують зайнятість працездатного населення та матеріальну допомогу громадянам у разі безробіття; систематичне вивчення процесів, що відбуваються на ринку праці, у сфері професійної зайнятості та професійного навчання, і розробка на цій основі необхідних прогнозів для вироблення і вжиття заходів щодо регулювання ринку праці та зайнятості робочої сили; раціональне й ефективне використання державного фонду сприяння зайнятості населення; контроль за дотриманням законодавства про зайнятість підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності.

З наведеного випливає, що Артемівський міський центр зайнятості звертаючись до судового органу про стягнення несвоєчасно перерахованих страхових внесків та пені діє як орган державної влади при здійсненні ним владних управлінських функцій і, відповідно, як суб'єкт владних повноважень.

Відповідно до пункту 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України 1991 року (в редакції Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення підсудності справ з питань приватизації та з корпоративних спорів» №483-V від 15.12.2006 року, який набрав чинності з дня опублікування в газеті “Урядовий кур'єр» №247 від 29.12.2006 року) господарським судам підвідомчі: справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім: спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції адміністративних судів.

З огляду на викладене до компетенції господарських судів не відноситься розгляд справ у спорах, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції адміністративних судів.

Крім того, відповідно до пункту 6 розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України зі змінами внесеними Законом України "Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України" № 2953-ІУ від 06.10.2005 року господарський суд Донецької області розглядав та вирішував як перша інстанція спори за правилами Кодексу адміністративного судочинства України лише до початку діяльності окружного адміністративного суду.

21 травня 2007 року почав роботу Донецький окружний адміністративний суд (83062, м. Донецьк, вул. Ткаченка, 140-а), про що було розміщено оголошення в газеті Донецької обласної Ради «Життя» № 70 від 18 травня 2007 року. Саме з цього моменту господарський суд Донецької області втратив право приймати до розгляду адміністративні позови.

Враховуючи наведене, господарський суд вважає, що позовна заява Артемівського міського центру зайнятості є адміністративним позовом і не підлягає розгляду в господарських судах України.

На підставі наведеного та керуючись п.1 ч.1 ст.62, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

Артемівському міському центру зайнятості у прийнятті позовної заяви відмовити.

Позовний матеріал повернути позивачу.

Додаток: позовна заява з доданими до неї документами на 13-и аркушах.

Суддя Матюхін В.І.

Надруковано примірників:

1 - господарському суду;

1 - позивачу;

1 - відповідачу.

Виконала: пом. судді Ю.О. Шабан

Тел.381-91-18