Рішення від 08.02.2023 по справі 380/14571/22

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№380/14571/22

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 лютого 2023 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брильовського Р.М. розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул.Митрополита Андрея, 10, ЄДРПОУ 13814885), Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області (18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 195, ЄДРПОУ 21366538) про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити дії,-

встановив:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області, у якій просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення від 18.08.2022 року № 134550003242 Головного управління ПФУ у Черкаській області про відмову в переведенні з пенсії по віку призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу» ОСОБА_1 ;

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком на пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу» з 12.08.2022 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 12.08.2022 позивач звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою щодо перерахунку пенсії та переведення на пенсію державного службовця. Однак, отримала рішення Головного управління пенсійного фонду України в Черкаській області від 18.08.2022 року №134550003242 про відмову щодо перерахунку пенсії згідно Закону України «Про державну службу». Підставою відмови у призначенні пенсії державного службовця є те, що у позивачки відсутній стаж державної служби, передбачений Прикінцевими та перехідними положеннями Закону № 889, а згідно матеріалів пенсійної справи, станом на 01.05.2016 року, стаж державної служби позивача становить 6 років 3 місяці. З наведених підстав просить позов задовольнити повністю.

Ухвалою суду від 20 жовтня 2022 року відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Від Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області надійшов відзив на позовну заяву, у якому проти позовних вимог заперечив. В обґрунтування заперечень вказав, що позивачка звернулася 12.08.2022 до Головного управління із заявою щодо переходу на пенсію за віком згідно Закону № 1058 на пенсію відповідно до Закону України від 16.11.1993 № 3723 «Про державну службу». За принципом екстериторіальності документи позивача розглядалися Головним управлінням Пенсійного фонду України у Черкаській області та відповідно за результатами розгляду поданих документів Головним управлінням Пенсійного фонду України у Черкаській області прийнято рішення про відмову у перерахунку пенсії № 13455003242 від 18.08.2022. Також зазначив, що питання, пов'язані з призначенням пенсій державним службовцям врегульовані Законом № 889. Пунктом 10 Розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону передбачена можливість призначення пенсії державному службовцю на умовах Закону № 3723 за дотримання таких умов: наявність (станом на 01.05.2016) не менш ніж 10 років стажу державного службовця; наявність на день призначення пенсії не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Просив відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.

Від Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області надійшов відзив на позовну заяву, у якому проти позовних вимог заперечив. В обґрунтування заперечень вказав, що відповідно до записів трудової книжки позивач: - з 14.03.1995 призначена на посаду прес-секретаря - спеціаліста 2 категорії, - з 22.06.1995 - переведена спеціалістом 1 категорії; - 01.08.1195- прийнята присяга державного службовця; - з 04.07.2001 посада віднесена до 6 категорії посад органів місцевого самоврядування та присвоєно 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування, складена присяга. Станом на 01.05.2016 продовжує працювати а посаді начальника відділу інформаційної політики управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради, станом на дату звернення - заступник начальника відділу висвітлення роботи управління зв'язків з громадськістю департаменту «Секретаріат ради» Львівської міської ради. Посади в органах місцевого самоврядування віднесені до відповідних категорій посад статтею 14 Закону України від 07.06.2001 № 2493-ІІІ «Про службу в органах місцевого самоврядування», який набрав чинності 04.07.2001. Таким чином, посадові особи місцевого самоврядування не є державними службовцями, а тому періоди роботи на посадах службовців в органах місцевого самоврядування при переході на посади, віднесені до відповідних категорій посад органів місцевого самоврядування, не можуть бути зараховані до стажу державної служби. Стаж державної служби позивача станом на 01.05.2016 (день набрання чинності Законом № 889-VIII) становить 6 років 3 місяці. Таким чином, Головним управлінням винесено рішення № 134550003242 від 18.08.2022 про відмову у перерахунку пенсії в зв'язку з відсутністю необхідного стажу державної служби. Просив відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.

Всебічно дослідивши та об'єктивно оцінивши наявні в матеріалах справи докази, які мають юридичне значення для вирішення спору, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 призначена пенсію за віком, обчислену відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 30 вересня 2018 року.

12.08.2022 позивач звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою щодо перерахунку пенсії та переведення на пенсію державного службовця.

Заява від 12.08.2022 розглянута за принципом екстериторіальності Головного управління пенсійного фонду України в Черкаській області. За результатами розгляду поданої заяви Головним управлінням Пенсійного фонду України в Черкаській області прийняло рішення від 18.08.2022 року № 134550003242 про відмову щодо перерахунку пенсії згідно Закону України «Про державну службу». Підставою відмови у призначенні пенсії державного службовця є те, що у позивачки відсутній стаж державної служби, передбачений Прикінцевими та перехідними положеннями Закону № 889, а згідно матеріалів пенсійної справи, станом на 01.05.2016 року, стаж державної служби позивача становить 6 років 3 місяці.

