Рішення від 10.02.2023 по справі 580/6059/22

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 лютого 2023 року справа № 580/6059/22

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гаврилюка В.О.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Черкаській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) подав позов до Головного управління Національної поліції в Черкаській області (далі - Головне управління, відповідач), в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Черкаській області щодо складання та направлення оновленої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 із врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії), визначених станом на 19 листопада 2019 року;

- зобов'язати Головне управління Національної поліції в Черкаській області підготувати та направити ОСОБА_1 оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії (за формою, встановленою чинним законодавством України) із врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії), визначених станом на 19 листопада 2019 року розрахованих згідно вимог постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, відповідно до вимог статей 43, 51, 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” № 2262-ХІІ від 09.04.1992 за прирівняною посадою - старшого інспектора управління, відділу (відділення) поліції.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що на відповідача покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. За наслідками звернення щодо видачі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивач отримав відмову, яку вважає протиправною та зазначає, що з 19.11.2019 - дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/12704/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення. Позивач вказує, що грошове забезпечення поліцейських станом на 19.11.2019 є набагато більшим від грошового забезпечення, розмір якого враховувався при звільненні на пенсію позивача за рахунок збільшення відсоткового значення розміру премії та початку виплати надбавки за специфічні умови проходження служби, що на думку позивача є підставою для перерахунку розміру його пенсії.

Ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду від 12.12.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у адміністративній справі, вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому проваджені).

02.01.2023 відповідач подав до суду відзив на позов, в якому заперечив проти задоволення позовних вимог, зазначивши при цьому, що від Головного управління ПФУ у Черкаській області списки осіб, які отримали право на перерахунок пенсії до відповідача не надходили. Крім того, зазначено, що після звільнення позивача зі служби в поліції та призначення йому пенсії (у 2017 році) будь-яких змін до грошового забезпечення поліцейських внесено не було, крім того вказано, що п. 3 Постанови КМУ № 103 стосувався перерахунку пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) у той час як позивач звільнений саме зі служби в поліції. Звернуто увагу, що встановлення поліцейському за посадою, з якої звільнився позивач, у листопаді 2019 року надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції та премії, передбачених Постановою № 988, не є введенням нового додаткового виду грошового забезпечення для відповідної категорій осіб в розумінні ч. 18 ст. 43 Закону, а відтак не зумовлює виникнення підстав для перерахунку пенсії. Також, вказано, що позивач у заяві до відповідача просив видати довідку про розмір грошового забезпечення станом на вересень 2022 року, а у позові станом на листопад 2019 року.

07.02.2023 позивач подав до суду відповідь на відзив, в якій позивач зокрема зазначив, що підставою його звернення із даним позовом є обставина збільшення розміру грошового забезпечення, а не введення нових надбавок до грошового забезпечення.

Розгляд справи по суті відповідно до частини 3 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) розпочато через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, повно, всебічно, об'єктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд дійшов до такого висновку.

Суд встановив, що позивач проходив службу в Національній поліції. Згідно пенсійного посвідчення серії НОМЕР_1 від 07.11.2017 позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до вимог Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”.

12.10.2022 позивач звернувся до відповідача із заявою, у якій просив виготовити та направити позивачу та до Пенсійного фонду України нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача за аналогічною посадою з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення станом на вересень 2022 року для проведення перерахунку пенсії.

У відповідь на звернення позивача відповідач листом від 10.11.2022 № 37/Р-184/05-2022 повідомив, що надбавка за специфічні умови проходження служби, у відповідності до п. 4 Постанови № 988, носить індивідуальний характер в залежності від специфіки умов проходження служби та призначається індивідуально на підставі відповідного наказу керівника органу, закладу та установи Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань. Преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби також є правом керівника установи Національної поліції, та призначається в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення. Встановлення поліцейським за посадами надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції та премії, передбачених Постановою № 988, не є введенням нових додаткових видів грошового забезпечення для відповідної категорій осіб в розумінні ч. 18 ст. 43 Закону № 2262, оскільки така надбавка та премія була передбачена постановою Кабінету Міністрів України № 988 та Порядком № 260, у редакції чинній станом на дату звільнення позивача з лав Національної Поліції. Розміри основних видів грошового забезпечення, визначені постановою Кабінету Міністрів України № 988 не збільшувались, будь-які нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення не вводились. Від Головного управління ПФУ у Черкаській області списки осіб, які отримали право на перерахунок пенсії до відповідача не надходили.

