Рішення від 25.01.2023 по справі 160/10289/22

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 січня 2023 року Справа № 160/10289/22

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Бондар М.В.

при секретарі судового засідання Ожередовій О.Д.

за участі:

представника позивача Стасюка В.О.

представника відповідача Жердєва М.Г.

розглянув у відкритому судовому засіданні у місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Металургійної районної у місті ради (м. Кривий Ріг) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) до Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради (м. Кривий Ріг) (далі - Управління, відповідач), в якій позивач, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог (подана до суду 15.12.2022 року), просить:

- визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради (м. Кривий Ріг) щодо відмови в призначенні ОСОБА_1 допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам на підставі її заяви від 31 березня 2022 року;

- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення виконкому Металургійної районної у місті ради (м. Кривий Ріг) призначити ОСОБА_1 допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам відповідно до п.3 Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 332, на підставі її заяви від 31 березня 2022 року.

Позов обґрунтований тим, що восени 2014 року, з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту на території окремих районів Луганської та Донецької областей, повсюдних проявів насильства ОСОБА_1 була змушена залишити своє місце проживання у м. Донецьк Донецької області та переміститися до м. Кривий Ріг Дніпропетровської області. 21 жовтня 2014 року Управлінням відповідно до положень Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 509 від 01 жовтня 2014 року «Про облік внутрішньо переміщених осіб», ОСОБА_1 була взята на облік внутрішньо переміщених осіб. Через прийняття Кабінетом Міністрів України постанови «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» № 505 від 01.10.2014 року (далі - Постанова №505), позивач звернулася до органу соціального захисту із заявою щодо призначення державної допомоги у вигляді щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Відповідно до поданої заяви позивач отримувала таку допомогу по 20.02.2015 року. 31 березня 2022 року позивач подала до Управління заяву про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, яка призначається відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України № 332 від 20.03.2022 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» (далі - Постанова №332). 02 травня 2022 року позивач зверталася з заявою до відповідача з проханням розяснити причину невиплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, яка призначається відповідно до Постанови № 332 за березень та квітень 2022 року відповідно до заяви позивача від 31.03.2022 року. Також 02 травня 2022 року позивач зверталася із заявою до відповідача з проханням призначити допомогу на проживання внутрішньо-переміщеним особам, яка призначається відповідно до положень Постанови № 332 з 01 травня 2022 року. Листом від 10 травня 2022 року відповідач відомив позивачу в наданні допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, обгрунтовуючи тим, що умовою призначення допомоги відповідно до положень Постанови № 332 є нове переміщення відповідно до Постанови №505. При цьому, відповідач посилався на положення пункту 3 Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого Постановою № 332 та трактує, що допомога не надається особам, які були обліковані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року, крім осіб, які отримували щомісячну адресну допомогу на проживання. Не погоджуючись з таким рішенням та вважаючи його протиправним, позивач звернулась до суду з даним позовом.

Ухвалою суду від 08.08.2022 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи в порядку статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.

