. 09 лютого 2023 року м. ПолтаваСправа № 440/10585/22
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Чеснокової А.О., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом Приватного підприємства "БЛР" до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Полтавській області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, -
Позивач звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС в Полтавській області, в якій просить суд:
визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС в Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН від 22 червня 2022 року № 6949053/38645171 про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 27 грудня 2022 року в ЄРПН та № 6949054/38645171 про відмову в реєстрації податкової накладної № 1 від 31 січня 2021 року в ЄРПН;
зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкові накладні № 2 від 27 грудня 2021 року та № 1 від 31 січня 2022 року у в ЄРПН датою їх фактичного надходження.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на невідповідність спірного рішення вимогам чинного законодавства. Зазначив, що на вимогу контролюючого органа, після зупинення реєстрації податкових накладних, позивачем надано письмові пояснення разом із документами, що стали підставою для їх формування. Проте, відповідні документи не враховані відповідачем під час прийняття рішень про відмову в реєстрації спірних податкових накладних в ЄРПН.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 30 березня 2022 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
26 грудня 2022 року судом одержано відзив відповідача на позов, у якому контролюючий орган просив відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що дії Комісії узгоджуються з приписами Податкового кодексу України та спрямовані на забезпечення виконання покладених на неї функцій, а тому відповідачем правомірно, на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України прийнято рішення про відмову в реєстрації спірних податкових накладних позивача в ЄРПН. Причиною прийняття комісією вказаних рішень стало ненадання платником контролюючому органу документів, які не є достатніми для прийняття Комісією рішень про реєстрацію вищевказаних податкових накладних.
Правом на подання відповіді на відзив позивач не скористався.
Справу за вказаним позовом розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось на підставі частини четвертої статті 229 вказаного Кодексу.
Дослідивши письмові докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини.
ПП "БЛР" є юридичною особою приватного права (код ЄДРПОУ 38645171), яке здійснює свою господарську діяльність зокрема у сфері рослинництва.
24 лютого 2021 року між позивачем (Перевізник) та ТОВ "ГАРАНТ-2005" (Замовник) укладено договір про надання послуг з перевезення автомобільним транспортом № 24/02/2021, згідно якого Перевізник зобов'язується на підставі заявок на перевезення Замовника, надавати останньому послуги з перевезення ТМЦ, а саме: зернових, олійних та інших сільськогосподарських культур, а Замовник зобов'язується оплатити вартість наданих послуг. Замовником сформовано та надано Перевізнику заявки на перевезення та графіки перевезення до них. У грудня 2021 року та січні 2022 року позивачем фактично надано послуги ТОВ "ГАРАНТ-2005" щодо перевезення ТМЦ на підставі відповідних ТТН.
На виконання умов договору від 24 лютого 2021 року № 24/02/2021 сторонами оформлено на підтвердження факту надання послуг по перевезенню вантажів автомобільним транспортом акти здачі-прийняття робіт № п-00000075 від 27 грудня 2021 року та № п-00000001 від 31 січня 2022 року. Платіжними дорученнями № 57 від 25 січня 2022 року, № 2491 від 26 травня 2022 року та № 2492 від 26 травня 2022 року підтверджено факт оплати Замовником наданих Перевізником послуг з перевезення автомобільним транспортом.
За наслідками фактичного виконання умов зазначеного договору позивачем складено та внесено до ЄРПН податкові накладні № 1 від 31 січня 2022 року та № 2 від 27 грудня 2021 року.
Квитанціями від 27 грудня 2021 року та від 31 січня 2022 року про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН підтверджено, що реєстрація податкових накладних № 2 від 27 грудня 2021 року та № 1 від 31 січня 2022 року зупинена відповідно до п. 201.16 статті 201 ПК України, реєстрація ПН/РК. Підставою зупинення реєстрації зазначено відповідність вимогам п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Вищевказані обставини зумовили подання позивачем до Головного управління ДПС у Полтавській області повідомлень про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено з поясненнями.
22 червня 2022 року рішеннями № 6949053/38645171 та № 6949054/38645171 про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у реєстрації податкових накладних № 2 від 27 грудня 2021 року та № 1 від 31 січня 2022 року відмовлено. Відмова мотивована ненаданням платником податку копій документів: розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, а саме: відсутність акту звірки з покупцем та оборотньо-сальдової відомості по бухгалтерському рахунку 361 "Розрахунки з вітчизняними покупцями".
Не погодившись з рішеннями контролюючого органа про відмову в реєстрації в ЄРПН податкових накладних № 2 від 27 грудня 2021 року та № 1 від 31 січня 2022 року, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним рішенням суб'єкта владних повноважень та відповідним доводам сторін, суд виходить з такого.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Цим Кодексом визначаються функції та правові основи діяльності контролюючих органів, визначених пунктом 41.1 статті 41 цього Кодексу, та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику /пункт 1.1 статті 1 Податкового кодексу України/.
За змістом підпункту "а" пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.
Пунктом 187.1 статті 187 Податкового кодексу України визначено, що датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Відповідно до абзацу першого пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку-продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.
