08 лютого 2023 року
справа №380/15511/22
зал судових засідань № 10
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Лунь З.І.,
секретар судового засідання Клочко Н.С.,
за участю:
представника позивача Маркович А.М.,
представника відповідача Леськіва Б.Я.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Львівської митниці про визнання протиправним та скасування наказу.
встановив:
ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) звернувся до суду з позовом до Львівської митниці (місцезнаходження: 79000, м. Львів, вул. Костюшка, 1, код ЄДРПОУ 43971343), в якому просить визнати протиправним та скасувати наказ Львівської митниці №35-дс від 09.03.2022 «Про застосування дисциплінарного стягнення».
Адміністративний позов обґрунтовано так.
Наказом Львівської митниці №35-дс від 09.03.2022 «Про застосування дисциплінарного стягнення» до державного інспектора відділу митного оформлення № 3 митного поста «Яворів» Львівської митниці ОСОБА_1 за вчинення дисциплінарного проступку передбаченого п.1 ч. 2 ст.65 ЗУ «Про державну службу» застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення з посади державної служби.
Наказом Львівської митниці №301-о від 09.03.2022 «Про звільнення ОСОБА_1 » позивачу припинено державну службу та звільнено 09.03.2022 з роботи державного інспектора митного оформлення № 3 митного поста «Яворів» Львівської митниці.
У зв'язку із накладенням на позивача дисциплінарного стягнення НАЗК внесло відомості до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, про те, що останнім порушено ст.ст.22, 23, 24, 38, ч.6 ст.53, 54 Закону України «Про запобігання корупції».
Позивач, вважаючи, що припинення державної служби та звільнення його із займаної посади відповідач вчинив протиправно, тому звернувся з позовом до суду.
Так, рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 23 травня 2022року у справі №380/5609/22 позов задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано наказ Львівської митниці №301-о від 09.03.2022 «Про звільнення ОСОБА_1 ». Поновлено ОСОБА_1 на державній службі на посаді державного інспектора відділу митного оформлення № 3 митного поста «Яворів» Львівської митниці з 10.03.2022. Рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді та стягнення середнього заробітку за один місяць в сумі 14233,95грн (чотирнадцять з врахуванням обов'язкових платежів, допущено до негайного виконання. Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 30.08.2022 рішення суду від 23.05.2022 у справі № 380/5609/22 залишено без змін.
Ураховуючи, що підставою для прийняття наказу Львівської митниці від 09.03.2022 №301-0 «Про звільнення ОСОБА_1 », який на даний час скасований, був ще наказ Львівської митниці № 35-дс від 09.03.2022 «Про застосування дисциплінарного стягнення», безпосередньо на підставі якого відомості про позивача було внесено в Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення реєстр корупціонерів, порушує його права та інтереси.
Позивач, відтак вважає, що наказ Львівської митниці № 35-дс від 09.03.2022 «Про застосування дисциплінарного стягнення» також підлягає скасуванню, оскільки наслідки, спричинені цим наказом порушують права позивача при проходженні державної служби
Враховуючи викладене, позивач просить суд позовні вимоги задовольнити.
Ухвалою від 04.11.2022 вказану позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу десятиденний строк для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали, з дати отримання копії. У визначений судом строк позивач усунув недоліки позовної заяви.
Ухвалою суду від 21.11.2022 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін та призначено розгляд справи на 14.12.2022 о 10:30год., а також запропоновано відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з моменту отримання ухвали про відкриття провадження у справі надати суду відзив на позовну заяву зі всіма доказами на його підтвердження, які наявні у відповідача.
