"07" лютого 2023 р. Справа № 596/3/15-к
Провадження № 1-кп/596/1/2023
Гусятинський районний суд Тернопільської області
в складі:головуючого судді ОСОБА_1
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Гусятин кримінальне провадження №12014210070000349, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань 26 жовтня 2014 року за обвинуваченням ОСОБА_4 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.15, ч.2 ст.158-1 КК України, -
Розгляд кримінального провадження в судовому засіданні щодо обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.15, ч.2 ст.158-1 КК України було відкладено в черговий раз на 10 годин 00 хвилин 07 лютого 2023 року, проте, в судове засідання без поважних причин не з'явився обвинувачений ОСОБА_4 , житель с. Крогулець, Чортківського району, Тернопільської області, хоча був повідомлений про місце та час розгляду кримінального провадження у встановленому законом порядку. Заяви про неможливість явки в судове засідання суду не надіслав.
Прокурор в судовому засіданні заявив клопотання про відкладення розгляду справи в судовому засіданні в зв'язку з неявкою обвинуваченого ОСОБА_4 у вказане судове засідання та просив застосувати до обвинуваченого привід у наступне судове засідання.
Захисники обвинуваченого - адвокати ОСОБА_5 , ОСОБА_6 в судове засідання не з'явилися. Заяв про причини неявки в судове засідання суду не надіслали.
Згідно ч.1 ст. 323 КПК України якщо обвинувачений, до якого не застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не прибув за викликом у судове засідання, суд відкладає судовий розгляд, призначає дату нового засідання і вживає заходів до забезпечення його прибуття до суду. Суд також має право постановити ухвалу про привід обвинуваченого та/або ухвалу про накладення на нього грошового стягнення в порядку, передбаченому главами 11 та 12 цього Кодексу.
Відповідно до ч.ч.2,3 ст.140 КПК України рішення про здійснення приводу приймається: під час судового провадження - судом за клопотанням сторони кримінального провадження, потерпілого, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, або з власної ініціативи. Рішення про здійснення приводу приймається у формі ухвали. Привід може бути застосований до підозрюваного, обвинуваченого або свідка.
Суд, заслухавши клопотання прокурора, з метою запобігти зриву судового засідання знову, вважає, що до обвинуваченого ОСОБА_4 , який не з'явився в судове засідання без поважних причин, необхідно застосувати привід в судове засідання через органи поліції.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 140 - 143 КПК України, суд, -
Відкласти розгляд кримінального провадження в судовому засіданні щодо обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.15, ч.2 ст.158-1 КК України на 10 годин 00 хвилин 03 березня 2023 року.
Обвинуваченого ОСОБА_4 , жителя с.Крогулець, Чортківського району, Тернопільської області доставити приводом в зал судового засідання Гусятинського районного суду Тернопільської області через органи поліції на 10 годин 00 хвилин 03 березня 2023 року.
Копію ухвали направити для виконання до відділення поліції №3 (м. Гусятин) Чортківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області.
Контроль за виконанням даної ухвали суду покласти на процесуального прокурора в кримінальному провадженні ОСОБА_3 ..
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Гусятинського районного суду
Тернопільської області ОСОБА_1