73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
"10" жовтня 2007 р. Справа № 14/376-АП-07
Господарський суд Херсонської області у складі судді Гридасова Ю.В. при секретарі Шепель І.М., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Інституту землеробства південного регіону Української академії аграрних наук, с. Наддніпрянське м. Херсон,
до виконавчого комітету Наддніпрянської селищної ради, с. Наддніпрянськем. Херсон,
про визнання протиправним та скасування рішення, за участю представників
позивача: Гордієва Л.М., представник, дов. № 881 від 10.09.07 р.,
відповідача: Стрельченко В.С., представник, дор. № 2-13/319 від 10.10.07 р.
Позивач у позовній заяві просить визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Наддніпрянської селищної ради Дніпровського району м. Херсона "Про затвердження тарифів на теплопостачання" № 13 від 20 лютого 2007 року, у зв'язку з незаконністю останнього. В обґрунтування позову позивач посилається на положення ч. 5 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (№ 280/97-ВР від 21 травня 1997 року); ч. 5 ст. 12 та ст. 36 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" (№ 1160-IV від 11 вересня 2003 року); постанову Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води".
Представник позивача на засіданні суду надав усні пояснення відповідно до яких підтримав вимоги, викладені у позовній заяві.
Представник відповідача в ході судового засідання надав усні пояснення у яких заперечував проти позовних вимог, відповідно до письмових заперечень на позовну заяву (відзиву на позовну заяву), пославшись на те, що проект договору № 06/06-1278 БО 33 на постачання природного газу для вироблення теплової енергії для потреб установ та організацій, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, а також інших суб'єктів, був направлений 29 грудня 2006 року ДП "Газ України" НАК "Нафтогаз України" на адресу КП "Дніпро" і отриманий останнім 14.02.07 р., однак за умовами вказаного договору, його положення щодо вартості поставленого газу 991грн.68коп. (з ПДВ) за 1000 куб. метрів газу набирають чинність з 01.01.07 р.
За згодою представників учасників судового процесу, судом оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі (їхніх представників), що прибули на судове засідання, дослідивши наявні у справі письмові докази, господарський суд,
Частиною 5 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що рішення ради нормативно - правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення.
Згідно з частиною 5 статті 12 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" акти, прийняті органами та посадовими особами місцевого самоврядування, офіційно оприлюднюються в друкованих засобах масової інформації відповідних рад, а у разі їх відсутності - у місцевих друкованих засобах масової інформації, визначених цими органами та посадовими особами, не пізніш як у десятиденний строк після їх прийняття та підписання.
Статтею 36 цього ж закону регламентовані особливості прийняття регуляторних актів органами та посадовими особами місцевого самоврядування, регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений уповноваженим на це органом чи посадовою особою місцевого самоврядування, якщо наявна хоча б одна з таких обставин: відсутній аналіз регуляторного впливу; проект регуляторного акта не був оприлюднений.
Відповідно до положень частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
На порушення вищеназваних законодавчих актів відповідач не опублікував оспорюванне рішення в засобах масової інформації.
Відповідач прийняв рішення № 13 20 лютого 2007 p., а термін введення в дію тарифів визначив з 01 січня 2007 p., тобто раніше ніж було прийняте саме рішення.
Крім того, посилання відповідача на наказ Державного комітету архітектури, будівництва та житлової політики України "Правила розрахунку за теплову енергію і гарячу воду" № 91 від 08.09.2006 р. як на підставу підвищення тарифів є необгрунтованим, оскільки постановою Кабінету Міністрів України № 955 від 10 липня 2006 р. затверджено Порядок формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води.
В результаті Відповідач порушив право позивача здійснювати розрахунки за теплопостачання згідно з Порядком формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 955 від 10 липня 2006 р.
За вказаних обставин, позовні вимоги, що викладені у позовній заяві, підлягають задоволенню, а заперечення проти позову представника відповідача не враховуються господарським судом.
Відповідно до положень ст. ст. 94, 98 КАС України судові витрати підлягають відшкодуванню з місцевого бюджету на користь позивача.
На підставі зазначених вище норм матеріального права, керуючись ст.ст. 94, 161-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
1. Позов задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Наддніпрянської селищної ради Дніпровського району м. Херсона "Про затвердження тарифів на теплопостачання" № 13 від 20 лютого 2007 року.
3. Відшкодувати з місцевого бюджету Наддніпрянської селищної ради Дніпровського району м. Херсона, розрахунковий рахунок не відомий, на користь Інституту землеробства південного регіону Української академії аграрних наук, ідентифікаційний код -00497242, адреса -73000, м. Херсон, сел. Наддніпрянське, р\рахунок -не відомий, 3грн.40коп. витрат по сплаті судового збору. Виконавчий лист видати після набрання судовим рішенням законної сили та звернення заінтересованої особи з відповідною заявою.
4. Постанова господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано, якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
5. Про апеляційне оскарження рішення суду (постанови) першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ю.В. Гридасов
Дата складення постанови у повному
обсязі відповідно до статті 160 Кодексу
адміністративного судочинства України "02" листопада 2007 р.