02.12.2022 відповідач, у встановлений в ухвалі строк, подав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що 25.11.2021 на адресу Львівської митниці надійшов лист прокуратури Львівської області від 25.11.2021 №31/2-1717 вих-21. Згідно з цього листа, прокуратурою Львівської області, у ході досудового розслідування кримінального провадження № 42021140000000160 від 22.07.2021 за ч.3 ст.368 Кримінального кодексу України, виявлено обставини, які можуть вказувати на вчинення кримінального правопорушення, пов'язаного з корупцією, інспектором митного оформлення № 3 митного поста «Яворів» Львівської митниці ОСОБА_1 . У зв'язку із цим, було проведено за цим фактом службове розслідування. Доповідною запискою відділу з питань запобігання та протидії корупції Львівської митниці від 15.12.2021 № 0143/77.4.-09, за результатами проведеного службового розслідування та встановлення факту дисциплінарного проступку, який полягає у використанні ОСОБА_1 , наданих йому повноважень в особистих (приватних) інтересах, шляхом порушення Присяги державного службовця, що завдало шкоди авторитету державної служби та Державної митної служби України в цілому, а від так, наявності ознак дисциплінарного проступку, передбаченого п.1, 4, 9 ч.2 ст.65 Закону України «Про державну службу», керівнику митниці запропоновано розглянути питання щодо порушення дисциплінарного провадження відносно державного інспектора відділу № 3 митного поста «Яворів» Львівської митниці ОСОБА_1 та притягнення його до дисциплінарної відповідальності. Враховуючи наведене, наказом Львівської митниці від 09.03.2022 №35-дс «Про застосування дисциплінарного стягнення» застосовано до державного інспектора відділу митного оформлення № 3 митного поста «Яворів» Львівської митниці ОСОБА_1 за вчинення дисциплінарного проступку передбаченого п.1 ч.2 ст.65 ЗУ «Про державну службу», дисциплінарне стягнення -звільнення з посади державної служби. Окрім цього зазначає, що за результатами дисциплінарного провадження було встановлено порушення за фактом неналежного виконання позивачем своїх службових обов'язків, визначених його посадовою інструкцією, домінування його особистих інтересів над державними, чим не дотримано вимог законодавства. А тому, покликаючись на правомірність оскаржуваного наказу та наявність підстав для його видання, вважає, що позовні вимоги позивача є необґрунтованими та безпідставними.
06.12.2022 представник позивача подала до суду відповідь на відзив, в якій вказала, що митним органом самостійно встановлено вину державного службовця ОСОБА_1 , без врахування доведеності вини такого в законному (судовому) порядку, при цьому порушуючи принцип презумпції невинуватості особи. Зазначила, що відповідачем передчасно прийнято до ОСОБА_1 найсуворішу санкцію-звільнення, відповідачем на власний розсуд встановлено його вину у вказаних правоохоронними органами діях, та не доведено які саме діяння - інші порушення дисципліни, окрім тих, які інкримінуються у рамках кримінального провадження дійсно вчинив ОСОБА_1 .
На думку представника позивача, сам факт внесення до ЄРДР відомостей та повідомлення про підозру не може слугувати підставою для звільнення державного службовця. Службові особи Львівської митниці не наділені правом надавати оцінку обставинам, вказаним у повідомленні про підозру, та, відповідно, робити висновки про вину ОСОБА_1 чи причетність до кримінально - караних дій, доки вина не буде доведена у встановленому законом порядку - вироком суду. Будь-які висновки відповідача про вчинення таким кримінально караного діяння за відсутності обвинувального вироку є передчасними. Тому на час винесення оскаржуваного наказу, пред'явлення підозри ОСОБА_1 у вчиненні злочину за ч.3 ст. 368 КП України без наявності обвинувального вироку суду, який набрав законної сили не може слугувати самостійною, обгрунтованою підставою для притягнення до дисциплінарної відповідальності, оскільки в даному випадку порушується фундаментальний принцип невинуватості особи у вчиненні злочину до набрання законної сили обвинувальним вироком суду, закріплений у Конституції України, і міжнародно-правових актах, ратифікованих Україною, та зазначених у і рішеннях ЄСПЛ.
У наказі Львівської митниці від 09.03.2022 №35-дс «Про застосування дисциплінарного стягнення» не наведено вчинення ОСОБА_1 будь-яких інших порушень ніж ті, які стали підставою для внесення відомостей до ЄРДР № 42021140000000160 від 22.07.2021 за ч.3 ст.368 КК України, що також і засвідчується рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 23 травня 2022 року у справі №380/5609/22, яке вступило в законну силу.
