справа №380/14946/22
07 лютого 2023 року місто Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гулика А. Г.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та рішення, зобов'язання вчинити дії
І. Стислий виклад позицій учасників справи
до Львівського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області код ЄДРПОУ 21910427 місцезнаходження: 49094, м.Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26 (далі - відповідач 1), Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області код ЄДРПОУ 13814885 місцезнаходження: 79016, м.Львів, вул. Митрополита Андрея, 10 (далі - відповідач 2), в якому позивач просить суд:
- визнати неправомірними дії та рішення відповідача від 22.07.2022 №134550016091;
- зобов'язати відповідача призначити пенсію позивачу за віком на пільгових умовах відповідно до п.6 ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та пункту "є" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з дня звернення із заявою про призначення пенсії від 03.02.2022.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відмовляючи у призначенні позивачу пенсії на пільгових умовах відповідач вказав на необхідність подання уточнюючої довідки про пільговий стаж відповідно до додатку 5 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки та відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637. Зазначає, що в період з 21.10.1981 по 03.05.1995 він працював на ВО «Кінескоп», що підтверджується довідкою уточнюючою про особливий характер роботи або умови праці, необхідні для призначення пільгової пенсії від 10.01.2001 №27/5. Проте, відповідач протиправно вказану довідку до уваги не взяв та відмовив позивачу у призначенні пенсії.
30.01.2023 до суду від представника відповідача-2 надійшов відзив на позовну заяву, в якому проти задоволення позову заперечує повністю. Відзив обґрунтований тим, що рішення про відмову у призначенні позивачу пенсії приймав відповідач-1. Вказана відмова мотивована недостатністю страхового стажу позивача 25 років і 10 місяців при необхідному стажі 28 років. Також представник відповідача-2 звертає увагу на неподання позивачем уточнюючої довідки про пільговий стаж відповідно до додатку 5 Порядку 637 довідки ВАТ «Кінескоп» від 10.01.2001 №27/5.
06.02.2023 до суду від представника відповідач-1 надійшов до суду відзив на позовну заяву, в якому проти задоволення позову заперечує повністю. Відзив обґрунтований тим, що у позивача недостатньо стажу для призначення пенсії (25 років 10 місяців 9 днів), оскільки стаж має становити 29 років, з них не менше 12 років 6 місяців на відповідній роботі. Також до уваги не взято довідку №27/б від 10.01.2021, оскільки порушено порядок оформлення уточнювальної довідки підприємства, яка підтверджує право на пенсію на пільгових умовах.
ІІ. Рух справи
Ухвалою від 31.10.2022 суддя залишив позовну заяву без руху.
Ухвалою від 14.12.2022 суддя продовжив позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою від 10.01.2023 суддя прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі.
Заходи забезпечення позову та доказів, у тому числі шляхом їх витребування, не вживались.
ІІІ. Фактичні обставини справи
03.02.2022 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області з заявою про призначення пенсії за віком.
Рішенням відповідача від 09.02.2022 №134550016091 позивачу відмовлено у призначенні пенсії з підстав недостатності страхового стажу позивача 25 років 10 місяців 9 днів при необхідному стажі 28 років.
Додатково роз'яснено, що зарахування до пільгового стажу роботи періоду згідно з пільговою довідкою від 10.01.2001 №27/5, виданою ВАТ «Кінескоп», необхідно надати уточнюючу довідку про пільговий стаж відповідно до додатку 5 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки та відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637, із зазначенням усіх необхідних реквізитів.
15.07.2022 позивач повторно звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою про призначення пенсії за віком.
