справа№380/18998/22
06 лютого 2023 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Чаплик І.Д. розглянув у письмовому провадженні в м.Львові за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, -
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП: НОМЕР_1 ) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Департаменту патрульної поліції (03048, м. Київ, вул. Ф. Ернста, 3 код ЄДРПОУ: 40108646), у якому просить:
визнати протиправною бездіяльність Департаменту патрульної поліції (код ЄДРПОУ 40108646) щодо ненарахування та невиплати на користь. ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) грошового забезпечення у вигляді доплати за службу в нічний час за період з квітня 2016 року по грудень 2017 року (включно) та індексації грошового забезпечення за період з червня 2016 року по жовтень 2017 року (включно);
зобов'язати Департамент патрульної поліції (код ЄДРПОУ 40108646) нарахувати та сплатити на користь ОСОБА_1 ( НОМЕР_2 ) невиплачене грошове забезпечення у вигляді доплати за службу в нічний час за період з квітня 2016 року по грудень 2017 (включно);
зобов'язати Департамент патрульної поліції (код ЄДРПОУ 40108646) нарахувати та сплатити на користь ОСОБА_1 ( РНОКПП НОМЕР_1 ) заборгованість з індексації грошового забезпечення за період з червня 2016 року по жовтень 2017 року (включно).
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що ОСОБА_1 із квітня 2016 року та по теперішній час проходить службу в управлінні патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції. За період проходження служби в Головному управлінні Національної поліції у Львівській області, а саме з квітня 2016 року по грудень 2017 року відпрацював нічні зміни, однак доплату за їх відпрацювання ним не отримано, що є порушенням Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання. Додатково, позивач зазначає, що індексація його грошового забезпечення мала здійснюватися починаючи з червня 2016 року по жовтень 2017 року включно, однак фактично розпочалася лише з листопада 2017 року, що і зумовило звернення до суду про стягнення заборгованості по індексації грошового забезпечення за період з червня 2016 року по жовтень 2017 року включно.
Ухвалою від 30.12.2022 позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою від 09.01.2023 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та запропоновано відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання зазначеної ухвали, подати відзив на позовну заяву та всі письмові докази, що підтверджують заперечення проти позову.
Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву від 17.01.2023, у якому проти позовних вимог відповідач заперечив. В обґрунтування заперечень вказав, що відповідно до кошторису Департаменту патрульної поліції було прийнято відповідні накази, якими були затверджені граничні розміри грошового забезпечення працівників згідно з займаними посадами, які включають в себе всі складові та види грошового забезпечення поліцейських, відповідно до схем посадових окладів, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988. Підставами для виконання службових обов'язків у нічний час є графіки нарядів та чергувань, затверджені наказами керівників підрозділів органів поліції. Додатково у відзиві зазначив, що поліцейським, які залучались до служби в нічний час, виплата доплати за службу в нічний час за минулий місяць здійснюється одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць. Відтак, на думку відповідача, підстав для стягнення заборгованості з доплати за службу у нічний час за період з червня 2016 року по грудень 2017 року немає. Щодо виплати індексації грошового забезпечення зазначено, що постановою Кабінету Міністрів України № 782 від 18.10.2017 до абзацу 5 пункту 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 було внесено зміни шляхом його доповнення після слова військовослужбовців словом поліцейських. Тобто наведеною постановою КМУ, яка набрала чинності 24.10.2017, було визначено, що індексації відповідно до Порядку підлягає також грошове забезпечення поліцейського, що до часу прийняття такої постанови передбачено не було.
Інших заяв по суті справи до суду не надходило.
Сторони належним чином повідомлялися про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
ОСОБА_1 проходить службу в Управлінні патрульної поліції в Львівській області Департаменту патрульної поліції, що підтверджується наказом від 29.04.2016 №120 о/с та сторонами не заперечується.
Представником позивача 11.11.2022 до управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції було подано адвокатський запит про надання належним чином завірених відомостей про грошове забезпечення за період з квітня 2016 року по грудень 2017 року.
У листі-відповіді від 29.11.2022 на адвокатський запит відповідач надав відомості про грошове забезпечення за період з квітня 2016 року по грудень 2017 року без кількості відпрацьованих позивачем годин у нічний час.
