Постанова від 06.02.2023 по справі 739/1376/22

Справа №739/1376/22р.

Провадження по справі 3/735/50/2023р.

ПОСТАНОВА

06 лютого 2023 року смт. Короп

Коропський районний суд Чернігівської області в складі: головуючого - судді Грушко О.П., при секретарі Хілько Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від Національної поліції України Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця та жителя АДРЕСА_1 , одруженого, маючого неповнолітні дитину працюючого ПП «Альфа Понорниця»,

за ст. 164 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу серії АПР18 № 737822, 18 листопада 2022 року, близько 13 години 35 хвилин, в АДРЕСА_1 , ОСОБА_2 , в порушення вимог Закону України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» № 3392-VI, здійснював реалізацію скрапленим газом на АРЗП без дозвільних документів, які характерні для діяльності громадянина ОСОБА_2 .

В судовому засіданні ОСОБА_2 з протоколом не погодився, вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав. Пояснив, що ліцензія на торгівлю скрапленим газом та всі інші документи, які надають дозвіл на здійснення підприємницької діяльності, у нього є і були на час перевірки. 18.11.2022 року до нього на заправку прийшли співробітники поліції і склали протокол. Проте, вони йому так і не пояснили у чому полягає порушення і яких документів не вистачає.

Заслухавши ОСОБА_2 , вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного висновку.

Згідно ст. 9 КУпАП: Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 251 КУпАП: Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Частина 1 статті 164 КУпАП передбачає відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).

Отже, вказана норма за своєю конструкцією є бланкетною. Тобто її застосування можливе з посиланням на інші законодавчі акти.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»: Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами, або рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або пальним може здійснюватися суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.

В судовому засіданні ОСОБА_2 надав ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним. Термін дії ліцензії з 24.07.2019 по 24.07.2024 року.

Закон України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» містить список дозвільних документів, що складається зі 157 пунктів.

У протоколі не вказано які саме документи із зазначеного списку були відсутні на заправці під час перевірки.

А формулювання із протоколу: «Без дозвільних документів, які характерні для діяльності громадянина ОСОБА_2 », не базується на законодавчих нормах і не може бути підставою для притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164 КУпАП.

За таких обставин, у відповідності до ст. 247 КУпАП, справа підлягає закриттю, оскільки в діях ОСОБА_2 відсутній склад та подія адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164 ч. 1 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 164 ч. 1, 247, 283 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 164 ч. 1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , закрити за відсутністю складу та події адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Чернігівського апеляційного суду через Коропський районний суд.

Суддя: О. П. Грушко