08 лютого 2023 року м. ПолтаваСправа № 440/743/23
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Головко А.Б., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Онур Конструкціон Інтернешнл" із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження у справі №440/743/23 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Онур Конструкціон Інтернешнл" до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Полтавській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми), третя особа: Дочірнє підприємство "Полтавський облавтодор" Відкрите акціонерне товариство "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України", про визнання протиправною та скасування постанови,-
25 січня 2023 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Онур Конструкціон Інтернешнл" звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Полтавській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми), третя особа: Дочірнє підприємство "Полтавський облавтодор" Відкрите акціонерне товариство "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" про визнання протиправною та скасування постанови про зупинення вчинення виконавчих дій від 12.01.2023 у ВП № 62147472, яке здійснюється у зведеному виконавчому провадженні № 34007292.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 30 січня 2023 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі 440/743/23 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Онур Конструкціон Інтернешнл" до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Полтавській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми), третя особа: Дочірнє підприємство "Полтавський облавтодор" Відкрите акціонерне товариство "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України", про визнання протиправною та скасування постанови. Призначено справу до розгляду по суті за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
06 лютого 2023 року до суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Онур Конструкціон Інтернешнл" із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, в обґрунтування якої зазначено, що оскільки ВПВР УЗПВР у Полтавській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції починаючи з 04 січня 2021 року систематично здійснюються заходи направлені на затягування виконання судового рішення у справі № 917/824/14 у ВП №62147472 - ТОВ "ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ" буде заявлено вимогу про стягнення з відповідача грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, в зв'язку з допущеними порушеннями з боку посадових осіб ВПВР УЗПВР у Полтавській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, які є безпосередньо предметом даного спору.
Вирішуючи заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Онур Конструкціон Інтернешнл" із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження у справі №440/743/23, суд дійшов таких висновків.
Частиною 4 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративна справа з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі.
Частинами першою - четвертою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах: 1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; 2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; 4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 5) щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років"; 6) щодо оскарження індивідуальних актів Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства фінансів України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, рішень Кабінету Міністрів України, визначених частиною першою статті 266-1 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 10 частини 6 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Відповідно до частин другої - четвертої статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
За правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: 1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; 2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; 4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з приписами частини 5 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України суд має відмовити у розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження або постановити ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, якщо після прийняття судом до розгляду заяви позивача про збільшення розміру позовних вимог або зміну предмета позову справа підпадає під дію частини четвертої цієї статті.
Предметом оскарження у цій справі №440/743/23 є постанова начальника відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Полтавській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Лукмасла М.М. про зупинення вчинення виконавчих дій від 12.01.2023 ВП№62147472, якою зупинено вчинення виконавчих дій з примусового виконання наказу №917/824/14, виданого 10.07.2014 господарським судом Полтавської області, про стягнення з Дочірнього підприємства "Полтавський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Онур Конструкціон Інтернешнл" заборгованість за підрядні роботи 10407513,21 грн. основного боргу, а також 73080,00 грн. судового збору - до розгляду питання по суті.
Таким чином, позов має немайновий характер.
Оскаржувана постанова про зупинення вчинення виконавчих дій не є рішенням суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним (суб'єктом владним повноважень) може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, дана справа є справою незначної складності, не підпадає під винятки, передбачені частиною 4 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, та відноситься до окремої категорії термінових адміністративних справ.
Підсумовуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що заява позивача Товариства з обмеженою відповідальністю "Онур Конструкціон Інтернешнл" із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження у справі №440/743/23 необґрунтована, а тому підлягає залишенню без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 12, 229, 257, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Залишити без задоволення заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Онур Конструкціон Інтернешнл" із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження у справі №440/743/23 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Онур Конструкціон Інтернешнл" до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Полтавській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) , третя особа: Дочірнє підприємство "Полтавський облавтодор" Відкрите акціонерне товариство "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" , про визнання протиправною та скасування постанови.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя А.Б. Головко