Згідно листа-відповіді від 26.12.2022 на адвокатський запит відповідач надав:
Інформацію щодо кількості робочих змін (погодинно) фактичного часу служби ОСОБА_1 за період з квітня 2016 року по грудень 2017 року, інформацію щодо кількості робочих змін (погодинно) фактичного часу служби у нічний час ОСОБА_1 за період з квітня 2016 року по грудень 2017 року та копію наказу про призначення на службу позивача.
З листа від 26.12.2022 №636аз/41/12/03-022 встановлено наступне:
У 2016 році позивач відпрацював 114 робочих змін (912 год) з них 56 нічні зміни (448 години), а саме: квітень всього змін 7 (56год) нічних 5 (40 год); травень всього змін 16 (128 год) нічних 7 (56 год); червень всього змін 15 (120 год) нічних 7 (56 год); липень всього змін 16 (128 год) нічних 8 (64 год); серпень всього змін 15 (120 год) нічних 8 (64 год); вересень всього змін 16 (128 год) нічних 8 (64 год); жовтень всього змін 15 (120 год) нічних 7 (56 год); листопад всього змін 11 (88 год) нічних 5 (40 год); грудень всього змін 3 (24 год) нічних 1 (8 год).
У 2017 році старший лейтенант поліції ОСОБА_1 відпрацював 153 робочих змін (1224 год) з них 76 нічні зміни (608 годин) а саме: січень всього змін 9 (72 год) нічних 4 (32 год); лютий всього змін 14(112 год) нічних 8 ( 64 год); березень всього змін 15 (120 год) нічних 7 (56 год); квітень всього змін 14(112 год) нічних 6 (48 год); травень всього змін 17 (136 год) нічних 9 ( 72 год); червень всього змін 6 (48 год) нічних 4 ( 32 год); липень всього змін 15 (120 год) нічних 7 (56 год); серпень всього змін 15 (120 год) нічних 8 (64 год); вересень всього змін 13 (104 год) нічних 6 (48 год); жовтень всього змін 16 (128 год) нічних 8 (64 год); листопад всього змін 14 (112 год) нічних 7 (56 год); грудень всього змін 5 (40 год) нічних 2(16 год).
За час служби позивача, відповідачем доплата за службу в нічний час не здійснювалось, індексація грошового забезпечення в період з червня 2016 року по жовтень 2017 року включно не проводилася та на виплачувалась.
Не погоджуючись з такими діями відповідача, позивач звернувся до суду з цим адміністративним позовом.
Вирішуючи даний спір, суд виходив з таких мотивів та норм права.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначає Закон України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VIII (далі - Закон №580-VIII, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 94 Закону № 580-VIII поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання. Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.
Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" №988 від 11.11.2015 (далі - Постанова №988), грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Підпунктом 3 пункту 5 Постанови №988 постановлено виплачувати доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час.
Водночас, критерії виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських (далі - ВНЗ МВС із специфічними умовами навчання), визначаються Порядком та умовами виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженим наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.04.2016 р. № 260, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 29 квітня 2016 р. за № 669/28799 (далі - Порядок №260).
Згідно пункту 3 Розділу І вказаного Порядку, грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Пунктом 11 Розділу І Порядку №260 визначено, що грошове забезпечення, виплачене поліцейському несвоєчасно або в меншому розмірі, ніж належало, виплачується за весь період, протягом якого поліцейський мав на нього право, але не більше ніж за три роки, що передували зверненню за одержанням грошового забезпечення. Виплата одноразових додаткових видів грошового забезпечення здійснюється, якщо звернення про їх отримання надійшли до закінчення трьох років з дня виникнення права на їх отримання.
Відповідно до п. 11 Розділу II Порядку № 260, поліцейським, які виконують службові обов'язки в нічний час, виплачується доплата за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час. Годинна ставка обчислюється шляхом ділення місячного посадового окладу на кількість годин фактичного часу служби з урахуванням норми тривалості службового часу за відповідний місяць при 40-годинному робочому тижні. Службою в нічний час вважається виконання поліцейськими службових обов'язків у період з 22.00 до 06.00.
Поліцейським, які несуть службу в нічний час, надається перерва для відпочинку та харчування тривалістю не більше двох годин. Перерва для відпочинку і харчування не включається в службовий час.
