Україна
Донецький окружний адміністративний суд
06 лютого 2023 року Справа№200/5086/22
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Бабіча С.І., розглянувши у порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - відповідач), відповідно до якої просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо припинення та виплати з жовтня 2022 року щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн. до призначеної позивачу пенсії, відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб";
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області поновити і виплачувати з жовтня 2022 року щомісячну доплату у розмірі 2000,00 грн. до призначеної позивачу пенсії відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб", та сплатити невиплачені грошові кошти за період з жовтня 2022 року до набрання законної сили судового рішення по справі.
В обґрунтування позову позивач вказує на те, що він перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області та до жовтня 2022 року отримував доплату до пенсії у розмірі 2000,00 грн., яка була йому нарахована відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб".
У жовтні 2022 року на підставі рішення Донецького окружного адміністративного суду від 26.01.2022 року у справі № 200/17949/21 (набрало чинності 26.02.2022 року) відповідачем був здійснений перерахунок пенсії позивачу станом на 01.10.2022 року.
За результатами перерахунку розмір пенсії позивача склав 13740,76 грн., але доплата у розмірі 2000,00 грн. була скасована і до сплати не нарахована.
16.10.2022 року позивач звернувся до відповідача з приводу виплати доплати до пенсії у розмірі 2000,00 грн., який у відповідь на це звернення повідомив позивача про відсутність підстав для нарахування і виплати вказаної доплати до пенсії.
Із зазначеною відповіддю відповідача позивач не погоджується і вважає дії відповідача протиправними і такими, що не ґрунтуються на нормах чинного законодавства.
Відповідач позов не визнав, подав до суду відзив на позовну заяву, в якому просить суд повністю відмовити у задоволенні позову.
У відзиві на позов відповідач вказує, що на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 26.01.2022 року у справі № 200/17949/21 відповідачем здійснено перерахунок пенсії позивачу з 01.04.2019 року згідно з довідкою про розмір грошового забезпечення позивача від 23.04.2021 року № 1254.
Після виконання судового рішення розмір пенсійної виплати позивачу збільшився на більше ніж на 2000,00 грн. та склав 13740,76 грн. (до перерахунку складав 10062,11 грн.).
Таким чином, як зазначається відповідачем, розмір пенсії позивача переглянуто після 01.03.2018 року, у зв'язку з чим підстави для встановлення надбавки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" відсутні.
Крім того, відповідач у відзиві на позов вказує на те, що абз. 3 п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" не передбачено будь-яких обмежень стосовно підстав перегляду пенсії після 01.03.2018 року, отже, такий перегляд може відбуватися як на підставі заяви особи, так і на виконання рішення суду, але у будь-якому випадку розмір пенсійних виплат є переглянутим, що унеможливлює встановлення доплати згідно з приписами абз. 3 п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року № 713.
Щодо встановлення судового контролю за виконанням рішення відповідач зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України встановлення строку на подачу звіту про виконання судового рішення є правом суду, який ухвалив судове рішення, а не його обов'язком.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 06.12.2022 року позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії було прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі № 200/5086/22 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе розглянути дану справу на підставі наявних у суду матеріалів та прийняти дане рішення у порядку письмового провадження.
Дослідивши наявні у справі докази, повно і всебічно встановивши всі її обставини, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог, з огляду на таке.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, що підтверджується копією паспорта серії НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 .
Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, код ЄДРПОУ 13486010, місцезнаходження: 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, буд. 3, є органом державної влади, про що зазначено у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області.
З 12.06.2010 року позивач отримує пенсію за вислугою років згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ).