Не погоджуючись із таким рішенням про відмову у перерахунку та переході на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», позивач звернулась до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із статтею 1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 №2493-III (далі - Закон №2493-III) служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.

Статтею 2 Закону №2493-III визначено, що посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Згідно до статті 3 Закону №2493-III посадами в органах місцевого самоврядування є: виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах; виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою; посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Відповідно до частини 7 статті 21 Закону №2493-III (в редакції, чинній станом на 01.05.2016) пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях, визначено Законом України «Про державну службу» № 889-VIII від 10.12.2015 (далі Закон № 889-VIII), який набрав чинності 01.05.2016.

Відповідно до пункту 2 розділу ХІ «;Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII з 01.05.2016 втратив чинність Закон України «Про державну службу» № 3723-ХІІ від 16.12.1993 (далі - Закон № 3723-ХІІ), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Відповідно до пункту 10 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Положеннями пункту 12 розділу XI «;Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII встановлено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відповідно до статті 37 Закону №3723-XII (у редакції на час набрання чинності Законом №889-VIII) на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частиною першою статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на часу досягнення зазначеного віку.

Обов'язковою умовою для збереження в особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII після 1 травня 2016 року є дотримання сукупності вимог, визначених частиною 1 статті 37 вказаного Закону та Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.

Отже, за наявності в особи станом на 01.05.2016 певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 закону №3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно із пунктом четвертим частини другої статті 46 Закону №889-VIII до стажу державної служби зараховується час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом №2493-ІІІ.

Аналіз наведених норм свідчать про те, що час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом №2493-III, входить до стажу державної служби.

Судом встановлено, що відповідно до записів у трудовій книжці НОМЕР_2 ОСОБА_1 :

- з 14.03.1995 року призначена на посаду прес- секретаря спеціаліста 2-ї категорії виконавчого комітету Львівської міської Ради народних депутатів;

- 22.06.1995 року переведена на посаду прес-секретаря - спеціаліста 1-ї категорії виконавчого комітету Львівської міської Ради народних депутатів;

- з 01.08.1996 року призначена на посаду спеціаліста 1-ї категорії інформаційного центру департаменту організаційного та інформаційного забезпечення Львівської міської ради;

- з 14.08.2002 року переведена на посаду спеціаліста 1-ї категорії відділу громадських зв'язків організаційно - інформаційного управління Львівської міської роди;

- з 01.02.2003 року переведена на посаду головного спеціаліста відділу громадських зв'язків організаційно - інформаційного управління Львівської міської ради;

- з 17.11.2003 року переведена на посаду начальника відділу громадських зв'язків організаційно - інформаційного управління Львівської міської ради;

- з 04.01.2007 року переведена на посаду заступника начальника експертно - аналітичного відділу управління «Секретаріат ради»;

- з 11.09.2008 року переведена на посаду начальника відділу інформаційної політики управління « Секретаріат ради» Львівської міської ради;

- з 01.02.2017 року переведена на посаду начальника відділу висвітлення роботи ради управління « Секретаріат ради» Львівської міської ради;

- з 25.10.2021 року переведена на посаду заступника начальника відділу висвітлення роботи ради управління « Секретаріат ради» Львівської міської ради та на цій посаді продовжує працювати до цього часу.

Таким чином, станом на 03.10.2022 стаж роботи в органах місцевого самоврядування складає 27 років 6 місяців 20 днів.

Станом на 01.05.2016 стаж роботи на посадах державного службовця та посадової особи органу місцевого самоврядування становить 21 рік 1 місяць 18 днів.

Загальний трудовий стаж становить понад 45 років.

Посади і органи, час роботи в яких зараховуються до стажу державної служби визначаються Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 №283 (далі - Порядок № 283, чинний до 01.05.2016).

Згідно з пунктом 2 Порядку № 283 до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.

Порядок №283 втратив чинність 01.05.2016 у зв'язку з затвердженням Постановою Кабінету Міністрів України 25.03.2016 №229 нового Порядку обчислення стажу державної служби (далі - Порядок №229).

Отже, стаж державної служби до 01.05.2016 обчислюється відповідно до Порядку №283, а після 01.05.2016 відповідно до Порядку №229.

Згідно з пунктом 4 Порядку № 229 до стажу державної служби зараховуються час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Отже, і Порядком № 283, чинним до 01.05.2016, і діючим Порядком № 229 передбачено зарахування до стажу державної служби часу перебування на посадах в органах місцевого самоврядування.

Відповідно до пункту 8 розділу XI «;Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Аналогічні положення містяться у пункті 6 Порядку №229.

Системний аналіз наведених норм свідчить про те, що до стажу державної служби відноситься час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, які визначені Законом №2493-ІІІ.

Як встановлено судом, фактично єдиною підставою відмови у переведенні позивача на пенсію державного службовця стало не зарахування відповідачем до стажу державної служби періодів роботи позивача в органах місцевого самоврядування після 04.07.2001.