Бездіяльність відповідача щодо складання запитуваної довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії із врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, визначених станом на 19 листопада 2019 року позивач вважає протиправною, а тому за захистом своїх прав, свобод та інтересів звернувся до суду з даним позовом.

Під час вирішення спору по суті, суд зазначає, що умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом визначає Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 9 квітня 1992 року № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII).

Статтею 43 Закону № 2262-XII, визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано ст. 63 Закону № 2262-XII, згідно ч. ч. 1, 2, 4 якої перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України делеговано право встановлювати умови і порядок перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для його проведення.

Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок № 45) закріплено, що пенсії, призначені відповідно до Закону, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Положеннями абз. 1 п. 5 Порядку № 45 у редакції Постанови № 103 було передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

При цьому у Додатку 2 до Порядку № 45 містилася форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою № 103 було викладено у новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Разом з тим, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 року, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.

Відтак, зміни, внесені Постановою № 103, зокрема, до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05.03.2019 року - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

Крім того, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 року у справі № 826/12704/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019 року, визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови № 103.

Водночас алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема, органи Національної поліції, у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2, 3 Постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився.

Так, на момент звернення позивача із заявою про видачу довідки про розміри його грошового забезпечення пункт 3 Порядку № 45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1 (далі - Порядок № 3-1).

Відповідно до п. 23 Порядку № 3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно п. 24 Порядку № 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Системний аналіз наведених норм у своєму взаємозв'язку дає підстави для висновку, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган Пенсійного фонду України, так і відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи.

11.11.2015 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” (далі - Постанова № 988), яка набрала чинності 02.12.2015 року та якою затверджено схеми окладів за спеціальним званням поліцейських, схеми посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання та схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10.

Відповідно до статті 94 Закону України “Про Національну поліцію” та Постанови № 988, з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 № 260, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.04.2016 за № 669/28799, затверджений Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських (далі - Порядок № 260).

Пунктом 3 Порядку № 260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Порядком № 260, зокрема, установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (пункт 4); надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі (пункт 5); надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (пункт 6); надбавка за службу в умовах режимних обмежень (пункт 7); надбавка за почесне звання “заслужений” (пункт 8); доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності (пункт 9); доплата за вчене звання (пункт 10); доплата за службу в нічний час (пункт 11).

Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Суд зазначає, що у зв'язку із змінами у грошовому забезпеченні поліцейських, передбаченими Постановою № 988, у осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), яким призначено пенсію відповідно до Закону № 2262-ХІІ, виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2016 року, з урахуванням складових грошового забезпечення, при встановленні переліку яких мають безпосередній вплив згадані вище судові рішення у справах № 826/3858/18 та № 826/12704/18.

Разом з цим, суд встановив, що пенсія позивачеві призначена після 01.01.2016, зокрема після звільнення з органів Національної поліції у вересні 2017 року. Згідно грошового атестату № 77, виданого Головним управлінням Національної поліції в Черкаській області, грошове забезпечення позивача, для призначення пенсії, складалося з: посадового окладу - 2500,00 грн, окладу за спеціальним званням - 2000,00 грн, надбавки за стаж служби в поліції (45%) - 2025,00 грн, премії у розмірі - 27,6%.

Таким чином, розмір і складові грошового забезпечення для призначення пенсії обчислювалися позивачеві на підставі положень Постанови № 988 та не обмежувались положеннями Постанови № 103, у зв'язку із чим доводи позивача, що підстави для перерахунку його пенсії виникли саме у зв'язку із ухваленням судового рішення у справі № 826/12704/18, яким скасовано п. 3 Постанови КМУ № 103, суд вважає необґрунтованим.