До заяви позивач долучив такі документи:
- відповідь Державного архіву Львівської області від 06.04.2016 №715/у-3, згідно з якою в документах ВАТ «Кінескоп» даних про п'яти чи шестиденний робочий тиждень не виявлено. Згідно з наказом №691 від 20.06.1988 ОСОБА_1 працював в режимі 7-годинного робочого дня з 01.07.1988 по 01.02.1990 (наказ №32 від 25.01.1990);
- довідку ВАТ «Кінескоп» від 10.01.2001 №27/5, яка підтверджує факт роботи позивача з 21.10.1981 по 03.05.1995 на посаді випробувача деталей і приладів, зайнятий випробуванням на стендах з напругою 25 кВ і вище, передбачених Списком №2;
- трудову книжку серії НОМЕР_2 від 25.09.1978;
- особову картку та картку умов праці позивача з ПО «Кінескоп», згідно з якими позивач виконував роботи, передбачені Списком №2;
- накази про прийняття чи переведення на іншу роботу в ПО «Кінескоп»;
- архівні довідки про заробітну плату;
- архівну довідку, що підтверджує факт роботи позивача у ВАТ «Кінескоп» з 21.10.1981 по 17.04.2000;
- довідку, яка підтверджує факт роботи позивача з 21.10.1981 по 03.05.1995 на посаді випробувача деталей і приладів, зайнятий випробуванням на стендах з напругою 25 кВ і вище;
- наказ ВАТ «Кінескоп» від 24.01.1996 №25-к «Про результати атестації робочих місць», згідно з яким право пільгового виходу на пенсію по Списку №2 надається випробувачам деталей і приладів, зайнятим випробуванням на стендах з напругою 25 кВ і вище (пункт 4 абзацу 2).
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області від 22.07.2022 №134550016091 позивачу відмовлено у призначенні пенсії з підстав недостатності страхового стажу позивача.
Встановлено: вік заявника становить 61 рік 4 місці 10 днів, загальний страховий стаж 24 роки 5 місяців 23 дні.
Результати розгляду документів, доданих до заяви:
- не враховано період проходження військової служби з 03.06.1979-03.05.1981, оскільки печатка на титульній сторінці військового квитка та на сторінці 2 нечитабельна. Для врахування вказаного періоду необхідно надати довідку з військового комісаріату;
- пільгова довідка від 10.01.2001 №27/5 не взята до уваги, так як порушено порядок оформлення уточнювальної довідки підприємства, яка підтверджує право на пенсію на пільгових умовах, що суперечить вимогам Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки та відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637.
У відповіді Державного архіву Львівської області від 13.09.2022 №П-1738/07-12(6) позивача повідомлено, що архів є лише зберігачем документів, а тому не може підготувати та видати уточнювальну довідку, яка підтверджує право на пенсію на пільгових умовах.
Згідно з довідкою Личаківсько-Залізничного об'єднаного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 19.09.2022 №71 позивач дійсно проходив строкову військову службу з 19.04.1979 по 03.05.1981.
Вважаючи, що має право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, позивач звернувся з відповідним позовом до суду.
IV. Позиція суду
Вирішуючи спір по суті, суд виходив з такого.
Частиною 2 статті 19 Конституції України від 28.06.1991 №254к/96-ВР визначено обов'язок органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Указана норма основного закону означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
"На підставі" означає, що суб'єкт владних повноважень: повинен бути утвореним у порядку, визначеному Конституцією та законами України; зобов'язаний діяти на виконання закону, за умов та обставин, визначених ним.
"У межах повноважень" означає, що суб'єкт владних повноважень повинен приймати рішення та вчиняти дії відповідно до встановлених законом повноважень,не перевищуючи їх.
"У спосіб" означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний дотримуватися встановленої законом процедури і форми прийняття рішення або вчинення дії і повинен обирати лише визначені законом засоби.
Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
Зі змісту частини 3 статті 23 Загальної Декларації прав людини та пункту 4 частини 1 Європейської Соціальної хартії випливає, що кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист, за роки важкої праці та шкідливих робіт, - яка є основним джерелом існування для них самих та їхніх сімей.
Згідно з частиною першою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Призначення, виплата та перерахунок призначеної пенсії регулюється Законами України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 №1788-XII (далі - Закон №1788-XII), "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон 1058-IV).
Згідно з пунктом 2 Прикінцевих положень Закону №1058-IV особам, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення".
Відповідно до пункту 2 частини другої статті 114 Закону №1058-IV на пільгових умовах пенсія за віком призначається: працівникам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Пунктом 3 Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 №383 (далі - Порядок №383) передбачено, що при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992.
Згідно з пунктом 10 Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 №383 для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637.
Згідно із статтею 62 Закону №1788-ХІІ основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
На виконання зазначеної норми Закону №1788-XII, постановою Кабінету Міністрів України №637 від 12.08.1993 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки чи відповідних записів в ній (далі - Порядок №637).
Відповідно до пункту 1 Порядку № 637 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Відповідно до пункту 20 Порядку №637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка. У разі відсутності правонаступника підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, здійснюється у порядку, визначеному Пенсійним фондом України за погодженням з Мінсоцполітики та Мінфіном.
Аналіз згаданих норм дає підстави для висновку, що основним документом, який підтверджує стаж та характер роботи є трудова книжка, при цьому, у разі відсутності відомостей у ній, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств.
Таким чином, необхідними умовами для виникнення в особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах є встановлення факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у Списку №2, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією.
Суд зауважує, що надання уточнюючої довідки підприємства, установи або організації необхідне лише у двох випадках: за відсутності трудової книжки, як такої або необхідних записів у ній, які визначають право на пільгове пенсійне забезпечення.
Аналогічна позиція викладена Верховним Судом у постановах від 20.02.2018 у справі №234/13910/17 та від 07.03.2018 у справі №233/2084/17.
Приймаючи спірне рішення, відповідач-1 виходив з того, що долучена позивачем трудова книжка не є належним документом, що підтверджує право позивача на пільгове пенсійне забезпечення за Списком №2, оскільки не містить відомостей про зайнятість на відповідних роботах упродовж повного робочого дня.
Суд не погоджується із такими висновками відповідача-1 та звертає увагу на те, що працівник не може відповідати за правильність та повноту оформлення документів на підприємстві, а неналежний порядок ведення та заповнення трудової книжки чи іншої документації з вини адміністрації підприємства не може бути підставою для позбавлення позивача його конституційного права на соціальний захист щодо вирішення питань надання пенсії по віку, а загальних підставах.
Вказаний висновок відповідає правовій позиції Верховного Суду, яка викладена у постанові від 21 лютого 2018 року у справі № 687/975/17.
Суд вказує на те, що посада випробувача деталей і приладів, зайнятий випробуванням на стендах з напругою 25 кВ і вище, яку займав позивач, передбачена Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників з шкідливими та важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Вказане підтверджується, зокрема довідкою ВАТ «Кінескоп» від 10.01.2001 №27/5, даними картки умов праці позивача з ПО «Кінескоп», наказом ВАТ «Кінескоп» від 24.01.1996 №25-к «Про результати атестації робочих місць».
У постанові від 06.03.2018 у справі №754/14898/15-а Верховний Суд стосовно аналогічних правовідносин зазначає, що підставою для призначення пенсії на пільгових умовах є відповідний підтверджений стаж роботи, а не дотримання усіх формальних вимог при заповненні трудової книжки чи інших документів (довідок, наказів), оскільки визначальним є саме підтвердження факту зайнятості особи на відповідних роботах.
Суд також бере до уваги неодноразове звернення позивача до Державного архіву Львівської області, згідно з відповіддю якого від 13.09.2022 №П-1738/07-12(6) архів є лише зберігачем документів, а тому не може підготувати та видати уточнювальну довідку, яка підтверджує право на пенсію на пільгових умовах.
За таких обставин суд висновує про відсутність у відповідача-1 підстав для відмови у зарахуванні періоду з 21.10.1981 по 03.05.1995 до стажу для призначення пенсії на пільгових умовах.
Щодо відмови у зарахуванні до страхового стажу позивача періоду проходження військової служби з 03.06.1979-03.05.1981, з підстав нечитабельності печатки на титульній сторінці військового квитка та на сторінці 2, суд зазначає таке.
Факт проходження позивачем строкової військової служби з 19.04.1979 по 03.05.1981 підтверджується, зокрема довідкою Личаківсько-Залізничного об'єднаного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 19.09.2022 №71.
Суд також враховує, що при первісному зверненні позивача до органів Пенсійного Фонду України за призначенням пенсії згідно з заявою 03.02.2022 жодних застережень щодо зарахування вказаного періоду до загального страхового стажу не виникало, що підтверджується рішенням від 09.02.2022 №134550016091.
З урахуванням викладеного, суд висновує про безпідставність відмови у зарахуванні до загального страхового стажу позивача періоду військової служби з 19.04.1979 по 03.05.1981.
Тому, з огляду на встановлені обставини, суд вважає за необхідне визнати протиправним і скасувати оскаржуване рішення відповідача-1.
Частиною 2 статті 9 КАС України визначено, що суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
З метою ефективного поновлення порушеного права позивача суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та зобов'язати відповідача-1 зарахувати до пільгового стажу позивача період роботи з 21.10.1981 по 03.05.1995 на посаді випробувача деталей і приладів, зайнятого випробуванням на стендах з напругою 25 кВ і вище, згідно з довідкою ВАТ «Кінескоп» від 10.10.2001 №25/5 та зарахувати до загального страхового стажу позивача період проходження ним строкової військової служби з 19.04.1979 по 03.05.1981.
Між тим, суд зазначає, що у задоволенні позовної вимоги про визнання протиправними дій відповідача-2 необхідно відмовити, адже такі охоплюються оскарженим рішення, яке у свою чергу, визнане протиправним та скасоване.
Разом з цим, слід зазначити про те, що відповідно частин 1 та 2 статті 24 Закону №1058-ІV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог згаданого Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності зазначеним Законом.
Відтак уповноваженим суб'єктом для обчислення стажу та визначення питання про його достатність є саме відповідач. При цьому питання призначення пенсії на пільгових умовах залежить від вирішення питання достатності стажу, який використовується при призначенні пенсії у відповідності до пункту 2 частини 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Інакше кажучи, призначення пенсії здійснюється після обрахунку пільгового стажу та визначення його достатності для призначення відповідної пенсії.
Суд акцентує увагу на тому, що відповідач-1, приймаючи оскаржуване рішення, виходив із того, що стаж роботи позивача за період з 19.04.1979 по 03.05.1981 та з 21.10.1981 по 03.05.1995 не підлягає зарахуванню з підстав відсутності його документального підтвердження та, як наслідок, відмовив у призначенні пільгової пенсії. Суд акцентує увагу на тому, що питання наявності стажу, достатнього для призначення позивачу пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2, потребує додаткового з'ясування та перевірки. Зважаючи на те, що суд встановив необхідність зарахування позивачу стажу за вказаний період, відповідач-1 повинен у подальшому (після обчислення розміру стажу позивача), з огляду на виключну компетенцію, встановлену статею 58 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", вирішити питання про достатність зарахованого стажу для прийняття рішення щодо призначення пенсії.
З врахуванням викладеного, суд з метою ефективного захисту порушеного права позивача вважає за необхідне зобов'язати відповідача-1 вирішити питання щодо призначення позивачу пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2, з урахуванням висновків суду у справі.
Щодо позовних вимог до Головного управління Пенсійного Фонду України у Львівській області, суд зазначає таке.
Суд враховує, що рішення про відмову у призначенні пенсії позивачу прийнято Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області. Разом з тим, суд зазначає, що відповідно до приписів Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" позивач (у випадку призначення їй пенсії) перебуватиме на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області.
Проте, станом на момент розгляду та вирішення відповідної справи позовні вимоги про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області призначити позивачу пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №2 та здійснити виплату пенсії, починаючи з часу подання заяви про призначення пенсії, є передчасними, а тому задоволенню не підлягають.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України та частини другої статті 2 КАС України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з вимогами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги необхідно задовольнити частково.
V. Судові витрати
Відповідно до положень статті 139 КАС України на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача-1 необхідно стягнути сплачений судовий збір у розмірі 992,40грн.
Керуючись статтями 6, 9, 73-76, 242, 243, 244, 245 КАС України, суд
позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про відмову у призначенні пенсії ОСОБА_1 від 22.07.2022 №134550016091.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати до пільгового стажу ОСОБА_1 період роботи з 21.10.1981 по 03.05.1995 на посаді випробувача деталей і приладів, зайнятого випробуванням на стендах з напругою 25 кВ і вище, згідно з довідкою ВАТ «Кінескоп» від 10.102001 №25/5, зарахувати до загального страхового стажу ОСОБА_1 період проходження строкової військової служби з 19.04.1979 по 03.05.1981 та вирішити питання щодо призначення ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2, з урахуванням висновків суду у справі.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити повністю.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області код ЄДРПОУ 21910427 місцезнаходження: 49094, м.Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26 за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 судовий збір у розмірі 992 (дев'ятсот дев'яносто дві) грн 40 коп.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення суду.
Суддя А.Г. Гулик