Відповідно до закріпленої у статті 14 Закону №2493-ІІІ класифікації посад в органах місцевого самоврядування встановлюються такі категорії посад: шоста категорія - посади керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів міських (міст районного значення), сільських, селищних рад, керівників структурних підрозділів виконавчого апарату районних та секретаріатів районних у містах Києві та Севастополі рад та їх заступників, керівників управлінь, відділів та інших структурних підрозділів виконавчих органів міських (міст районного значення), районних у містах рад та їх заступників, помічників голів, радників, консультантів, начальників секторів, головних бухгалтерів, спеціалістів управлінь, відділів, інших структурних підрозділів виконавчих органів міських (міст обласного значення та міста Сімферополя) рад.

Пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону №2493-ІІІ визначено, що дія Закону України «Про державну службу» поширюється на органи і посадових осіб місцевого самоврядування в частині, що не суперечить Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», цьому Закону та іншим законам України, що регулюють діяльність місцевого самоврядування.

Вказане зумовлює висновок суду про те, що посади, які обіймав позивач в органах місцевого самоврядування у період з 22.06.1995, відповідно до статті 14 Закону №2493-III, пункту 2 Порядку №283 (до 01.06.2016) та пункту 2 Порядку 229 входять до переліку посад, які зараховуються до стажу державної служби.

Верховний Суд в постанові від 10.05.2018 у справі №351/1792/17 зазначив, що після набрання чинності Законом №889-VIII положення законодавства в частині механізму обрахунку стажу державної служби не змінилися. Відповідно до статті 46 цього ж Закону та пункту 4 Порядку №229, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування», зараховується до стажу державної служби.

З огляду на правовий висновок Верховного Суду, не зарахування відповідачем - 2 до стажу державної служби позивача стажу роботи його на посадах в органах місцевого самоврядування суперечить чинному законодавству та є протиправним.

Відповідно до вимог частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Беручи до уваги встановлені фактичні обставини справи, суд дійшов висновку, що відповідачем-2 не виконано вказані вимоги щодо обов'язку довести правомірність свого рішення.

Доводи відповідачів про відсутність підстав для переведення позивач з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» спростовано наведеним вище аналізом чинного законодавства.

Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Даючи оцінку спірному рішенню, яке зумовило звернення позивача до суду з даним позовом, суд дійшов висновку, що рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області про відмову в перерахунку пенсії від 18.08.2022 №134550003242 не відповідає визначеним частиною другою статті 2 КАС України критеріям до такого роду рішень та порушує право позивача на призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», тому таке рішення слід визнати протиправним, задовольнивши першу позовну вимогу.

Друга позовна вимога є похідною від першої позовної вимоги.

Відповідно до вимог частини першої статті 6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

При цьому під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.

Таким чином, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.

В справі «East/West Alliance Limited» проти України» (№ 19336/04) ЄСПЛ вказує, що дія статті 13 вимагає надання національного засобу юридичного захисту у спосіб, який забезпечує вирішення по суті поданої за Конвенцією «небезпідставної скарги» та відповідне відшкодування, хоча договірним державам надається певна свобода дій щодо вибору способу, в який вони виконуватимуть свої конвенційні зобов'язання за цим положенням. Межі обов'язків за статтею 13 різняться залежно від характеру скарги заявника відповідно до Конвенції. Незважаючи на це, засоби юридичного захисту, які вимагаються за статтею 13 Конвенції, повинні бути ефективними як у теорії, так і на практиці (Kudla v. Polandа № 30210/96).

З метою відновлення права позивача на переведення з одного виду пенсії на інший, суд дійшов висновку про те, що ефективним способом захисту порушеного права позивача буде зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби періоду роботи в органах місцевого самоврядування з 04.07.2001 перерахувати та перевести з 12.08.2022 позивача з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу», задовольнивши в такий спосіб другу позовну вимогу.

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону № 1058-IV пенсія призначається з дня звернення за пенсією.

Оскільки право позивача на переведення з одного виду пенсії на інший виникло з моменту звернення до пенсійного органу із відповідною заявою, то таке право підлягає відновленню з дня звернення ОСОБА_1 12.08.2022.

Оцінюючи зібрані у справі докази в сукупності, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог в цілому, тому позов слід задовольнити повністю.

Відповідно до статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.

Сплачений позивачем судовий збір у розмірі 992,40 грн підлягає стягненню на користь позивача з Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області та Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області за рахунок їх бюджетних асигнувань.

Керуючись ст.ст. 242-246, 250, 257-262 КАС України, суд,-

вирішив:

адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул.Митрополита Андрея, 10, ЄДРПОУ 13814885), Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області (18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 195, ЄДРПОУ 21366538) про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити дії задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області від 18.08.2022 №134550003242 про відмову ОСОБА_1 у перерахунку та переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області області перерахувати та перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ згідно заяви від 12.08.2022, зарахувавши до стажу державної служби періоди роботи з 04.07.2001.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул.Митрополита Андрея, 10, ЄДРПОУ 13814885) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 496 грн 20 коп.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області (18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 195, ЄДРПОУ 21366538) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 496 грн 20 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Р.М. Брильовський