61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649
07.02.2023 Справа № 905/1781/21 Господарський суд Донецької області у складі:
судді Лободи Т.О.
при секретарі судового засідання Яковенко К.І.
розглянувши матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Євро-Азов Сервіс", м. Маріуполь Донецької області,
до Публічного акціонерного товариства "Енергомашспецсталь", м. Краматорськ Донецької області
про стягнення 3 826 462,99грн
за участю представників учасників справи: не з'явились,
Розглядається справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Євро-Азов Сервіс" до Публічного акціонерного товариства "Енергомашспецсталь" про стягнення заборгованості за договором про надання транспортно-експедиційних послуг № 42/499 від 01.07.2020. З урахуванням заяви про зменшення розміру позовних вимог (вх. № 22995/21 від 04.11.2021) позивач просить суд стягнути з Публічного акціонерного товариства "Енергомашспецсталь" заборгованість у загальній сумі 3 819 527,21 грн, з яких 2 950 805,77 грн сума основної заборгованості за надані транспортно-експедиційні послуги, 149 230,33 грн інфляційні витрати, 241 896,99 грн пеня за порушення термінів оплати рахунків, 51 714,12 грн 3 % річних, 425 880,00 грн штраф за наднормативний простій транспортних засобів. Також позивач просить стягнути витрати за надання правової допомоги у розмірі 40 000,00 грн та судовий збір.
Справа розглядається в порядку загального позовного провадження.
Ухвалою Господарського суду Донецької області від 10.01.2023, яка занесена до протоколу судового засідання, підготовче засідання по справі відкладено на 07.02.2023 року.
Позивач у судове засідання не з'явився, 06.02.2023 через систему "Електронний суд" до суду надійшло клопотання позивача про перенесення судового засідання на іншу дату, у зв'язку з неможливістю представника позивача прийняти участь в призначеному судовому засіданні через його зайнятість в судовому засіданні в іншій справі у Варвинському районному суді Чернігівської області.
Відповідач у судове засідання не з'явився, будь-яких заяв або клопотань не подавав, про дату час та місце проведення судового засідання був повідомлений шляхом направлення ухвали повідомлення на електронну адресу відповідача та публікації повідомлення на сайті Господарського суду Донецької області.
За змістом ч. 1 ст. 177 ГПК України завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Частиною 2 ст. 182 ГПК України передбачено які дії вчиняються в підготовчому засіданні та які питання з'ясовуються.
Згідно з ч. 2 ст. 120 ГПК України суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов'язковою.
За таких обставин, з метою забезпечення учасникам справи можливості реалізувати свої процесуальні права, що передбачені господарським процесуальним кодексом, зокрема, надання можливості представнику позивача прийняти участь в судовому засіданні та надання можливості відповідачу скористатись своїм правом на захист шляхом надання обґрунтування своєї позиції по справі на теперішній час, з метою виконання завдань підготовчого провадження, суд вважає можливим задовольнити клопотання позивача та відкласти підготовче засідання.
Враховуючи наявність у суді обмеженої кількості знаків поштової оплати, суд вважає можливим використати альтернативні способи вручення процесуальних документів учасникам справи, а саме шляхом направлення даної ухвали на електронні адреси сторін.
Керуючись статтями 120, 183, 202, 232-235 ГПК України, суд
Відкласти підготовче засідання по справі на 07.03.2023 року о 09:45 год.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, м. Харків, проспект Науки, 5, в залі судових засідань № 104.
З урахуванням положень статті 3 Конституції України про те, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, участь учасників справи в судовому засіданні можлива лише в режимі відеоконференції, про що необхідно подати завчасно оформлену належним чином заяву.
Учасники справи також мають право подавати до суду заяви про розгляд справи за їхньої відсутності за наявними матеріалами.
Сторони мають право надсилати документи, що стосуються розгляду справи, без особистого прибуття до приміщення суду через особистий кабінет в системі "Електронний суд". У разі неможливості надсилання через систему "Електронний суд" - електронною поштою на е-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua (з обов'язковим підписанням всіх документів кваліфікованим електронним підписом). У разі неможливості надсилання документів в електронному вигляді - звичайною поштою на офіційну адресу суду.
Повідомити учасників справи про відкладення підготовчого засідання у справі шляхом направлення даної ухвали на електронні адреси позивача ІНФОРМАЦІЯ_1 та zvit@euroazov.com.ua, його представника ІНФОРМАЦІЯ_2, на електронну адресу відповідача - central@emss.dn.ua.
Ухвала набирає законної сили 07.02.2023.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу складено та підписано 07.02.2023.
Суддя Т. О. Лобода