19.08.2022 року на електронну адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому посилаючись на необґрунтованість доводів адміністративного позову ОСОБА_1 , представник відповідача просив відмовити у позовних вимогах у повному обсязі та зазначив, що 21.10.2014 згідно заяви про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції №1209000102, Управлінням було взято на облік родину ОСОБА_2 , а саме: ОСОБА_3 (чоловіка, непрацюючого пенсіонера); ОСОБА_1 (позивачку, працездатну особу, на момент реєстрації-непрацююча); ОСОБА_4 (сина позивачки, на момент реєстрації студента 2 курсу денної форми навчання Донецького Національного університету економіки і торгівлі, не працюючий). Зареєстроване місце проживання родини на момент реєстрації - АДРЕСА_1 . Зареєстроване місце перебування родини на момент реєстрації - АДРЕСА_2 . Того ж дня, разом з вищевказаною заявою №1209000102 родиною Янковських в особі уповноваженого члена сімї - чоловіка позивачки до Управління також була надана заява для призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окуповоної території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. На підставі наданих документів, відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщенної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 №509 та діючого на той час Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505 (далі - Порядок №505) позивачку було взято на облік як внутрішньо переміщену особу та призначено щомісячну адресну допомогу на період з 21.10.2014 по 20.12.2014 у розмірі 442 грн та з 21.12.2014 по 20.02.2015 у розмірі 221 грн. 02.06.2015 Управлінням своїм рішенням позивачку, як фактично не працюючу особу працездатного віку не було включено до розрахунку щомісячної адресної допомоги. Дане рішення було прийнято на підставі пункту 7 Порядку №505, є чинним, не скасованим, та таким що не оскаржувалося у судовому порядку. Отже, станом на 24.02.2022 року позивачка цілком на законних підставах не отримувала допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам. Позивачка звернулась до Управління з двома заявами, в яких згідно заяви від 02.05.2022 (вхідий номер Управліня від 04.05.2022 №Я-06-ПО) - просила встановити їй починаючи з 01.05.2022 щомісячну допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам в розмірі 2000 грн, а згідно заяви від 02.05.2022 (вхідний номер Управління від 04.05.2022 №Я-07-ПО) - просила надати роз'яснення щодо нарахування щомісячної допомоги на проживання як внутрішньо переміщеній особі у розмірі 2000 грн за березень-квітень 2022 року. У своїй відповіді від 10.05.2022 №01/1828 по вищезазначених заявах, Управлінням надано роз'яснення щодо розуміння змісту пункту третього Порядку №332, який передбачає, що допомога на проживання призначається автоматично без подання додаткового звернення внутрішньо переміщеним особам, які станом на 1 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, відповідно до Порядку №505. Відповідно до листів Міністерства соціальної політики України від №3947/0/2-22/56, від 15.06.2022 №1700/0/191-22 роз'ясненно наступне: «Згідно з Порядком №332 допомога не надається ВПО, які були обліковані як ВПО до 24.02.2022 у регіоні, що не включений до переліку, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 №204, за винятком осіб, які отримували щомісячну адресну допомогу відповідно до Постанови №505. Із урахуванням викладеного, якщо внутрішньо переміщена особа не отримувала щомісячну адресну допомогу та не була повторно переміщена після 24.02.2022, вона не має права на отримання допомоги відповідно до Порядку №332». А оскільки ні в матеріалах позову, а ні в матеріалах особової (соціальної) справи (у даному випадку у справі чоловіка позивачки - ОСОБА_3 , як уповноваженого члена сім'ї на отримання такої допомоги) не міститься жодних документальних допустимих та належних доказів факту переміщення з території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) у 2022 році, відсутні також жодні факти отримання позивачкую щомісячної адресної допомоги станом на 24.02.2022 (як зазначалось раніше останній раз позивачка отримувала дану допомогу у травні 2015 року), то цілком законним та об'єктивним є рішення Управління про відсутність права позивачки на отримання такої допомоги в рамках Порядку №332.

На підставі ухвали від 28.11.2022 року суд перейшов до розгляду справи за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого засідання, зобов'язав відповідача та позивача надати засвідчену належним чином копію заяви ОСОБА_1 від 30.03.2022 року.

29.11.2022 року від відповідача на електронну адресу суду надійшла заява про виконання ухвали суду по справі №160/10289/22, в якій повідомляється, що в матеріалах особової справи одержувача допомоги №666182 (соціальна справа ОСОБА_1 ) відсутня запитувана судом заява ОСОБА_1 від 30.03.2022. Разом з тим, заява позивачки від 30.04.2022 року не направлялась позивачем (відсутній факт реєстрації такої заяви з такою датою у журналах вхідної кореспонденції).

14.12.2022 року у підготовчому засіданні представником відповідача надано до суду копію заяви позивача від 31.03.2022 року та призначено наступне підготовче засідання на 05.01.2023 року.

15.12.2022 року від представника позивача надійшла уточнено позовна заява, в якій конкретизовано позовній вимоги.