Абзацом першим пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку-продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.
Отже, платник податку-постачальник з настанням першої з умов виникнення податкових зобов'язань, визначених у пункті 187.1 статті 187 Податкового кодексу України, зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі та зареєструвати її в ЄРПН.
Абзацами другим та третім пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 01 липня 2017 року в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Тобто, достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, є зареєстрована у ЄРПН податкова накладна.
Згідно з пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 1165 від 11 грудня 2019 року /Порядок №1165/.
Відповідно до пункту 5 Порядку № 1165, платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2). Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
За приписами пункту 6 Порядку № 1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня. У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення. Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4). У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
За змістом пунктів 10-11 Порядку № 1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Пунктом 8 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість, визначених в додатку 1 до Порядку № 1165, передбачено: у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.
Тобто цьому критерію платник відповідає у разі здійснення господарської операції, яка відповідає критеріям ризиковості.
При цьому відповідачем не надано суду достатніх, достовірних та допустимих доказів на підтвердження того, що господарські операції, за результатами яких позивачем складено податкові накладні № 2 від 27 грудня 2021 року та № 1 від 31 січня 2022 року, носять характер ризикових.
Повноваження комісій контролюючого органу визначені в пунктах 25, 26 Порядку № 1165. Так, комісія центрального рівня приймає рішення про неврахування таблиці даних платника податку, розглядає скарги на рішення комісій регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі. Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Відтак, суд вважає, що зупинення реєстрації спірної податкової накладної здійснене контролюючим органом без достатніх на те правових підстав.
Разом із тим, позивачем направлено контролюючому органу регіонального рівня пояснення та копії документів щодо спірних господарських операцій та податкових накладних, як про те вказано в квитанціях від 27 грудня 2021 року та від 31 січня 2022 року про зупинення реєстрації податкових накладних.
За результатами розгляду вищевказаних документів, відповідач дійшов висновку про наявність підстав для відмови у реєстрації податкових накладних позивача через ненадання платником податку копій документів: розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, а саме: відсутність акту звірки з покупцем та оборотньо-сальдової відомості по бухгалтерському рахунку 361 "Розрахунки з вітчизняними покупцями".
У свою чергу, матеріалами справи підтверджено факт надання позивачем контролюючому органу разом із письмовими поясненнями копій усіх необхідних документів на підтвердження правомірності формування спірних податкових накладних.
Як свідчать матеріали справи, позивачем разом із письмовими поясненнями надано договір про надання послуг перевезення автомобільним транспортом № 24/02/2021 від 24 лютого 2021 року, укладеним між позивачем та ТОВ "ГАРАНТ-2005", акти здачі-приймання до договору про надання послуг перевезення автомобільним транспортом, заявки ТОВ "ГАРАНТ-2005" на перевезення ТМЦ, графіки пепевезення ТМЦ, платіжні доручення, акт звірки, відомість обліку перевезення вантажів до вищезазначеного договору, ТТН на перевезення ТМЦ.
На підтвердження здійснення господарської діяльності та можливості виконання Договору, наявності матеріально-технічної бази, працівників, бухгалтерського обліку операцій з придбання рухомого складу підприємством надано копії слідкуючих документів: наказ про затвердження штатного розкладу, рамкові договори фінансового лізингу, договори купівлі-продажу, специфікації до договору, видаткові накладні, оборотно-сальдова відомість по рахунку 203, договір поставки, видаткові накладні, ТТН, платіжні доручення.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позивачем було надано всі необхідні документи на підтвердження правомірності формування спірних податкових накладних, а відтак суд визнає вищевказані доводи спростованими.
Щодо посилання податкового органу на ненадання платником копій документів, як на підставу для відмови в реєстрації податкових накладних, а саме: відсутність розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, зокрема: відсутність акту звірки з покупцем та оборотньо-сальдової відомості по бухгалтерському рахунку 361 "Розрахунки з вітчизняними покупцями", суд зазначає наступне.
Платнику надано право вибору надання документів, підтверджуючих оплату. Як свідчать матеріали справи, позивачем надано до контролюючого органу платіжне доручення № 57 від 25 січня 2022 року, лист № 3 від 25 січня 2022 року про сплату за послуги оренди згідно договору № 01/11/2021-ОР від 01 листопада 2021 року та за послуги з перевезення згідно договору № 24/02/2021 від 24 лютого 2021 року; платіжне доручення № 2491 від 26 травня 2022 року до договору про надання послуг перевезення автомобільним транспортом № 24/02/2021 від 24 лютого 2021 року; платіжне доручення № 2492 від 26 травня 2022 року до договору про надання послуг перевезення автомобільним транспортом № 24/02/2021 від 24 лютого 2021 року. Також, платником надано платіжні доручення, за операціями по оплаті ПММ згідно договору поставки № 111/ми від 25 вересня 2020 року.
Таким чином, платником податку надано документи, які підтверджують проведення оплати згідно договору № 24/02/2021 від 24 лютого 2021 року, а також проведення платежів по пов'язаним договорам поставки.