У грудні 2021 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо відмови в проведенні належного перерахунку пенсії позивача на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 23.04.2021 року № 1254 та про зобов'язання відповідача здійснити такий перерахунок і виплату пенсії.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 26.01.2022 року у справі № 200/17949/21 вказаний позов задоволено частково: визнано протиправними дії відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії позивачу на підставі довідки про грошове забезпечення від 23.04.2021 року № 1254; зобов'язано відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 01.04.2019 року на підставі довідки Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області від 23.04.2021 року № 1254 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 року, до якої включено наступні види грошового забезпечення: посадовий оклад - 5360,00 грн., оклад за спеціальним званням (прапорщик) - 1340,00 грн., надбавка за вислугу років (50%) - 3350,00 грн., надбавки за особливості проходження служби (50%) - 5025,00 грн., премія (40%) посадового окладу - 2144,00 грн., усього - 17219,00 грн., з урахуванням раніше виплачених сум.
У жовтні 2022 року на виконання даного рішення суду відповідачем було проведено перерахунок пенсії позивачу з 01.04.2019 року згідно з довідкою про розмір грошового забезпечення позивача від 23.04.2021 року № 1254.
Як видно з протоколу за пенсійною справою 0504005840 (МНС) від 16.12.2022 року, за результатами перерахунку розмір пенсії позивача склав 13740,76 грн., щомісячна доплата до пенсії за вислугу років у розмірі 2000,00 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" (далі - Постанова КМУ № 713) за наслідками проведеного перерахунку пенсії позивача відповідачем до сплати не нарахована.
16.10.2022 року позивач звернувся до відповідача з приводу виплати доплати до пенсії у розмірі 2000,00 грн. відповідно до Постанови КМУ № 713.
У відповідь на звернення відповідач листом від 10.11.2022 року № 16623-14659/Л-02/8-0500/22 повідомив позивача про проведення перерахунку на виконання судового рішення у справі № 200/17949/21, а також про відсутність підстав для встановлення надбавки до пенсії відповідно до Постанови КМУ № 713.
Отже, відповідач фактично відмовив позивачу у виплаті щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000,00 грн., яка передбачена Постановою КМУ № 713.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд дійшов наступних висновків.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За приписами п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які звільнені з військової служби, та деяких інших осіб, визначаються Законом № 2262-ХІІ.
Відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ пенсії особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, оклади та/чи доплати за військове (спеціальне) звання, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку (доплату) за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в установлених законодавством розмірах, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Питання щодо перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано положеннями ст. 63 Закону № 2262-ХІІ.
Згідно з ч. 1 та ч. 2 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Відповідно до приписів ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Таким чином, Кабінету Міністрів України надано право встановлювати умови, порядок перерахунку пенсій та розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.
13.02.2008 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393"
Згідно з п. 1 вказаного Порядку (далі - Порядок № 45) пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
21.02.2018 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова КМУ № 103), яка набрала чинності 24.02.2018 року.
Положеннями п. 1 Постанови КМУ № 103 передбачалося перерахувати пенсії, які були призначені згідно із Законом № 2262-ХІІ до 01.03.2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням і відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування чи до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 року за постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 року № 704.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 року, визнано протиправним та нечинним п. 1 Постанови КМУ № 103.
Таким чином, починаючи з 05.03.2019 року (дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18) виникли підстави для перерахунку пенсій, що призначені за Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 відповідно до ст. ст. 43, 63 Закону № 2262-ХІІ та ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 року № 2011-ХІІ.
Саме такий перерахунок пенсії позивача з 01.04.2019 року (з огляду на приписи ч. 2 та ч. 3 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ) мав бути здійснений відповідачем.
Разом із цим, зазначений перерахунок відповідачем своєчасно проведено не було, що мало наслідком звернення позивача до суду з позовом (справа № 200/17949/21).
Фактично даний перерахунок пенсії проведено відповідачем лише на підставі рішення суду від 26.01.2022 року у справі № 200/17949/21.
Спірним питанням даної справи є право позивача на щомісячну доплату до пенсії за вислугу років у розмірі 2000,00 грн. на підставі Постанови КМУ № 713.
Відповідно до абз. 1 п. 1 Постанови КМУ № 713 установлено з 01.07.2021 року особам, яким призначено пенсію до 01.03.2018 року згідно із Законом № 2262-ХІІ (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону № 2262-ХІІ станом на 01.03.2018 року, щомісячну доплату в сумі 2000,00 грн, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону № 2262-ХІІ.