Ухвалою суду від 05.01.2022 року закрито підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті в судовому засіданні на 25.01.2023 року.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити в повному обсязі, представник відповідача проти позову заперечував та просив відмовити у його задоволенні.

Дослідивши матеріали, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Судом встановлено і матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 є внутрішньо переміщеною особою, внаслідок збройного конфлікту на території Донецької області, у зв'язку з чим, покинула попереднє місце проживання ( АДРЕСА_3 ) та переїхала до АДРЕСА_4 , що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 18.04.2017 №103.

З жовтня 2014 року позивач отримувала щомісячну адресну допомогу на проживання, передбачену Порядком надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №505 від 01.10.2014 року (надалі - Порядок №505).

З 02.06.2015 року рішенням відповідача позивачку, як фактично не працюючу особу працездатного віку не було включено до розрахунку щомісячної адресної допомоги.

31.03.2022 року позивач звернулася до Управління із заявою про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, яка призначається відповідно до положень Постанови №332.

04.05.2022 позивач звернулась до Управління з двома заявами, в яких згідно заяви від 02.05.2022 (вхідий номер Управліня №Я-06-ПО) - просила встановити їй починаючи з 01.05.2022 щомісячну допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам в розмірі 2000 грн, а згідно з заявою від 02.05.2022 (вхідний номер Управління №Я-07-ПО) - просила надати роз'яснення щодо нарахування щомісячної допомоги на проживання як внутрішньо переміщеній особі у розмірі 2000 грн. за березень-квітень 2022 року.

У відповіді від 10.05.2022 №01/1828 на вищезазначені заяви, відповідачем було надано роз'яснення щодо розуміння змісту пункту 3 Порядку №332, який передбачає, що допомога на проживання призначається автоматично без подання додаткового звернення внутрішньо переміщеним особам, які станом на 01 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, відповідно до Порядку №505.

Позивач не погодившись з діями відповідача щодо відмови у призначенні, допомоги на проживання внутрішньо переміщеній особі звернулася з даним адміністративним позовом до суду.

Вирішуючи спір по сут звявлених позовних вимог суд виходить з такого.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 2 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 № 1706-VII встановлено, що Україна вживає всіх можливих заходів, передбачених Конституцією та законами України, міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, щодо запобігання виникненню передумов вимушеного внутрішнього переміщення осіб, захисту та дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, створення умов для добровільного повернення таких осіб до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання в Україні.

До 20.03.2022 механізм надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг визначався Порядком надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» (далі - Постанова №505).

Позивач відповідно до вимог Постанови №505 зареєстрована відповідним органом праці і соціального захисту населення як внутрішньо переміщена особа.

Пунктом 2 Порядку №505 визначено, що грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, їх дітям, які народилися після дати початку проведення антитерористичної операції, тимчасової окупації або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.

Згідно із пунктом 5 Порядку №505 для призначення грошової допомоги уповноважений представник сім'ї за умови пред'явлення паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, а для іноземців та осіб без громадянства - документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, подає складену в довільній формі письмову заяву про надання грошової допомоги та документи, визначені цим пунктом. Для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім'ї подає заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред'являє довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб усіх членів сім'ї. Таку заяву на наступний шестимісячний строк може бути подано з дати його початку або не раніше ніж за 15 днів до закінчення поточного шестимісячного строку.

Пунктом 7 Порядку № 505 передбачено, що якщо у складі сім'ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або дітьми з інвалідністю віком до 18 років, або особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги, та студентів денної форми навчання), які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім'ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється.

Судом встановлено, що станом на 24.02.2022 року позивач не отримувала допомогу як внутрішньо переміщена особи.

20.03.2022 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», якою затверджено Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (далі - Порядок № 332).

Відповідно до пункту 1 Порядку №332 (тут і надалі Порядок №332 в редакції чинній на момент винесення спірного рішення) цей Порядок визначає механізм надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (далі - допомога).

Пунктом 2 Порядку №332 передбачено, що допомога надається особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, а також території адміністративно-територіальної одиниці, де проводяться бойові дії та що визначена в переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких платникам єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку на відповідній території, може надаватися допомога в рамках Програми єПідтримка, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 року № 204.