При проведенні дисциплінарного провадження, за наявності ознак кримінального правопорушення, в разі прийняття рішення про звільнення зі служби у зв'язку із реалізацією дисциплінарного стягнення, обов'язково повинні бути встановлені інші порушення дисципліни, відмінні від тих, які інкримінують в рамках кримінального провадження. Водночас, як на момент прийняття оскаржуваного наказу, так і на даний момент відносно ОСОБА_1 немає обвинувального вироку суду. Тим більше, на даний час, позивач ОСОБА_1 , поновлений на посаді, продовжує працювати в митних органах, а наявність чинного наказу Львівської митниці від 09.03.2022 № 35-дс «Про застосування дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення» суперечить зазначеному, є не актуальним, та скасування вказаного наказу є єдиною підставою для виключення позивача з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, гак як обставини, що слугували підставою для звернення Львівської митниці до Національного агентства з питань запобігання корупції відпали, та на даний час таких не існує.
14.12.2022 в судовому засіданні судом оголошено перерву до 11.01.2023 о 10:00год для надання додаткових пояснень щодо підстав внесення позивача до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення.
Представником позивача через канцелярію суду 09.01.2023 подано клопотання про приєднання документів до матеріалів справ, а саме, інформаційну довідку з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення відносно ОСОБА_1 від 01.01.2023, так як основною підставою звернення її довірителя до суду з вказаним позовом стало включення такого до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення за поданням Львівської митниці.
09.01.2023 за вх.№. 1816 через електронний суд від представника відповідача надійшли додаткові пояснення. У вказаному пояснення представником зазначено, що відповідно до наказу Львівської митниці від 29.11.2021 № 385 «Про проведення службового розслідування», проведено службове розслідування з виявлення причин і умов, що сприяли вчиненню правопорушення або невиконанню вимог Закону України «Про запобігання корупції». За результатами службового розслідування, керівником Львівської митниці прийнято рішення про проведення дисциплінарного провадження з метою встановлення ступеня тяжкості вини державного інспектора відділу митного оформлення № 3 митного поста «Яворів» Львівської митниці ОСОБА_1 . Відповідно до абз.4 ст.59 розділу 9 Закону України «Про запобігання корупції» відомості про накладення дисциплінарного стягнення за вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення вносяться до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, протягом трьох робочих днів з дня надходження до Національного агентства від кадрової служби державного органу, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, а також підприємства, установи та організації завіреної в установленому порядку паперової копії наказу про накладення дисциплінарного стягнення. Враховуючи вищенаведене, до Національного агентства з питань запобігання корупції було направлено відомості щодо притягнення ОСОБА_1 до дисциплінарної відповідальності, підставою для направлення даних відомостей став наказ Львівської митниці від 09.03.2022 № 35-дс «Про застосування дисциплінарного стягнення».
11.01.2023 у призначеному судовому засіданні судом оголошено перерву для дослідження доказів до 08.02.2023 о 10:00год.
Представник позивача в судовому засідання позовні вимоги підтримала з підстав, викладених у позовній заяві та відповіді на відзив, просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, просив у його задоволенні відмовити.
Суд встановив таке.
Позивач, ОСОБА_1 , з 05.09.2019 працював в митних органах України, зокрема з 01.07.2021 на посаді державного інспектора відділу митного оформлення № 3 митного поста «Яворів» Львівської митниці.
Згідно з наказом Львівської митниці №35-дс від 09.03.2022 «Про застосування дисциплінарного стягнення» до державного інспектора відділу митного оформлення № 3 митного поста «Яворів» Львівської митниці ОСОБА_1 застосовано за вчинення дисциплінарного проступку передбаченого п.1 ч. 2 ст.65 ЗУ «Про державну службу» , дисциплінарне стягнення, - звільнення з посади державної служби.
Наказом Львівської митниці № 301-о від 09.03.2022 «Про звільнення ОСОБА_1 » позивачу припинено державну службу та звільнено 09.03.2022 з роботи державного інспектора митного оформлення № 3 митного поста «Яворів» Львівської митниці відповідно до п.4 ч.1 ст.83, п.4 ч.1 ст.87 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII, за вчинення дисциплінарного проступку, передбаченого п.1 ч.2 ст.65 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015№ 889-VIII, зі зміною. Підстава: наказ Львівської митниці № 35-де від 09.03.2022 «Про застосування дисциплінарного стягнення».
