Ухвала від 09.02.2023 по справі 742/709/23

Провадження № 1-кс/742/184/23

Єдиний унікальний № 742/709/23

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 лютого 2023 року м.Прилуки

Слідча суддя Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань - ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання старшої дізнавачки СД Прилуцького РВП ГУНП України в Чернігівській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Прилуцької окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у досудовому розслідуванні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022275420000127 від 15.02.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, -

ВСТАНОВИЛА:

Старша дізнавачка СД Прилуцького РВП ГУНП України в Чернігівській області ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до інформації (з можливістю зняття її копії) про зв'язок кінцевих обладнань у період часу з 07 год. 00 хв. 12.02.2022 року по 19 год. 00 хв. 14.02.2022 року споживачів телекомунікаційних послуг за номерами НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , що перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12022275420000127 від 15.02.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України.

Клопотання обґрунтовано тим, що у провадженні сектору дізнання Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області перебувають матеріали досудового розслідування, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022275420000127 від 15.02.2022 року за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що 14.02.2022 року до Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області надійшла заява ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жительки АДРЕСА_2 , про те, що в період з 12 по 14 лютого 2022 року невстановлена особа шахрайським шляхом заволоділа грошовими коштами в сумі близько 32000,00 грн, які знаходилися на карткових рахунках.

При проведенні допиту в якості потерпілої ОСОБА_5 встановлено, що шахраї до неї телефонували з мобільних номерів оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - НОМЕР_1 , НОМЕР_2 .

У зв'язку з вищевикладеним, з метою встановлення осіб, причетних до вчинення даного проступку, з'ясування особи правопорушника та особи - володільця номерів телефонів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , місця перебування власника на момент вчинення кримінального правопорушення та інших обставин, встановлення яких є обов'язковим під час досудового розслідування, виникла необхідність у приєднанні до матеріалів даного кримінального провадження документів стосовно вхідних та вихідних дзвінків абонентів стільникового зв'язку за номерами НОМЕР_1 , НОМЕР_2 .

На даний час у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що інформація про вхідні та вихідні дзвінки вказаного абоненту мобільного зв'язку, яка знаходиться у оператора рухомого (мобільного) зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, для чого необхідно отримати тимчасовий доступ до цієї інформації про з'єднання споживачів телекомунікаційних послуг ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » через що дана інформація відноситься до категорії статичної.

В судове засідання дізнавачка не з'явилася, проте в поданому клопотанні просила провести розгляд без її участі.

Представник ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився також.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень КПК України судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Частиною 1 ст.159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно з ч.5, 6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Враховуючи викладене вище, а також те, що вказана слідча (розшукова) дія може мати суттєве доказове значення під час досудового розслідування, тому дане клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.131, 132, 159-162, 309, 369-372 КПК України, слідча суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Клопотання старшої дізнавачки СД Прилуцького РВП ГУНП України в Чернігівській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Прилуцької окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у досудовому розслідуванні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022275420000127 від 15.02.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України - задовольнити.

Надати старшій дізнавачці сектору дізнання Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області капітану поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до інформації (з можливістю зняття її копії) про зв'язок кінцевих обладнань у період часу з 07 год. 00 хв. 12.02.2022 року по 19 год. 00 хв. 14.02.2022 року споживачів телекомунікаційних послуг за номерами НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , що перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .

Працівникам ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » м. Київ надати старшій дізнавачці можливість виготовити на паперовому та/або на електронному носієві документ за вказаними вище координатами та періодом часу з такими відомостями:

- ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг з абонентськими номерами НОМЕР_1 , НОМЕР_2 (унікальний ідентифікатор сім-картки - IMSI, міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання - IMEI, тощо);

- IMEI номерів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 ;

- за встановленими IMEI номерами НОМЕР_1 , НОМЕР_2 ;

- надати перелік номерів, які використовувалися встановленими IMEI ;

- адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв'язок встановлених номерів телефонів та номерів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 ;

- типи з'єднання встановлених номерів телефонів та номерів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 ;

- дата, час та тривалість з'єднань, в тому числі з'єднання нульової тривалості (неприйняті дзвінки встановлених номерів телефонів та номеру);

- інформацію про здійснення поповнення номерів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 а також відомості про переказ коштів з використанням мобільних номерів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 на номери інших телефонів з вказаних номерів отримувачів коштів, дати та часу платежу;

- ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, IMSI, IMEI), з якими відбувалися сеанси зв'язку абонента «А1» (абонент «Б1»), «А2» (абонент «»Б2).

Строк дії ухвали - тридцять днів з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає. Заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідча суддя Анна КОРОТКА

Попередній документ
108871038
Наступний документ
108871040
Інформація про рішення:
№ рішення: 108871039
№ справи: 742/709/23
Дата рішення: 09.02.2023
Дата публікації: 10.05.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (08.02.2023)
Дата надходження: 08.02.2023
Предмет позову: -
Розклад засідань:
09.02.2023 08:30 Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
09.02.2023 08:45 Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
09.02.2023 09:00 Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
09.02.2023 09:15 Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
КОРОТКА АННА ОЛЕКСАНДРІВНА
суддя-доповідач:
КОРОТКА АННА ОЛЕКСАНДРІВНА