Натомість, при перевірці наявності підстав для видачі позивачеві оновленої довідки із складовими грошового забезпечення запитуваними позивачем станом на листопад 2019 року, для проведення перерахунку пенсії позивача з 01.12.2019, відповідно до ч. 18 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ, необхідно встановити чи вводились до Постанови № 988 нові додаткові види грошового забезпечення для відповідної категорій осіб, або ж чи вносились зміни до розміру, встановленого законодавством, хоча б одного з видів грошового забезпечення.

Позивач в обґрунтування позову вказує, що у листопаді 2019 року відбулось підвищення грошового забезпечення за посадою, яку він обіймав за рахунок збільшення відсоткового значення розміру премії та початку виплати надбавки за специфічні умови проходження служби.

Разом з тим, суд вказує, що надбавка за специфічні умови проходження служби, у відповідності до п. 4 Постанови № 988, носить індивідуальний характер в залежності від специфіки умов проходження служби та призначається індивідуально на підставі відповідного наказу керівника органу, закладу та установи Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення. В свою чергу преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби також є правом керівника установи Національної поліції, та призначається в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення.

Суд зазначає, що згідно з грошовим атестатом позивача під час проходження ним служби та на момент його звільнення зі служби не здійснювалась виплата надбавки за специфічні умови проходження служби та премія.

У свою чергу встановлення поліцейському за посадою, з якої звільнився позивач, у листопаді 2019 року надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції та премії, передбачених Постановою № 988, не є введенням нового додаткового виду грошового забезпечення для відповідної категорій осіб в розумінні ч. 18 ст. 43 Закону, оскільки така надбавка та премія була передбачена постановою Кабінету Міністрів України № 988 та Порядком № 260, у редакції чинній станом на дату звільнення позивача з лав Національної Поліції, а відтак не зумовлює виникнення підстав для перерахунку пенсії.

Суд зазначає, що станом на час звернення позивача із заявою про видачу довідки про перерахунок пенсії зміни до Постанови № 988, якою визначено складові грошового забезпечення поліцейських, не вносилися. У той час, з урахуванням наведених вище приписів ст. ст. 43, 63 Закону № 2262-ХІІ, перерахунок пенсії поліцейським можливий лише у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення, встановленого законодавством, чого в даній справі не відбулося, оскільки, як зазначалось вище, надбавка за специфічні умови проходження служби та премія не є складовими, розмір яких встановлений законодавством, а призначаються керівником установи в залежності від специфіки умов проходження служби та особистого внеску в загальний результат служби та призначається в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення.

З урахуванням наведеного суд доходить висновку про відсутність підстав для визнання протиправною бездіяльності відповідача та покладення на нього обов'язку скласти та видати позивачеві оновлену довідку про розмір грошового забезпечення позивача за листопад 2019 року із зазначенням відомостей про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, оскільки визначених положеннями ст. ст. 43, 63 Закону № 2262-ХІІ та Порядку № 45 правових підстав для перерахунку призначеної позивачеві пенсії, як працівнику поліції, суд не встановив.

Крім того, суд врахував, що позивач звертався до відповідача із заявою про видачу довідки про розмір грошового забезпечення станом на вересень 2022 року, однак у позові визначено вимоги щодо зобов'язання відповідача видати довідку про розмір грошового забезпечення станом на 19.11.2019, що не було предметом розгляду відповідачем.

Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд при вирішенні спору враховує приписи статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є необґрунтованими, а вимоги такими, у задоволенні яких слід відмовити.

Під час вирішення питання про розподіл судових витрат, суд враховує таке.

Згідно статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; сторін та їхніх представників, що пов'язані із прибуттям до суду; пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертиз; пов'язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов'язані із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.

Відповідно до ч. 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Зважаючи на те, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, то підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 9, 14, 73-77, 122, 139, 242 - 246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Розподіл судових витрат не здійснювати.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду у строк, встановлений статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог пункту 3 розділу VI Прикінцеві положення цього Кодексу.

Учасники справи:

1) позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 );

2) відповідач - Головне управління Національної поліції в Черкаській області (18036, м. Черкаси, вул. Смілянська, 57, код ЄДРПОУ 40108667).

Рішення складене у повному обсязі та підписане 10.02.2023.

Суддя Василь ГАВРИЛЮК