Справа № 710/87/23 Провадження № 1-в/710/5/23
08.02.2023 м. Шпола
Шполянський районний суд Черкаської області
в складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
представника сектору превенції ОСОБА_3 ,
особи щодо якої розглядається подання ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Шпола Черкаської області подання начальника відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Топильна, Шполянського району, Черкаської області, мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, українця, освіта середня, непрацюючого, неодруженого, раніше судимого: 22.09.2020 Городищенським районним судом Черкаської області за ч. 2 ст.289, ч.1 ст.186, ч.1 ст.70 КК України до 6 років 7 місяців позбавлення волі, на підставі ч.5 ст.72 КК України зараховано в строк з 07.06.2017 по 22.09.2020 з розрахунку 1 день попереднього ув'язнення з 2 дні позбавлення волі. Звільнений 22.09.2020 з залу суду по відбуттю строку покарання,
18.01.2023 до суду надійшло подання начальника відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 мотивоване тим, що останній після повернення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, характеризується негативно, зловживає алкогольними напоями, порушує громадський спокій та порядок, тричі притягувався до адміністративної відповідальності за різні правопорушення, що свідчить про систематичне порушення ним громадського порядку.
Представник Відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області підтримав у суді дане подання і просить його задовольнити.
ОСОБА_4 в суд з'явився, заперечував проти задоволення даного подання, мотивів своєї позиції не навів.
Суд, вислухавши представника поліції, ОСОБА_4 , дослідивши матеріали справи, вважає, що є всі підстави для задоволення даного подання і встановлення адміністративного нагляду.
Відповідно до вироку Городищенського районного суду Черкаської області у справі №710/632/17 від 22.09.2020 ОСОБА_4 було визнано винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 289 та ч.1 ст.186 КК України та призначено, на підставі ч.1 ст.70 КК України, остаточне покарання за сукупністю злочинів, шляхом повного складання призначених покарань, у виді 6 (шести) років 7 (семи) місяців позбавлення волі без конфіскації майна. Термін відбування покарання засудженому ОСОБА_4 вирішено рахувати з 22.09.2020, зарахувавши йому в цей термін час перебування під вартою з 07.06.2017 по 22.09.2020 включно. На підставі 45 ст.72 КК України (в редакції до 21.06.2017 року), засудженому ОСОБА_4 в термін відбуття покарання підлягає зарахуванню строк його попереднього ув'язнення, починаючи з 07.06.2017 по 22.09.2020 включно, з розрахунку: 1 день проведений в слідчому ізоляторі - 2 дні позбавлення волі (а.с. 18-23).
В суді встановлено, що ОСОБА_4 після повернення з місць позбавлення волі на шлях виправлення та перевиховання не став, порушує громадський порядок, а саме:
- 20.01.2022 згідно з постановою серії ГАБІ №330849 ОСОБА_4 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 178 КУпАП у виді попередження (а.с.4);
- 28.09.2022 згідно з постановою Шполянського районного суду Черкаської області у справі № 710/1276/22 ОСОБА_4 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 51 КУпАП у виді штрафу в розмірі 170,00 грн (а.с.6);
- 08.12.2022 згідно з постановою серії ГАБІ №912138 ОСОБА_4 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 178 КУпАП у виді штрафу в розмірі 51,00 грн (а.с.8);
По вище перелічених порушеннях з ОСОБА_4 проводилися профілактичні бесіди, також він офіційно був попереджений про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду (а.с. 5, 7).
Відповідно до характеристики депутата Шполянської міської ради ОТГ ОСОБА_6 від 17.01.2023 ОСОБА_4 проживає за адресою: АДРЕСА_1 . Зарекомендував себе з нейтральної сторони. Систематично зловживає алкоголем. Грубих порушень громадського порядку не зафіксовано (а.с. 9).
Згідно з поясненнями ОСОБА_4 22.09.2020 він звільнився з місць позбавлення волі та при постановці на облік йому було роз'яснено про можливість встановлення адміністративного нагляду. Так, 20.01.2022, 28.09.2022 та 08.12.2022 він вчиняв адміністративні правопорушення та його було попереджено про можливість встановлення адміністративного нагляду (а.с. 10).
Згідно зі ст. 158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Згідно зі ст. 2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. в ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення
Згідно з абз. 2 ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Згідно з ст. 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Відповідно до положень ст.8 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд припиняється постановою судді за поданням начальника органу Національної поліції: у разі погашення або зняття судимості з особи, яка перебуває під наглядом; достроково, якщо піднаглядний перестав бути небезпечним для суспільства і позитивно характеризується за місцем роботи і проживання. В інших випадках адміністративний нагляд автоматично припиняється: після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом Національної поліції не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду; у разі засудження піднаглядного до позбавлення волі і направлення його до місця відбування покарання; у разі смерті піднаглядного.
Отже, зважаючи на наведене, та, враховуючи те, що ОСОБА_4 після повернення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, зловживає алкогольними напоями, порушує громадський спокій та порядок, притягувався до адміністративної відповідальності, що свідчить про систематичне порушення ним громадського порядку, суд вважає можливим задовольнити подання про встановлення адміністративного нагляду.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 3, 5, 6, 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд
Подання начальника відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Топильна, Шполянського району, Черкаської області, мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, українця, освіта середня, непрацюючого, неодруженого, раніше судимого: 22.09.2020 Городищенським районним судом Черкаської області за ч. 2 ст.289, ч.1 ст.186, ч.1 ст.70 КК України до 6 років 7 місяців позбавлення волі, на підставі ч.5 ст.72 КК України зараховано в строк з 07.06.2017 по 22.09.2020 з розрахунку 1 день попереднього
ув?язнення з 2 дні позбавлення волі. Звільнений 22.09.2020 з залу суду по відбуттю строку покарання, адміністративний нагляд терміном 1 (один) рік.
Встановити ОСОБА_4 наступні обмеження дій:
- заборонити вихід з домоволодіння, де він проживає з 22-00 до 06-00 год.;
- заборонити виїзд за межі місця проживання без дозволу уповноваженої особи Відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області;
- заборонити з'являтися в місцях реалізації на розлив алкогольних напоїв;
- зобов'язати з'являтися на реєстрацію в Відділ поліцейської діяльності №2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області кожну 1 суботу місяця.
Копію постанови направити начальнику Відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області для організації виконання.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1