Справа № 736/157/23
Номер провадження 3/736/125/23
08 лютого 2023 року м. Корюківка
Корюківський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді - Чурупченка М.І.,
за участю секретаря - Макуха О.О.,
представника ОСОБА_1 - Загальця О.М.,
розглянувши матеріали, що надійшли від Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 , працюючу продавцем у ФОП « ОСОБА_2 », раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась,
за ч.1 ст.164 КУпАП,
25 січня 2023 року до Корюківського районного суду надійшов адміністративний протокол про скоєння адміністративного правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КУпАП.
Як зазначено в протоколі, ОСОБА_1 , 24 січня 2023 року, близько 13-ї години за адресою АДРЕСА_2 , здійснила реалізацію тютюнової продукції без ліцензії на право провадження даного виду господарської діяльності чим порушила Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб фізичних осіб підприємців, громадських формувань».
В судове засідання ОСОБА_1 не прибула, подала письмове пояснення у якому пояснила невизнання нею сої вини та просила закрити справу за відсутності у її діях складу адміністративного правопорушення.
В судовому засіданні представник порушника ОСОБА_3 показав, що слід закрити справу за безпідставністю складеного адмінпротоколу.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 247 п. 1 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Як вбачається з наданих матеріалів, відносно ОСОБА_1 протокол був складений за ч.1 ст.164 КУпАП безпідставно, оскільки в протоколі не вказано, яка саме стаття Закону порушена, бо вказаний в протоколі Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб фізичних осіб підприємців, громадських формувань» не вказує на заборону здійснення реалізації тютюнової продукції без ліцензії.
Закон, який регулює дане питання, це Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
В протоколі не вказано, що ОСОБА_1 здійснила реалізацію тютюнової продукції без акцизної марки, але у протоколі вказано, що у неї вилучено тютюнові вироби без марок акцизного продажу - 10 пачок «Мальборо».
За реалізацію тютюнової продукції без акцизних марок не передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.164 КУпАП, така відповідальність передбачена за ч.1 ст.156 КУпАП, яка передбачає адміністративну відповідальність за роздрібну або оптову торгівлю алкогольними запоями чи тютюновими виробами без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.
Отже, якби були реалізовані тютюнові вироби з акцизними марками і без відповідної ліцензії, то такі дії підлягали б кваліфікації за ч.1 ст.164 КУпАП, а якщо реалізуються тютюнові вироби без акцизної марки то такі дії кваліфікуються за ч. 1 ст. 156 КУпАП.
Стаття 7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Норми ст.ст.245,280 КУпАП встановлюють завдання у справах про адміністративні правопорушення, а саме: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Суд, оцінивши докази, та виходячи з принципу розумності і справедливості та враховуючи дані обставини справи, приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 не доведений склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, тому провадження в даній справі підлягає закриттю на підставі ст. 247 п.1 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 284 ч.1 п.3, 283, 288-289, 266, 247 п.1, ч.1 ст.164 КУпАП, суд,
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Вилучені десять пачок цигарок «Мальборо» - знищити.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору у зв'язку із закриттям справи за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя М.І.Чурупченко