Справа № 347/391/23
08 лютого 2023 року м. Косів
Cуддя Косівського районного суду Івано-Франківської області Кіцула Ю. С., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Косівського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , працює,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Косівського районного суду Івано-Франківської області надійшли адмінматеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП. Так, щодо ОСОБА_2 було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ААд №190924 від 07.02.2023 року, згідно з яким 07.02.2023 року о 19 год. в с. Уторопи по вул. Лісок, ОСОБА_1 не вибрала безпечної швидкості руху, не впоралась з керуванням, не оцінила дорожню обстановку та допустила зіткнення з електроопорою, та дерев'яною огорожею, внаслідок чого транспортний засіб Subaru Legacy д.н.з. НОМЕР_1 отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 з доданими матеріалами слід повернути для належного оформлення з наступних підстав.
Так, у графі протоколу «до протоколу додаються» зазначено, що до нього додаються: пояснення, план схема ДТП, рапорт о/у.
Однак, в матеріалах адміністративної справи відсутній рапорт.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 1 ст. 7 КУпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, крім іншого, є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
На переконання суду відсутність у матеріалах справи про адміністративне правопорушення вказаних у графі протоколу «до протоколу додаються» додатків, унеможливлюють об'єктивний розгляд справи.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 р. (з наступними змінами та доповненнями), визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
За наявності вказаних недоліків у відповідності до вимог ст. ст. 256, 278 КУпАП, справа підлягає поверненню для належного оформлення органу, від якого надійшов до суду протокол про адміністративне правопорушення.
При оформленні адміністративних матеріалів необхідно усунути вищенаведені недоліки із врахуванням при цьому положень ст. 38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення.
Виходячи з викладеного і керуючись ст. ст. 254, 256, 277, 278 КУпАП, суддя,-
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП повернути до Косівського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області, для належного оформлення.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.С. Кіцула