Позивач вважаючи, що припинення державної служби та звільнення його із займаної посади відповідач вчинив протиправно, звернувся з позовом до суду.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 23 травня 2022року у справі №380/5609/22 позов задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано наказ Львівської митниці № 301-о від 09.03.2022 «Про звільнення ОСОБА_1 ». Поновлено ОСОБА_1 на державній службі на посаді державного інспектора відділу митного оформлення № 3 митного поста «Яворів» Львівської митниці з 10.03.2022. Стягнуто з Львівської митниці (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 1, код ЄДРПОУ 43971343) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН: НОМЕР_1 ) середній заробіток за час вимушеного прогулу на суму 33051,86 грн (тридцять три тисячі п'ятдесят одну грн. 86 коп.) з врахуванням обов'язкових платежів. Рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді та стягнення середнього заробітку за один місяць в сумі 14233,95 грн (чотирнадцять тисяч двісті тридцять три гривні дев'яносто п'ять копійок), з врахуванням обов'язкових платежів, допущено до негайного виконання.
Зазначене рішення Львівського окружного адміністративного суду набрало законної сили відповідно до постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 30.08.2022.
Після прийняття судом першої інстанції рішення суду та поновлення позивача на посаді, ОСОБА_1 з 29.06.2022 звільнено із займаної посади державного інспектора відділу митного оформлення № 3 митного поста «Яворів» Львівської митниці, у зв'язку з скороченням посади державної служби внаслідок зміни структури або штатного розпису Львівської митниці без скорочення чисельності або штату державних службовців та запропоновано посаду державного інспектора відділу митного оформлення № 5 митного поста «Яворів».
Наказом Львівської митниці від 12.09.2022 за №1079-о «Про переведення працівників» з 14.09.2022 ОСОБА_1 , державного інспектора відділу митного оформлення №5 митного поста «Яворів» Львівської митниці переведено на посаду державного інспектора відділу митного оформлення № 1 митного поста «Яворів» Львівської митниці, шляхом укладення контракту про проходження державної служби.
Під час переведення на нову посаду позивачу стало відомо, що на даний час він включений до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення за поданням Львівської митниці, оскільки до ОСОБА_1 застосовано дисциплінарне стягнення на підставі наказу Львівської митниці від 09.03.2022 №35 за вчинення дисциплінарного проступку, передбаченого п.1 ч.2 ст.65 Закону України «Про державну службу». Про скасування зазначеного наказу позивач до суду не звертався.
21.09.2022 адвокатом Сологуб А.М. в інтересах ОСОБА_1 надіслано до Львівської митниці заяву про звернення до Національного агентства з питань запобігання корупції щодо вилучення з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення. У вказаній заяві адвокат зазначила, що після прийняття постанови Восьмим апеляційним адміністративним судом від 30.08.2022 у справі №380/5609/22 ОСОБА_1 стало відомо, то за поданням митниці його включено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення. Враховуючи, що на даний час наказ про звільнення ОСОБА_1 скасовано, окрім цього, відсутні будь-які інші рішення, що набрали законної сили, на підставі яких такого б притягували до будь-якого корупційного правопорушення, відсутні інші документи, що встановлювали б та доводили обставини вчинення ОСОБА_1 будь-яких інших корупційних діянь, та відповідно такі, що слугували б підставою внесення його до реєстру корупціонерів, тому відпали підстави включення ОСОБА_1 до вказаного реєстру» та просила Львівську митницю звернутись до Національного агентства з питань запобігання корупції з поданням (розпорядчим документом) щодо вилучення ОСОБА_1 з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення..
