про залишення позовної заяви без руху
08 лютого 2023 року ЛуцькСправа № 140/1431/23
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Костюкевич С. Ф., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії та стягнення моральної шкоди,
ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до Головного управління Національної поліції у Волинській області про визнання неправомірною бездіяльності суб'єкта владних повноважень - ГУНП у Волинській області, у зв'язку: з не вирішенням заяви позивача об'єктивно і вчасно, неповідомленням позивача про наслідки розгляду його заяви тим органом, який отримав заяву 30.11.2020, порушенням строків розгляду звернення, відповідно до Закону України «Про звернення громадян»; зобов'язання ГУ НП у Волинській області об'єктивно вирішити звернення позивача, з вирішенням порушених у заявах (клопотаннях) питань; зобов'язання суб'єкта владних повноважень - ГУНП у Волинській області призначити службове розслідування проступку слідчої поліції Ковельського РУ ГУНП - ОСОБА_2 ; стягнення 2 000 000,00 грн (два мільйони гривень) завданої моральної шкоди, шляхом списання коштів з рахунків даної установи.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 161 КАС України, та містить такі недоліки.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» установлено у 2023 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2023 року - 2 684 грн.
Таким чином, позовна заява має бути сплачена судовим збором у розмірі 1 073,60 грн (0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого на 01 січня 2023 року).
Проте, в порушення вимог частини третьої статті 161 КАС України, до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору за подання позову або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір у сумі 1 073,60 грн.
Крім того, в прохальній частині позову ОСОБА_1 просить визнати неправомірною бездіяльність ГУНП у Волинській області щодо не вирішення його заяви об'єктивно і вчасно, разом із тим, і у зв'язку із неповідомленням про наслідки розгляду його заяви тим органом, який отримав заяву 30.11.2020, проте зі змісту позову вбачається, що позивач оскаржує бездіяльність ГУНП у Волинській області з приводу не вирішення його заяви від 12.09.2022. З наведеного слідує, що позивачем ймовірно допущена описка в зазначенні дати заяви. Такий недолік підлягає усуненню.
Відповідно до частин 1, 2 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Оскільки позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України, її слід залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу у цей строк необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подання до суду: 1) документа про сплату судового збору в розмірі 1 073,60 грн. або подання документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону; 2) позовної заяви в новій редакції та її копії для інших учасників справи, де зазначити правильну дату подання/отримання відповідачем заяви про порушення дисциплінарного провадження.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії та стягнення моральної шкоди, залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз'яснити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовна заява і додані до неї документи будуть повернуті позивачу без розгляду.
Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя С.Ф.Костюкевич