про відмову в задоволенні клопотання
09 лютого 2023 року ЛуцькСправа № 140/8095/22
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Димарчук Т.М.,
розглянувши у порядку письмового провадження клопотання представника позивача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправними та скасування наказів,
ОСОБА_1 звернулась із позовом до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправним та скасування наказу від 09.11.2022 №8-дс «Про накладення дисциплінарного стягнення у вигляді оголошення догани»; про визнання протиправним та скасування наказу від 28.11.2022 №10-дс «Про оголошення догани ОСОБА_1 ».
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 26.12.2022 позовну заву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у ній матеріалами відповідно до статті 262 КАС України.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 08.02.2023 відмовлено у задоволенні клопотання представника Головного управління ДПС у Волинській області про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Представником позивача Цимбалюк І.З. 06.02.2023 до суду подано клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Клопотання обгрунтоване тим, що предмет спору у даній справі потребує з'ясування обставин вчинення дисциплінарного проступку позивачем, пояснень щодо підстав притягнення позивача до відповідальності та дослідження доказів, що долучені до матеріалів справи.
Відповідно до частини третьої статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Таким чином, розгляд вказаного клопотання за встановленим судом порядком проведено у письмовому провадженні.
Клопотання представника позивача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження до задоволення не підлягає з огляду на таке.
Як передбачено пунктом 20 частини першої статті 4 КАС України адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.
Згідно із частиною другою статті 12 КАС України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
У свою чергу, відповідно до частин першої, другої статті 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Як передбачено частиною четвертою статті 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: 1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; 2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; 4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, дана справа не належить до тієї категорії справ, які повинні розглядатися виключно за правилами загального позовного провадження.
Крім того, наведені у заяві підстави не є такими, що зумовлюють необхідність продовження розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Суд зазначає, що відповідно до положень КАС України кожен з учасників справи має право ознайомлюватися з матеріалами справи, зокрема, і з аргументами іншої сторони та реагувати на них відповідно до вимог КАС України, надавати пояснення, наводити свої доводи та міркування.
Тому, бажання сторони у справі надати пояснення та докази у судовому засіданні, які можуть бути надані суду у письмовій формі, з'ясування значної кількості фактичних обставин не зумовлює необхідності призначення справи до розгляду з викликом її учасників.
Оцінку, наданих сторонами доказів надає суд за наслідками розгляду справи по суті.
Отже, враховуючи, що дана справа не є справою, яка в розумінні частини четвертої статті 257 КАС України має розглядатися виключно за правилами загального позовного провадження, а є справою незначної складності та підлягає вирішенню за правилами спрощеного позовного провадження, при цьому, характер спірних правовідносин та предмет доказування не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, тому відсутні підстави для задоволення клопотання представника позивача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Керуючись статтями 12, 166, 248, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні клопотання представника позивача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
Головуючий-суддя Т.М. Димарчук