Справа № 128/3147/22
Іменем України
26 січня 2023 року м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Саєнко О.Б., вивчивши адміністративний матеріал, що надійшов з Відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькі області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
- за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП,-
До провадження Вінницького районного суду Вінницької області з Відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькі області, повторно після належного доформлення, надійшов вищевказаний адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.5 ст. 126 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з положеннями ст.ст.280, 283 КУпАП суд повинен з'ясувати обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності за нормою закону, зазначеною в протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №264833 від 21.12.2022 судом убачається, що 21.12.2022 о 12:00 год на автодорозі М-30 377 км. в с. Якушинці, Вінницького району Вінницької області водій ОСОБА_1 керував автомобілем без права керування транспортним засобом, а саме був позбавлений права керування Вінницьким міським судом від 27.07.2022 на 12 місяців, при цьому притягувався до відповідальності за ч.4 ст.126 КУпАП 15.12.2022 ДПР18 №788715, чим порушив вимоги п.2.1 «а» Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність, передбачена ч.5 ст.126 КУпАП.
Постановою судді Вінницького районного суду Вінницької області Карпінської Ю.Ф. від 27.12.2022 даний адміністративний матеріал було повернуто для належного оформлення, оскільки до матеріалів не долучено жодних доказів, які б підтверджували факт позбавлення ОСОБА_1 права керування транспортними засобами.
При цьому, за наслідками повернення даних адміністративних матеріалів для належного оформлення, вказаних недоліків в постанові суду від 27.12.2022, працівниками поліції долучено витяги з ЄДРСР постанов Вінницького міського суду Вінницької області №127/9579/22 від 04.07.2022 та №127/11239/22 від 27.07.2022 з яких не убачається ПІБ особи, яка була визнана виною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП та яку позбавлено права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Також, до протоколу про адміністративне правопорушення, додано довідку старшого інспектора ВАП, в якій зазначено, що на ОСОБА_1 , за вчинення адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст.130 КУпАП, постановою №127/9579/22 від 04.01.2022 та постановою №127/112239/22 від 27.07.2022 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17 000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік. У вказаній довідці також вказано, що ОСОБА_1 15.12.2022 втретє на протязі року, перебуваючи в стані алкогольного/наркотичного сп'яніння керував транспортними засобами, чим порушив ч.3 ст.130 КУпАП та матеріали направлено до Вінницького міського суду.
Однак, вищевказана довідка не є належним та допустимим доказом на підтвердження факту того, що ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та позбавлено права керування транспортними засобами строком на 1 рік.
В свою чергу, належним та допустимим доказом такого факту є належним чином завірена копія постанови суду, яка набула законної сили, з якої би вбачалося що ОСОБА_1 був судом визнаний виним у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП та його було позбавлено права керування транспортними засобами.
Суд наголошує, що відповідно до ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Вивчивши протокол та додані до нього документи, судом встановлено, що органом поліції не виконана постанова судді Вінницького районного суду Вінницької області Карпінської Ю.Ф. від 27.12.2022, а саме до матеріалів даної справи не долучена належним чином засвідчена копія постанови суду, яка набула законної сили, з якої би вбачалося що ОСОБА_1 судом було позбавлено права керування транспортними засобами.
Даний недолік, який не усунутий працівниками Відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькі області під час належного оформлення справи, перешкоджає суду розглянути матеріали адміністративної справи у відповідності до вимог КУпАП.
Постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 11 від 17.10.2014 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» звернута увага на те, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Тому суд, у відповідності до положень ст. ст.256, 278 КУпАП, вважає за необхідне даний адміністративний матеріал повернути до Відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькі області, для повторного належного оформлення, в ході якого слід виправити вказаний в постанові Вінницького районного суду Вінницької області від 27.12.2022 недоліки.
Керуючись ст.ст.256, 278 КУпАП, суддя -
Адміністративний матеріал, що надійшов з Відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькі області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП, - повернути до Відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькі області, повторно , для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Олена САЄНКО