Справа № 344/16485/22
Провадження № 3/344/811/23
08 лютого 2023 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.44 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №533365 від 17.12.2022, 15.10.2022 близько 11 год. 20 хв. в ОСОБА_1 в м. Івано-Франківську по вул. Надрічна під час поверхневої перевірки виявлено полімерний згорток з невідомою речовиною, який згідно висновку експерт № СЕ-19/109/22/10987 від 28.10.2022 є особливо небезпечною психотропною речовиною, обіг якої заборонено - PVP, в кількості 0,1171 грама, яку останній зберігав без мети збуту, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.44 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 вкотре не з'явився, хоча належним чином неодноразово повідомлявся про час та місце розгляду справи за відомою суду адресою у спосіб визначений законом. Причину неявки суду не повідомив. Крім того, на час розгляду справи жодних заяв та клопотань від ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи до суду не надходило. ОСОБА_1 , також міг стежити за ходом справи за допомогою офіційних джерел, таких як веб-сторінка суду. За таких обставин, керуючись ст.268 КУпАП, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, вважаю наступне.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В обґрунтування вини ОСОБА_1 суду надано протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №533365 від 17.12.2022, постанову про закриття кримінального провадження від 03.11.2022, копію рапорту працівника поліції від 11.10.2020, копію витягу з ЄРДР, копію рапорту, копію протоколу огляду місця події від 15.10.2022, копію висновку експерта № СЕ-19/109-22/10987-НЗПРАВ від 28.10.2022 та письмові пояснення ОСОБА_1 .
Однак, відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі необхідно закрити, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - п'ятій цієї статті. У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
З матеріалів справи вбачається, що 20.10.2022 дізнавачем сектору дізнання Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області Анною Ляцькою винесено постанову про закриття кримінального провадження щодо ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України та направлено копію постанови начальнику Івано-Франківського ВП ГУНП в області для прийняття рішення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
Також, як вбачається з матеріалів справи, днем вчинення ОСОБА_1 правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.44 КУпАП, є 15.10.2022, матеріали справи надійшли до суду 30.12.2022, то строки накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 на момент розгляду справи закінчились.
Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Таким чином вважаю, що оскільки строки накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 на момент розгляду справи закінчились, то провадження в справі слід закрити за закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст.38, 268, 283- 285, 287-289, 247 п.7 КУпАП, -
Провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.44 КУпАП закрити на підставі ст.38, п.7 ст.247 КУпАП у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО