Рішення від 08.02.2023 по справі 280/6895/22

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

08 лютого 2023 року Справа № 280/6895/22 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чернової Ж.М., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Військової частини НОМЕР_1 (далі - відповідач), в якій позивач просить суд:

визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не нарахування і невиплати позивачу додаткової винагороди відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" за період з 26 лютого 2022 року по 24 квiтня 2022 року включно, вiдповiдно до розрахунку у розмірі 116 075,65 грн.;

зобов'язати відповідача здійснити нарахування та виплату позивачу додаткову винагороду вiдповiдно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" за період з 26 лютого 2022 року по 24 квiтня 2022 року включно, вiдповiдно до розрахунку у розмірі 116 075,65 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що під час служби на підставі бойових наказів позивачем виконувались бойові завдання безпосередньо на лінії зіткнення з ворогом, позивач безпосередньо перебував в районах ведення дій у період проведення зазначених бойових дій. Починаючи з 26.02.2022 по 29.04.2022 на постійній основі позивач перебував на лінії зіткнення з ворогом, натомість грошове забезпечення за виконання бойових завдань позивачу за лютий, березень і квітень сплачено не в повному обсязі. Зазначає, що за період з 24.02.2022 по 24.03.2022 не доплачена сума додаткової винагороди складає 77399,84 грн., за період з 24.03.2022 по 24.04.2022 не доплачена сума додаткової винагороди складає 38675,81 грн., загальна сума не доплаченої додаткової винагороди складає 116075,65 грн. Позивач вважає бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 щодо не нарахування та невиплати додаткової винагороди відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" за період з 26 лютого 2022 року по 24 квiтня 2022 року включно, вiдповiдно до розрахунку у розмірі 116 075,65 грн. протиправною. Просить задовольнити позовні вимоги.

Ухвалою суду від 12.12.2022 визнано поважними причини пропуску строку звернення до суду та поновлено ОСОБА_1 строк звернення до суду із позовною заявою. Відкрито спрощене позовне провадження у справі, а розгляд адміністративної справи призначено без виклику/повідомлення сторін.

Відповідач у строк та в порядку, визначеному ст.152, ч.1 ст.261 Кодексу адміністративного судочинства України подав відзив на позовну заяву та документи щодо проходження позивачем служби. В обґрунтування заперечень зазначено, що за період з 25.02.2022 по 30.04.2022 позивачу було нараховано 221495,15 грн. Таким чином, недоплачені суми, на думку позивача, за період з 25.02.2022 по 24.04.2022 не відповідає дійсності, так як звітні періоди нарахування грошового забезпечення та додаткової винагороди наведені в позові не в повному обсязі відповідають звітним періодам нарахування виплат. Просить у задоволенні позову відмовити.

Згідно зі ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно з ч. 4 ст. 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Таким чином, суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, в порядку письмового провадження.

Суд, оцінивши повідомлені обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наявність достатніх підстав для прийняття рішення у справі.

Відповідно до довідки Військової частини НОМЕР_1 від 15.04.2022 №30, ОСОБА_1 перебував на військовій службі у військовій частині НОМЕР_1 з 25.02.2022.

Відповідно до витягу із наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 22.12.2022 №372, «…молодшого сержанта ОСОБА_1 , головного сержанта розвідувального взводу військової частини НОМЕР_2 звільненого наказом командира військової частини НОМЕР_3 (по особовому складу) від 20.12.2022 №130-РС з військової служби у запас за підпунктом «г» пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», вважати, що справи та посаду здав і направити для зарахування на військовий облік до Василівського РТЦК та СП в Запорізькій області.

З 22.12.2022 виключити зі списків особового складу військової частини НОМЕР_1 та усіх видів забезпечення…

…Виплатити щомісячну премію за особистий внесок в загальні результати служби в розмірі 239% посадового окладу, надбавку за особливості проходження військової служби у розмірі 65% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням, надбавки за вислуги років з 01 грудня по 22 грудня 2022 року, а також додаткову винагороду в розмірі 30000,00 (тридцять тисяч) гривень пропорційно з розрахунку на місяць з 01.12.2022 по 22.12.2022 - 21290,32 (двадцять одну тисячу двісті дев'яносто гривень (тридцять дві) копійки.

Виплатити грошову допомогу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.09.2014 № 160 "Про затвердження Порядку та умо виплати одноразової грошової допомоги y разі звільнення військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом у зв'язку з мобілізацією"

Щорічна основна відпустка за 2022 рік не надавалась, грошова допомога на оздоровлення за 2022 рік, відповідно до Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 07.06.2018 №260, виплачувалась (наказ командира військової частини НОМЕР_1 (з адміністративно-господарської діяльності) №272 від 07.11.2022 року).

Виплатити грошову компенсацію за невикористані дні щорічної основної відпустки за 2022 рік, пропорційно часу, прослуженному в році звільнення (за 23 доби) за кожний повний місяць служби згідно наказу Міністра оборони України від 07.06.2018 №260.

Матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за 2022 рік, відповідно до Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 07.06.2018 №260 не отримував….»

Відповідно до витягів з бойових наказів командира військової частини НОМЕР_1 від 26.02.2022, 27.02.2022, 08.03.2022, 29.04.2022 військовослужбовець ОСОБА_1 в складі розвідувального взводу/військової частини приймав участь у виконання бойових наказів.

Відповідно до витягу з бойового наказу командира військової частини НОМЕР_1 від 02.03.2022 військовослужбовець ОСОБА_1 не приймав участь у виконанні бойового наказу.

Відповідно до картки особового рахунку військовослужбовця за 2022 рік ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_4 ), дата зарахування до списків військової частини 25.02.2022. Розрахунковий період - лютий 2022 року - до виплати (перераховано на карткові рахунки) - 6241,20 грн. Розрахунковий період - березень 2022 року - до виплати (перераховано на карткові рахунки) - 99293,18 грн. Розрахунковий період - квітень 2022 року - до виплати (перераховано на карткові рахунки) - 112638,95 грн.

У відзиві на позовну заяву відповідачем зазначено, що за лютий місяць (з 25.02 по 28.02.2022) позивачу було нараховано грошове забезпечення та додаткова грошова винагорода у розмірі, а саме: грошове забезпечення 2050,53 грн., та додаткова винагорода у розмірі 4285,71 грн.; за березень місяць (з 07.03.2022 по 31.03.2022) згідно вимог постанови кабміну №168 від 25.03.2022 та телеграми щодо врегулювання виплат додаткової винагороди згідно вищезазначеної постанови, з урахуванням бойового розпорядження отриманого від 07.03.2022, позивачу було нараховано грошове забезпечення та додаткова грошова винагорода у розмірі, а саме: грошове забезпечения 14353,65 грн., та додаткова винагорода у розмірі 86451.61 грн.; за квітень місяць (з 01.04.2022 по 30.04.2022) згідно вимог постанови кабміну №168 від 25.03.2022 та телеграми щодо врегулювання виплат додаткової винагороди згідно вищезазначеної постанови, позивачу було нараховано грошове забезпечення та додаткова грошова винагорода у повному обсязі, а саме: грошове забезпечення 14353,65. грн. та додаткова винагорода у розмірі 100000 грн.

Не погоджуючись з бездіяльністю Військової частини НОМЕР_1 щодо не нарахування та невиплати додаткової винагороди відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" за період з 26 лютого 2022 року по 24 квiтня 2022 року включно, вiдповiдно до розрахунку у розмірі 116 075,65 грн, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 43 Конституції України визначено, що кожен має право, зокрема, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни здійснюється законом України 25 березня 1992 року № 2232-XII "Про військовий обов'язок і військову службу" (надалі - Закон № 2232-XII).

Відповідно до частини 2 статті 2 Закону № 2232-XII порядок проходження громадянами України військової служби, їх права та обов'язки визначаються цим законом, відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України, які затверджуються Президентом України, та іншими нормативно-правовими актами.

Згідно зі статтею 40 Закону № 2232-XII гарантії правового і соціального захисту громадян України, які виконують конституційний обов'язок щодо захисту Вітчизни, забезпечуються відповідно до Законів України "Про Збройні Сили України", Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Закону України "Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються із служби у зв'язку з реформуванням Збройних Сил України, та членів їхніх сімей" та іншими законами.

У відповідності до ч.1 ст.9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі - Закон України №2011-XII) держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до їх компетенції розробляють та вносять у встановленому порядку пропозиції щодо грошового забезпечення військовослужбовців

Частиною 2 статті 9 Закону України №2011-XII визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану» у зв'язку з військовою агресією російської федерації в Україні введений воєнний стан з 24.02.2022, який неодноразово продовжувався Указами Президента України №133/2022 від 14.03.2022, №259/2022 від 18.04.2022, №341/2022 від 17.05.2022, №573/2022 від 12.08.2022, №757/2022 від 07.11.2022 та триває до теперішнього часу.

На виконання Указів Президента України від 24 лютого 2022 року №64 «Про введення воєнного стану в Україні» та №69 «Про загальну мобілізацію», Кабінетом Міністрів України 28.02.2022 прийнята Постанова №168, пунктом 1 якої (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) установлено, що на період дії воєнного стану військовослужбовцям Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військовим прокурорам Офісу Генерального прокурора, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітникам Служби судової охорони, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським, а також особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, які несуть службу в органах і установах зазначеної Служби, що розташовані в межах адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога в рамках Програми єПідтримка, виплачується додаткова винагорода в розмірі 30000 гривень щомісячно, а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби), - розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

Виплата такої додаткової винагороди здійснюється на підставі наказів командирів (начальників).

Отже, з 24.02.2022 року у військовослужбовців Збройних Сил України які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів, виникло право на отримання додаткової винагороди в розмірі 100000,00 грн. в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

Механізм та умови виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, визначений Порядком виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженим наказом Міністерства оборони України №260 від 07.06.2018, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.06.2018 за №745/32197 (далі - Порядок №260).

Згідно з пунктом 2 вказаного Порядку, грошове забезпечення військовослужбовця включає: щомісячні основні види грошового забезпечення; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення.