На вказану заяву Львівська митниця надіслала відповідь №7.4.-1-09/8/1951 1 від 07.10.2022, в якій повідомила про те, що наказ Львівської митниці від 09.03.2022 № 35-дс про застосування дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення з посади державної служби за вчинення дисциплінарного проступку, передбаченого п. 1 ч. 2 ст. 65 Закону України «Про державну службу» до державного інспектора відділу митного оформлення №3 митного поста «Яворів» Львівської митниці рішенням суду не скасовано. Тому, відповідно до пп.5 п.8 розділу II Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 09.02.2018 № 166 підстави для подання Львівською митницею документів до Національного агентства з питань запобігання корупції щодо вилучення ОСОБА_1 з цього реєстру, на даний час відсутні.
У зв'язку з вищезазначеним, позивач вважає, що його права у відносинах щодо проходження державної служби порушено, що стало підставою для звернення до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовим відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає таке.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 23.05.2022 у справі №380//5609/22, яке набрало законної сили 30.08.2022 встановлено, що згідно з наказом Львівської митниці № 35-дс від 09.03.2022 р. «Про застосування дисциплінарного стягнення» Дисциплінарною комісією, створеною наказом Львівської митниці від 16.12.2021 р. № 52-дс «Про порушення дисциплінарного провадження стосовно ОСОБА_1 » на підставі доповідної записки відділу з питань запобігання та протидії корупції Львівської митниці від 15.12.2021 р. № 0143/7.4-09, розглянуто дисциплінарну справу державного інспектора відділу митного оформлення № 3 митного поста «Яворів» Львівської митниці ОСОБА_1 за фактами, викладеними в Акті службового розслідування від 10.12.2021 р. № 0140/7.4-09. Застосовано до державного інспектора відділу митного оформлення № 3 митного поста «Яворів» Львівської митниці ОСОБА_1 за вчинення дисциплінарного проступку передбаченого п. 1 ч. 2 ст. 65 ЗУ «Про державну службу» , дисциплінарне стягнення - звільнення з посади державної служби.
Наказом Львівської митниці № 301-о від 09.03.2022 р. «Про звільнення ОСОБА_1 » позивачу припинено державну службу та звільнено 09.03.2022 р. з роботи з посади державного інспектора митного оформлення № 3 митного поста «Яворів» Львівської митниці, відповідно до п.4 ч. 1 ст. 83, п. 4 ч.1 ст. 87 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII, за вчинення дисциплінарного проступку, передбаченого п. 1 ч. 2 ст. 65 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII, зі зміною. Підстава: наказ Львівської митниці № 35-де від 09.03.2022 р. «Про застосування дисциплінарного стягнення».
За результатами розгляду справи №380/5609/22 Львівський окружний адміністративний суд ухвалив адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН: НОМЕР_1 ) до Львівської митниці (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 1, код ЄДРПОУ 43971343) про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу задовольнити повністю; визнати протиправним та скасувати наказ Львівської митниці № 301-о від 09.03.2022 р. «Про звільнення ОСОБА_1 »; поновити ОСОБА_1 на державній службі на посаді державного інспектора відділу митного оформлення № 3 митного поста «Яворів» Львівської митниці з 10.03.2022 (…)
Таким чином, суд визнав протиправним та скасував наказ Львівської митниці № 301-о від 09.03.2022 р. «Про звільнення ОСОБА_1 », підставою прийняття якого, як видно з матеріалів справи та встановлено судом був наказ Львівської митниці №35-дс від 09.03.2022 «Про застосування дисциплінарного стягнення».
