Справа № 175/4229/22
Провадження № 3/175/2244/22
Постанова
08 лютого 2023 року смт. Слобожанське
Суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Озерянська Ж.М., розглянувши матеріали, що надійшли до суду з Відділення поліції №8 Дніпровського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , офіційно не працевлаштований,
за ч. 4 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
23 грудня 2022 року до Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області надійшов матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 122 КУпАП (протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №112702 складений 20 грудня 2022 року).
Згідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами ; обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №112702 від 20 грудня 2022 року ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 122 КУпАП, яка передбачає відповідальність за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на п'ятдесят кілометрів на годину.
Згідно з вимогами ст.245 КУпАП до завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення серед іншого відноситься своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.221 КУпАП судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч.5 ст.122 КУпАП, та розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч.4 ст.122 КУпАП, вчинені з 17 березня 2021 року, не підвідомчий судам.
Частиною 1 ст.257 КУпАП передбачено, що протокол про адміністративне правопорушення надсилається органові (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Зважаючи на те, що до суду відносно ОСОБА_1 направлено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.122 КУпАП, розгляд справ про вказані правопорушення не підвідомчий судам, відповідно законні підстави для направлення її для розгляду до Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області відсутні, тому суд вважає за необхідне протокол про адміністративне правопорушення разом з матеріалами справи повернути органу, який їх склав, для з'ясування належного органу, якому підвідомче провадження, та врахування вимог ст.257 КУпАП, згідно з якими протокол має бути направлений для розгляду до відповідного органу, уповноваженого на розгляд справи про адміністративне правопорушення.
На підставі викладеного, матеріали даної адміністративної справи підлягають поверненню до Відділення поліції №8 Дніпровського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 221, 222, 251, 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Відділення поліції №8 Дніпровського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Озерянська Ж.М.