До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років.

До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; винагорода військовослужбовцям, які обіймають посади, пов'язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту; премія.

До одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать: винагороди (крім винагороди військовослужбовцям, які обіймають посади, пов'язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту); допомоги.

Чинним законодавством України передбачено, що виплата грошового забезпечення (заробітної плати), як основного так і додаткового, проводиться за фактично відпрацьований час, і додаткова винагорода передбачена Постановою Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022 не є виключення із загального правила.

Як було зазначено вище,підставою для нарахування та виплати додаткової винагороди, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022 є відповідний наказ командира.

Суд не може перебирати на себе функції органу, що здійснює нарахування та виплату грошового забезпечення.

Слід зауважити, що в матеріалах справи відсутні докази на підтвердження того, що військовою частиною заперечувалось право позивача на отримання додаткової винагороди, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022 «Питання деяких виплат військовослужбовців, особам рядового та начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час воєнного стану».

Так, як було зазначено вище, відповідно до картки особового рахунку військовослужбовця за 2022 рік ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_4 ), дата зарахування до списків військової частини 25.02.2022. Розрахунковий період - лютий 2022 року - до виплати (перераховано на карткові рахунки) - 6241,20 грн. Розрахунковий період - березень 2022 року - до виплати (перераховано на карткові рахунки) - 99293,18 грн. Розрахунковий період - квітень 2022 року - до виплати (перераховано на карткові рахунки) - 112638,95 грн.

У відзиві на позовну заяву відповідачем зазначено, що за лютий місяць (з 25.02 по 28.02.2022) позивачу було нараховано грошове забезпечення та додаткова грошова винагорода у розмірі, а саме: грошове забезпечення 2050,53 грн., та додаткова винагорода у розмірі 4285,71 грн.; за березень місяць (з 07.03.2022 по 31.03.2022) згідно вимог постанови кабміну №168 від 25.03.2022 та телеграми щодо врегулювання виплат додаткової винагороди згідно вищезазначеної постанови, з урахуванням бойового розпорядження отриманого від 07.03.2022, позивачу було нараховано грошове забезпечення та додаткова грошова винагорода у розмірі, а саме: грошове забезпечения 14353,65 грн., та додаткова винагорода у розмірі 86451.61 грн.; за квітень місяць (з 01.04.2022 по 30.04.2022) згідно вимог постанови кабміну №168 від 25.03.2022 та телеграми щодо врегулювання виплат додаткової винагороди згідно вищезазначеної постанови, позивачу було нараховано грошове забезпечення та додаткова грошова винагорода у повному обсязі, а саме: грошове забезпечення 14353,65. грн. та додаткова винагорода у розмірі 100000 грн.

Аналіз встановлених обставин справи, та наданих до матеріалів справи доказів вказують, що військовою частиною НОМЕР_1 за період з 25.02.2022 по 30.04.2022 позивачу було нараховано грошове забезпечення та додаткова грошова винагорода у розмірі 221495,15 грн., а саме за лютий 2022 року грошове забезпечення 2050,53 грн. та додаткова винагорода у розмірі 4285,71 грн.; за березень 2022 року грошове забезпечения 14353,65 грн., та додаткова винагорода у розмірі 86451,61 грн.; за квітень 2022 року грошове забезпечення 14353,65. грн. та додаткова винагорода у розмірі 100000 грн., зазначене підтверджується карткою особового рахунку військовослужбовця.

Відтак, підстави для визнання бездіяльності та зобов'язання Військової частини НОМЕР_1 здійснити нарахування та виплату позивачу додаткову винагороду вiдповiдно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" за період з 26 лютого 2022 року по 24 квiтня 2022 року включно, вiдповiдно до розрахунку у розмірі 116 075,65 грн., судом не встановлені.

Вимоги до військової частини НОМЕР_1 щодо зобов'язання здійснити нарахування та виплату додаткової винагороди вiдповiдно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" за період з 26 лютого 2022 року по 24 квiтня 2022 року включно, вiдповiдно до розрахунку у розмірі 116 075,65 грн., суперечать доказам, наданим до матеріалів справи.

Згідно з ч.2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Відповідно до статті 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Завданням адміністративного судочинства згідно з частиною першою статті 2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Статтею 5 КАС України визначено право на судовий захист і передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Згідно з ч.2 ст.5 КАС України захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

З наведеного випливає, що завдання адміністративного судочинства полягає у захисті саме порушених прав особи в публічно-правових відносинах. При цьому захист прав, свобод та інтересів осіб передбачає наявність встановленого судом факту їх порушення.

Таким чином, гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб стверджувальне порушення було обґрунтованим.

Відсутність порушеного права чи невідповідність обраного позивачем способу його захисту способам, визначеним законодавством, встановлюється при розгляді справи по суті, і є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову.

Згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .

Відповідно до ч.1 ст.143 КАС України, суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Враховуючи висновки про відсутність підстав для задоволення позовних вимог та оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, в силу приписів Закону України «Про судовий збір», питання про розподіл судового збору не вирішувалось.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 9, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_4 ) до Військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Суддя Ж.М. Чернова