Рішенням суду у справі №380/5609/22 встановлено, що «(…) дисциплінарне провадження стосовно ОСОБА_1 було проведено без підтвердження факту скоєння дисциплінарного проступку належними та допустимими доказами.(…) Суд бере до уваги і те, що відносно одних і тих самих дій державного інспектора відділу митного оформлення № 3 митного поста «Яворів» Львівської митниці ОСОБА_1 два рази порушувалось дисциплінарне провадження, за результатами розгляду яких дисциплінарна комісія приходила до різних між собою висновків. Так, в основу зроблених висновків покладено виключно відомості щодо підозри ОСОБА_1 в скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України. Проте на момент прийняття оскарженого позивачем рішення, як і на момент розгляду даної адміністративної справи в суді, обвинувального вироку суду в кримінальному провадження № 42021140000000160 від 22.07.2021 р. за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, ухвалено не було. (…) Факт скоєння корупційного правопорушення ОСОБА_1 в наданих Дисциплінарній комісії поясненнях заперечив, іншим працівником митного посту «Яворів» про скоєне позивачем правопорушення також відомо нічого не було, що підтверджується відібраними від них письмовими поясненнями. (…) Враховуючи викладене суд вважає, що підозра ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, без належного доведення вини у його скоєнні не може беззаперечно свідчити про порушення ОСОБА_1 присяги державного службовця, та скоєння проступку, який шкодить авторитету держави, зокрема, вчиненні неправомірних дій та отриманні неправомірної вигоди. (…)Ознак будь-якого іншого діяння, яке б підпадало під ознаки саме дисциплінарного проступку, та мало б наслідком настання дисциплінарної відповідальності, подання за результатами розгляду дисциплінарної справи не містить. (…). Окрім того, суд зауважує, що визнання ОСОБА_1 винним у вчинення кримінального правопорушення є підставою для застосування іншого виду дисциплінарного стягнення за окремим порядком його реалізації.у (…)
Таким чином, Львівським окружним адміністративним судом у справі №380/5609/22 встановлено, що у відповідача, Львівської митниці, були відсутні фактичні та юридичні підстави для притягнення до позивача до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення.
Отже, ухвалюючи рішення у справі №380/5609/22, суд встановлював та оцінював обставини, щодо притягнення ОСОБА_1 , до дисциплінарної відповідальності та правомірності застосування до нього дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення, які викладені у наказі Львівської митниці №35-дс від 09.03.2022 «Про застосування дисциплінарного стягнення».
Відповідно до ч.4 ст.78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
З урахуванням того, що у справі №380/5609/22 судовим рішенням, котре набрало законної встановлено відсутність фактичних та юридичних підстав для притягнення до позивача до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення; у справі №380/5609/22 та у даній справі беруть участь ті ж самі особи, відтак є підстави для застосування ч. 4 ст.78 КАС України.
Оскільки судами, при розгляді справи №380/5609/22 встановлено, що відповідач не довів правомірності застосування до ОСОБА_1 дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення за вчинення ним дисциплінарного проступку, передбаченого п. 1 ч.3 ст.65 Закону України «Про державну службу», що є підставою для визнання протиправним і скасування наказу Львівської митниці від 09.03.2022 №301-о», то суд має достатні підстави для висновку про визнання протиправним та скасування наказу Львівської митниці №35-дс від 09.03.2022 «Про застосування дисциплінарного стягнення» з урахуванням преюдиційних обставин, що встановлені судами у справі №380/5609/22.
Крім того, з урахуванням факту поновлення ОСОБА_1 на посаді на підставі судового рішення, яким скасовано наказ Львівської митниці № 301-о від 09.03.2022 р. «Про звільнення ОСОБА_1 », підставою прийняття якого, як видно з матеріалів справи та встановлено судом був наказ Львівської митниці №35-дс від 09.03.2022 «Про застосування дисциплінарного стягнення», таке поновлення, які і скасований судом наказ Львівської митниці № 301-о від 09.03.2022 суперечить оскаржуваному у цій справі наказу.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є підставними та обґрунтованими, відтак позов підлягає задоволенню повністю.
Сплачений позивачем судовий збір підлягає стягненню з відповідача на користь позивача на підставі ст.139 КАС України.
Керуючись ст.ст. 242-246, 250, 255 КАС України, суд
адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН: НОМЕР_1 ) до Львівської митниці (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 1, код ЄДРПОУ 43971343) про визнання протиправним та скасування наказу задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати наказ Львівської митниці №35-дс від 09.03.2022 «Про застосування дисциплінарного стягнення».
Стягнути з Львівської митниці (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 1, код ЄДРПОУ 43971343) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН: НОМЕР_1 ) судовий збір на суму 992 (дев'ятсот дев'яносто два) грн. 40коп.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду із урахуванням п.п 15.5 п.5 розділу VII Перехідних положень КАС України протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено 08.02.2023
Суддя Лунь З.І.