Справа № 635/451/23
Провадження по справі № 3/635/279/2023
08 лютого 2023 року смт. Покотилівка
Харківський районний суд Харківської області у складі судді Савченка Д.М., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 173-2 КУпАП,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, пенсіонера, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №382795 від 06 листопада 2022 року, 06.11.2022 р. о 14 год. 00 хв. в АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння погрожував фізичною розправою, хапав за руки та ображав нецензурною лайкою свою громадянську жінку ОСОБА_2 , чим самим вчинив домашнє насилля в сім'ї, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 173-2 КУпАП.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, повідомлявся своєчасно і належним чином, надав суду заяву, в якій провину в інкримінованому правопорушенні не визнав, провадження у справі просив закрити у зв'язку зі спливом строку притягнення до адміністративної відповідальності.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №382795 від 06 листопада 2022 року, адміністративне правопорушення, яке інкримінують ОСОБА_1 фактично було вчинене 06 листопада 2022 року, а матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП розглядається судом 08.02.2023, таким чином, з моменту вчинення правопорушення на момент розгляду адміністративного протоколу сплинуло більше, ніж три місяці.
Згідно зі ст. 38 КУпАП стягнення може бути накладено не пізніше трьох місяців з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні три місяці з дня його виявлення.
Статтею 247 КУпАП імперативно встановлено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Суд враховує науково-консультативний висновок Науково консультативної ради при Вищому адміністративному суді України від 07.11.2017 про те, що під час закриття провадження у справах про адміністративні правопорушення у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності, передбачених статтею 38 КУпАП, вина особи не встановлюється.
При таких обставинах, враховуючи, що з дня вчинення правопорушення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення пройшло понад три місяці, суд вважає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи строку накладання адміністративного стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ч. 2 ст.38, п.7 ст. 247 КУпАП, суддя,-
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст.173-2 КУпАП стосовно ОСОБА_1 у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Харківський районний суд Харківської області.
Суддя Д.М. Савченко