Згідно з пунктом 3 Порядку №332 допомога надається щомісячно з місяця звернення до квітня 2022 року включно на кожну внутрішньо переміщену особу, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, у таких розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей - 3000 гривень; для інших осіб - 2000 гривень.

Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням.

Допомога внутрішньо переміщеним особам, які звернулися за її наданням до 30 квітня 2022 року включно, надається починаючи з березня 2022 року.

Допомога на проживання призначається автоматично без подання додаткового звернення внутрішньо переміщеним особам, які станом на 1 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг». Виплата допомоги внутрішньо переміщеним особам за місяці, у яких вони отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, не здійснюється.

Допомога не надається внутрішньо переміщеним особам, які були обліковані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року у регіонах, що не включені до переліку, зазначеному в абзаці першому пункту 2 цього Порядку, за винятком осіб, які отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Починаючи з травня 2022 року допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), а також внутрішньо переміщеним особам, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали до 20 травня 2022 року заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, або за умови подання документального підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.

Перелік територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), формується в електронній формі відповідно до Положення про інформаційну систему формування переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2022 року № 562, а у разі відсутності технічної можливості формування такого переліку в електронній формі - затверджується Мінреінтеграції за погодженням з Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.

Встановлені обставини справи свідчать, що ОСОБА_1 до 24.02.2022 року обліковувалася за фактичним місцем проживання/перебування: АДРЕСА_4 , що підтверджується копією довідки від 18.04.2017 року № 103.

Відповідно до додатку до розпорядження Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 року № 204-р «Перелік адміністративно-територіальних одиниць, на території яких платникам єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку на відповідній території, може надаватися допомога в рамках Програми «єПідтримка»: Волинська область; Дніпропетровська область; Донецька область; Житомирська область; Запорізька область; Київська область; м. Київ; Луганська область; Миколаївська область; Одеська область; Сумська область; Харківська область; Херсонська область; Чернігівська область.

Підсумовуючи викладене, суд зазначає, що для отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам у відповідності до Порядку №332 позивачем мало бути дотримано дві умови:

- отримувати щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг станом на 24.02.2022 року;

- або бути облікованою на території, включеній у розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 року №204-р «Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми «єПідтримка», на яке міститься посилання в пункті 2 Порядку №332 або переміщеним з такої території.

Така правова позиція викладена в постанові Третього апеляційного адміністративного суду від 25.10.2022 року у справі №160/7186/22.

Позивач має право на отримання допомоги, оскільки у встановлений строк звернулась до Управління з відповідною заявою, станом на 24.02.2022 року перебувала на обліку як ВПО у Дніпропетровській області, яка входить до Переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких платникам єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку на відповідній території, може надаватися допомога в рамках Програми єПідтримка.

З урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку, що дії Управління про відмову в призначенні позивачу допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам у відповідності до Порядку №332 є протиправними.

Отже, позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до частни 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З огляду на задоволення позовних вимог, суд приходить до висновку, що на користь позивача необхідно стягнути судовий збір у розмірі 992, 40 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_5 ; зареєстроване місце перебування: АДРЕСА_6 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Металургійної районної у місті ради (м. Кривий Ріг) (адреса: пр. Металургів, буд. 16, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50006; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 03192336) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Металургійної районної у місті ради (м. Кривий Ріг) щодо відмови у призначені ОСОБА_1 допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам на підставі її заяви від 31 березня 2022 року.

Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Металургійної районної у місті ради (м. Кривий Ріг) призначити ОСОБА_1 допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам відповідно до пункту 3 Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 332, на підставі її заяви від 31 березня 2022 року.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Металургійної районної у місті ради (м. Кривий Ріг) судові витрати у розмірі 992 (дев'ятсот дев'яносто дві) гривні 40 копійок.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та у строки, встановлені статями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення в повному обсязі складено 07.02.2023 року.

Суддя М.В. Бондар