Крім того, акт звірки з покупцем та оборотньо-сальдова відомість по бухгалтерському рахунку 361 "Розрахунки з вітчизняними покупцями" не є розрахунковими документами та/або банківськими виписками з особових рахунків.
Більш того, як свідчать матеріали справи, платником надані до письмових пояснень акти звірки з ТОВ "ГАРАНТ-2005" по договору № 24/02/2021 від 24 лютого 2021 року
аким чином, позивачем надані до котнролюючого органу розрахункові ТСуд вважає, що підстава для відмови у реєстрації пладтквоих наклданих відсутність акту звірки з покупцем та оборотньо-сальдової відомості по бухгалтерському рахунку 361 "Розрахунки з вітчизняними покупцями" як Суд наголошує, що будь-які рішення чи дії суб'єкта владних повноважень мають бути законними та обґрунтованими, прийнятими чи вчиненими в межах наданих повноважень, містити конкретні об'єктивні факти, на підставі яких його ухвалено або вчинено, а суд, відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, перевіряє чи прийнято такі рішення на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення, з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Однак, спірні рішення Комісії про відмову в реєстрації в ЄРПН спірних податкових накладних прийняті відповідачем без врахування усіх фактичних обставин та з допущенням формального підходу до розгляду поданих платником документів, що свідчить про їх необґрунтованість.
У той же час, господарські операції, за результатами яких сформовані спірні податкові накладні, на переконання суду, мають реальний характер та належне документальне оформлення.
Зважаючи на наявність документів, які свідчать про фактичне здійснення господарських операцій, оформлених податковими накладними № 2 від 27 грудня 2021 року та № 1 від 31 січня 2022 року, а також на те, що такі документи були надані контролюючому органу (як те передбачалось у квитанціях про зупинення реєстрації ПН), останній не мав достатніх правових підстав для відмови у реєстрації податкових накладних позивача.
За викладених обставин, рішення комісії Головного управління ДПС у Полтавській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН від 22 червня 2022 року № 6949053/38645171 та № 6949054/38645171 підлягають визнанню протиправними та скасуванню.
Щодо позовної вимоги про зобов'язання зареєструвати в ЄРПН складені позивачем податкові накладні № 2 від 27 грудня 2021 року та № 1 від 31 січня 2022 року, суд зазначає наступне.
Відповідно до пунктів 201.1, 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрацію податкової накладної в ЄРПН віднесено до обов'язків платника податків.
У той же час, наведені норми розраховані на відсутність спірних правовідносин, тому у випадку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування механізм її подальшої реєстрації в ЄРПН є іншим.
Згідно із пунктами 9-20 Порядку ведення ЄРПН, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Отже, реєстрація в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію яких попередньо було зупинено, є повноваженнями ДПС.
Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи і не спростовано відповідачами, наданими позивачем копіями документів належним чином підтверджено обґрунтованість складення спірних податкових накладних, а відтак, контролюючий орган мав достатні підстави для їх реєстрації в ЄРПН. Обставин, які б перешкоджали реєстрації спірних податкових накладних в ЄРПН судом не встановлено.
З метою відновлення прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, та з метою дотримання судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, суд дійшов висновку про необхідність зобов'язання ДПС України зареєструвати в ЄРПН податкові накладні № 2 від 27 грудня 2021 року та № 1 від 31 січня 2022 року датою їх фактичного надходження.
За викладених обставин адміністративний позов підлягає задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Отже, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 4962,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача - ГУ ДПС у Полтавській області, оскільки спірні рішення прийняті останнім.
Керуючись статтями 2, 3, 6-10, 72-78, 90, 139, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України,-
Адміністративний позов Приватного підприємства "БЛР" (вул. Базарна, 31, м. Решетилівка, Полтавська область, 38400, ЄДРПОУ 38645171) до Державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, ЄДРПОУ 43005393), Головного управління ДПС у Полтавській області (вул. Європейська, 4, м. Полтава, Полтавська область, 36000, ЄДРПОУ ВП 44057192) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС в Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН від 22 червня 2022 року № 6949053/38645171 про відмову в реєстрації податкової накладної № 1 від 31 січня 2022 року в ЄРПН.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС в Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН від 22 червня 2022 року № 6949054/38645171 про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 27 грудня 2022 року в ЄРПН.
Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну № 2 від 27 грудня 2021 року в ЄРПН датою її фактичного надходження, якою є 15 січня 2022 року.
Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну № 1 від 31 січня 2022 року в ЄРПН датою її фактичного надходження, якою є 18 лютого 2022 року.
Стягнути на користь Приватного підприємства "БЛР" (вул. Базарна, 31, м. Решетилівка, Полтавський район, Полтавська область, 38400, ЄДРПОУ 38645171) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Полтавській області (вул. Європейська, 4, м. Полтава, Полтавська область, 36014, ЄДРПОУ ВП 43142831) витрати зі сплати судового збору у розмірі 4962 (чотири тисячі дев'ятсот шістдесят дві) гривні 00 копійок.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, а також з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених підпунктом 15.5 підпункту 15 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на це рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя А.О. Чеснокова