Поліцейським добового наряду під час чергування почергово надаються перерви для вживання їжі та короткочасного відпочинку. Загальна тривалість такої перерви становить 4 години (2 години вдень і 2 години вночі) та не включається в службовий час.
Підставами для виконання службових обов'язків у нічний час є графіки нарядів та чергувань, затверджені наказами керівників підрозділів органів поліції.
Облік фактичного часу служби в нічний час для нарахування доплати здійснюється шляхом оформлення довідки обліку несення поліцейськими служби в нічний час за формою, визначеною у додатку 1 до цих Порядку та умов.
Поліцейським, що залучалися до служби в нічний час, виплата доплати за службу в нічний час за минулий місяць здійснюється одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць.
Як вбачається з матеріалів справи, спір між сторонами виник щодо ненарахування та невиплати позивачу грошового забезпечення у вигляді доплати за службу в нічний час з квітня 2016 року по грудень 2017 року включно.
Як встановлено судом та не заперечується відповідачем, за період з квітня 2016 року по грудень 2017 року відповідно до розстановок несення служби, позивачем фактично відпрацьовано 132 нічних змін.
У 2016 році ОСОБА_1 відпрацював 114 робочих змін (912 год) з них 56 нічні зміни (448 години), а саме: квітень всього змін 7 (56год) нічних 5 (40 год); травень всього змін 16 (128 год) нічних 7 (56 год); червень всього змін 15 (120 год) нічних 7 (56 год); липень всього змін 16 (128 год) нічних 8 (64 год); серпень всього змін 15 (120 год) нічних 8 (64 год); вересень всього змін 16 (128 год) нічних 8 (64 год); жовтень всього змін 15 (120 год) нічних 7 (56 год); листопад всього змін 11 (88 год) нічних 5 (40 год); грудень всього змін 3 (24 год) нічних 1 (8 год).
У 2017 році ОСОБА_1 відпрацював 153 робочих змін (1224 год) з них 76 нічні зміни (608 годин) а саме: січень всього змін 9 (72 год) нічних 4 (32 год); лютий всього змін 14(112 год) нічних 8 ( 64 год); березень всього змін 15 (120 год) нічних 7 (56 год); квітень всього змін 14(112 год) нічних 6 (48 год); травень всього змін 17 (136 год) нічних 9 ( 72 год); червень всього змін 6 (48 год) нічних 4 ( 32 год); липень всього змін 15 (120 год) нічних 7 (56 год); серпень всього змін 15 (120 год) нічних 8 (64 год); вересень всього змін 13 (104 год) нічних 6 (48 год); жовтень всього змін 16 (128 год) нічних 8 (64 год); листопад всього змін 14 (112 год) нічних 7 (56 год); грудень всього змін 5 (40 год) нічних 2(16 год).
Згідно наданих до суду відомостей про грошове забезпечення позивача, останньому було нараховано та виплачено грошове забезпечення, яке складалося з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, премії. Доплата за службу в нічний час у відомостях про грошове забезпечення відсутня.
Відтак, відповідач був зобов'язаний здійснювати позивачу доплату за відпрацьовані години у нічний час у розмірах і у строки, передбачені чинним законодавством
Доказів того, що відповідач провів нарахування такої доплати, матеріали справи не містять.
З врахуванням вищевикладеного, суд погоджується з позицією позивача щодо наявності в нього права на нарахування та виплату доплати за службу в нічний час за період з квітня 2016 року по грудень 2017 року, відповідно позовні вимоги в цій частині є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Щодо вимоги позивача про зобов'язання нарахувати та виплатити на користь позивача індексацію грошового забезпечення за період з червня 2016 по жовтень 2017 включно, то суд зазначає таке.
Відповідно до частини 5 статті 94 Закону України "Про Національну поліцію" грошове забезпечення поліцейських індексується відповідно до закону.
Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України № 1282-ХІІ від 03.07.1991 «Про індексацію грошових доходів населення» (в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин; далі - Закон України №1282-ХІІ).
Статтею 2 Закону України № 1282-ХІІ визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення). Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
Відповідно до статей 4, 6 Закону України № 1282-ХІІ індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.
Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію вказаного Закону.
Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій вказаної статті.
Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.
У разі якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв'язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.
Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення, визначені Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (далі Порядок № 1078).
Згідно з пунктом 1-1 Порядку № 1078 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін.
Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка (у редакції від 15.12.2015 року в розмірі 101 відсотка).
Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.
Відповідно до інформації, розміщеної на офіційному веб-сайті Держстату України (http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2016/ct/is_c/isc_u/isc2016m_u.html) у квітні місяці 2016 року величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації у 103 відсотка та складала 103,5 відсотка.
Відповідно до пункту 2 Порядку № 1078 індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, грошове забезпечення військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.
За змістом пункту 4 Порядку № 1078 індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. У межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, індексуються оплата праці (грошове забезпечення), розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, допомога по безробіттю та матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного, що надаються залежно від страхового стажу у відсотках середньої заробітної плати, стипендії.
Сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків.
Пунктом 5 Порядку №1078 визначено, що у разі підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначених у пункті 2 цього Порядку, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення. Сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу.
Отже, на підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, покладається обов'язок проводити індексацію заробітної плати (грошового забезпечення) у разі перевищення величини індексу споживчих цін встановленого порогу індексації.
Відповідно до пункту 6 Порядку №1078, виплата сум індексації грошових доходів здійснюється за рахунок джерел, з яких провадяться відповідні грошові виплати населенню, а саме підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з державного бюджету, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів державного бюджету. У разі коли грошовий дохід формується з різних джерел і цим Порядком не встановлено черговість його індексації, сума додаткового доходу від індексації виплачується за рахунок кожного джерела пропорційно його частині у загальному доході.
Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік (вказана норма застосовується із 01 грудня 2015 року).
Постановою Кабінету Міністрів України №141 від 28.02.2018 внесено зміни у вищевказаний пункт та викладено його в такій редакції: «Виплата сум індексації грошових доходів здійснюється за рахунок джерел, з яких проводяться відповідні грошові виплати населенню, а саме: підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з державного бюджету, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів державного бюджету. У разі коли грошовий дохід формується з різних джерел і цим Порядком не встановлено черговості його індексації, сума додаткового доходу від індексації виплачується за рахунок кожного джерела пропорційно його частині у загальному доході. Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік».
Таким чином, індексація грошового забезпечення є однією із основних державних гарантій щодо оплати праці. Суд звертає увагу, що відповідно до вимог чинного законодавства України, проведення індексації у зв'язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) є обов'язковою для всіх юридичних осіб-роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи.
Судом встановлено, що позивачу з червня 2016 року по жовтень 2017 року не нараховувалась та не виплачувалась індексація грошового забезпечення, що свідчить про протиправну бездіяльності відповідача. Доказів протилежного відповідачем суду не надано.
З огляду на викладене, суд вважає, що Департамент патрульної поліції зобов'язаний нарахувати та виплатити на користь позивача індексацію грошового забезпечення за період з червня 2016 року по жовтень 2017 року включно.
Згідно з частинами 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Відповідно до положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про задоволення позову.
Щодо судового збору, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п.1 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», такий відповідно до ст.139 КАС України, поверненню позивачу не підлягає.
Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, 262, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Департаменту патрульної поліції (код ЄДРПОУ 40108646) щодо ненарахування та невиплати на користь. ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) грошового забезпечення у вигляді доплати за службу в нічний час за період з квітня 2016 року по грудень 2017 року (включно), та індексації грошового забезпечення за період з червня 2016 року по жовтень 2017 року (включно).
Зобов'язати Департамент патрульної поліції (03048, м. Київ, вул. Ф. Ернста, 3 код ЄДРПОУ: 40108646) нарахувати та сплатити на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП: НОМЕР_1 ) невиплачене грошове забезпечення у вигляді доплати за службу в нічний час за період з квітня 2016 року по грудень 2017 (включно).
Зобов'язати Департамент патрульної поліції (03048, м. Київ, вул. Ф. Ернста, 3 код ЄДРПОУ: 40108646) нарахувати та сплатити на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП: НОМЕР_1 ) заборгованість з індексації грошового забезпечення за період з червня 2016 року по жовтень 2017 року (включно).
Судові витрати розподілу не підлягають.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду із врахуванням п.п15.5 п.5 розділу VII Перехідні положення КАС України протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Чаплик І.Д.