Як видно з матеріалів електронної пенсійної справи та протоколів за пенсійною справою 0504005840 (МНС), пенсія за вислугу років була призначена позивачу з 12.06.2010 року, отже на позивача розповсюджується дія абз. 1 п. 1 Постанови КМУ № 713.
Згідно з абз. 3 п. 1 Постанови КМУ № 713 передбачено, що у разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018 року, щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000,00 грн. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000,00 грн, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.
Відповідно до абз. 3 п. 1 Постанови КМУ № 713 щомісячна доплата, передбачена цим пунктом, встановлюється у межах максимального розміру пенсії, який визначено за Законом № 2262-ХІІ, починаючи з 01.07.2021 року.
Отже, внаслідок прийняття Постанови КМУ № 713 колишнім військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та іншим особам, пенсії яким призначено за нормами Закону № 2262-ХІІ до 01.03.2018 року, було установлено щомісячну доплату в сумі 2000,00 грн., виплата якої не здійснюється у разі, коли пенсія особам, зазначеним, зокрема, в абз. 1 п. 1 Постанови КМУ № 713, переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018 року.
Водночас, аналіз наведених вище норм права, а також мети прийняття Постанови КМУ № 713 свідчить про те, що перерахунок пенсії, проведення якого за абз. 3 п. 1 Постанови КМУ № 713 є обставиною, що виключає можливість нарахування щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн. до розмірів пенсій, визначених відповідно до ст. ст. 13, 21 та 36 Закону № 2262-ХІІ, повинен бути обумовлений підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій осіб, які мають право на пенсію відповідно до Закону№ 2262-ХІІ, на підставі нормативно-правового акта компетентного органу, оскільки у такий спосіб досягається мета, яка слугувала підставою для ухвалення Постанови КМУ № 713 (зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, визначених на законних підставах).
Натомість перерахунок пенсії, який проведений на виконання судового рішення з метою усунення порушеного права особи на належний розмір пенсії, право на отримання якої у особи винило до 01.03.2018 року, не є перерахунком пенсії внаслідок зміни певних складових грошового забезпечення або інших показників основного розміру пенсії.
Судом установлено, що позивачу здійснений перерахунок пенсії саме на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 26.01.2022 року у справі № 200/17949/21 на підставі нової довідки Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області від 23.04.2021 року № 1254 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 року.
Таким чином, оскільки перерахунок пенсії позивача, який проведений відповідачем на виконання судового рішення з метою усунення порушеного його права на належний розмір пенсії, право на отримання якого у нього виникло до 01.03.2018 року, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії, позивач має право на щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2000,00 грн. відповідно до приписів Постанови КМУ № 713.
До аналогічного висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 08.11.2022 року у справі № 420/2473/22.
Позивач у позовній заяві, серед іншого, просить суд зобов'язати відповідача "сплатити невиплачені грошові кошти за період з жовтня 2022 року до набрання законної сили судового рішення по справі".
Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист у певний спосіб.
Отже, суд вирішує лише спори щодо прав, свобод, інтересів, що вже були порушені та не вирішує позовні вимоги щодо прав, свобод, інтересів, що можливо чи ймовірно будуть порушені у майбутньому.
Суд зазначає, що резолютивна частина рішення не може містити будь-яких приписів, які прогнозують можливі порушення з боку відповідача у майбутньому та зобов'язання його до вчинення чи утримання від вчинення дій на майбутнє.
Аналогічна правова позиція наведена Верховним Судом у рішенні від 14.09.2020 року у зразковій справі № 560/2120/20.
Суд зауважує, що дане рішення суду набере законної сили після його прийняття, тобто у майбутньому, у порядку ст. 255 КАС України.
Таким чином, вказані вимоги можуть бути задоволені лише строком до дати прийняття цього рішення суду про зобов'язання відповідача здійснити такі виплати (06.02.2023 року).
Враховуючи викладене, вимоги щодо зобов'язання відповідача сплатити невиплачені грошові кошти (заборгованість) за період з моменту прийняття даного рішення до моменту набрання ним законної сили є передчасними та задоволенню не підлягають.
Згідно з ч. 2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Отже, застосувавши положення ч. 2 ст. 9 та ст. 245 КАС України, суд дійшов висновку про необхідність часткового задоволення позовних вимог шляхом:
- визнання протиправними дій відповідача щодо відмови позивачу у виплаті з жовтня 2022 року щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000,00 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб";
- зобов'язання відповідача поновити з жовтня 2022 року виплату позивачу щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000,00 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" та сплатити позивачу заборгованість з щомісячної доплати до пенсії, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб", яка виникла за період з жовтня 2022 року по 06.02.2023 року.
Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню частково.
У позовній заяві позивач просить суд відповідно до ст. 382 КАС України встановити судовий контроль за виконанням судового рішення у даній справі.
Згідно з ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Відтак, установлення судового контролю за виконанням судового рішення шляхом зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення, про що просить позивач, є правом, а не обов'язком суду і таке право не виключає існування принципу обов'язковості судового рішення, згідно з яким судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України (ст. 129-1 Конституції України, ч. 2 ст. 14 КАС України), та не виключає можливості примусового виконання рішення суду, в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
За цих обставин суд приходить до висновку про відсутність необхідності застосування у даному випадку положень ст. 382 КАС України.
Також у позовній заяві позивач просить суд на підставі ст. 371 КАС України допустити негайне виконання рішення суду.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 371 КАС України визначено, що негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.
Приймаючи до уваги, що даний спір стосується виплати щомісячної доплати до пенсії позивачу, а позивачем заявлені, серед іншого, позовні вимоги щодо зобов'язання виплатити заборгованість із цієї доплати (які, з урахуванням приписів ч. 2 ст. 9 та ст. 245 КАС України, судом задовольняються), суд застосовує положення п. 1 ч. 1 ст. 371 КАС України.
Отже, клопотання позивача про звернення судового рішення до негайного виконання підлягає задоволенню частково, а саме - у межах стягнення суми за один місяць.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно з ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Позивачем документально підтверджено понесення судових витрат по сплаті судового збору в сумі 992,40 грн. (квитанція від 22.11.2022 року).
Докази здійснення інших судових витрат позивачем не надані.
Визначаючи кількість вимог немайнового характеру, які були заявлені позивачем, суд враховує, що вимоги про визнання протиправними акта, дії чи бездіяльності як передумова для застосування інших способів захисту порушеного права (скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, зобов'язання прийняти рішення, вчинити дії чи утриматися від їх вчинення тощо) як наслідків протиправності акта, дій чи бездіяльності є одними взаємопов'язаними вимогами.
Суд задовольнив заявлені позивачем позовні вимоги щодо визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, внаслідок чого на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягають присудженню понесені ним судові витрати по сплаті судового збору у сумі 992,40 грн.
Керуючись Конституцією України та Законами України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", постановами Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб", Кодексом адміністративного судочинства України, суд
Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмови ОСОБА_1 у виплаті з жовтня 2022 року щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000,00 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб".
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 13486010, місцезнаходження: 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, буд. 3) поновити з жовтня 2022 року виплату ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000,00 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" та сплатити ОСОБА_1 заборгованість з щомісячної доплати до пенсії, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб", яка виникла за період з жовтня 2022 року по 06.02.2023 року.
У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 13486010, місцезнаходження: 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, буд. 3) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) судові витрати по сплаті судового збору в сумі 992 (дев'ятсот дев'яносто дві) гривні 40 копійок.
Рішення суду в частині присудження виплати щомісячної доплати до пенсії у межах суми стягнення за один місяць - звернути до негайного виконання.
Повне судове рішення складене 06 лютого 2023 року.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Першого апеляційного адміністративного суду .
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Приймаючи до уваги прийняття даного рішення у порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя С.І. Бабіч