Постанова від 30.01.2023 по справі 686/2459/23

Справа № 686/2459/23

Провадження № 3/686/1126/23

ПОСТАНОВА

30 січня 2023 року м.Хмельницький

Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Вітушинська О.О., ознайомившись зі справою про адміністративне правопорушення відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 , інженера АТ «Укртелеком»,

за ч.4 ст. 140 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

28.12.2022 року о 09 год. 55 хв. інспектором ВБДР УПП в Хмельницькій області ст.лейтенантом поліції Кітніком М.Л. складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.4 ст.140 КУпАП.

Згідно даних протоколу ОСОБА_1 ставиться в вину те, що він, 16.11.2022 року о 08 год. 50 хв., по вул. Кам'янецькій, 171 в м.Хмельницькому, будучи посадовою особою, відповідальною за належне утримання оглядового колодязя, допустив неналежне його утримання, а саме: неналежно закріпив кришку люка, що призвело до пошкодження транспортного засобу «Volkswagen Tiguan» номерний знак НОМЕР_1 .

Пунктом 1.5 ПДР України передбачено, що дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов'язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити уповноважений підрозділ Національної поліції, власника дороги або уповноважений ним орган.

Згідно ч. 4 ст. 140 КУпАП передбачено відповідальність за порушення, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Так, згідно ч.1, 2, 3 ст. 140 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, або неприйняття своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху. Порушення визначеного законодавством порядку погодження з уповноваженим підрозділом Національної поліції: встановлення рекламоносіїв, технічних засобів організації дорожнього руху, проведення будь-яких робіт на автомобільних дорогах, вулицях, залізничних переїздах; розроблення проектної документації на будівництво, реконструкцію і ремонт автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів та об'єктів дорожнього сервісу; здійснення пасажирських перевезень за встановленими маршрутами руху транспортних засобів загального користування. Порушення нормативів щодо обладнання на автомобільних дорогах, вулицях, залізничних переїздах місць: провадження робіт, залишення дорожніх машин, будівельних матеріалів, конструкцій тощо, а так само неусунення після закінчення робіт перешкод і неприведення автомобільної дороги, вулиці, залізничного переїзду в стан, що гарантує безперешкодний і безпечний рух транспортних засобів та пішоходів.

Так, згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Статтею 269 КУпАП передбачено, що, потерпілим є особа, якій адміністративним правопорушенням заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду.

У вказаному протоколі зазначено, що транспортний засіб «Volkswagen Tiguan» номерний знак НОМЕР_1 , отримав пошкодження, але у протоколі в графі «свідки чи потерпілі» не зазначено хто саме являється власником пошкодженого транспортного засобу, тобто, не вказано потерпілих у даному адміністративному правопорушенні, що, в подальшому, може негативно вплинути на відновлення власником транспортного засобу порушеного права та відшкодування спричиненої шкоди.

Також до протоколу про адміністративне правопорушення не надано доказів, які підтверджують те, що ОСОБА_1 є суб'єктом правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 КУпАП.

Без виправлення цих недоліків здійснити об'єктивний розгляд адміністративної справи неможливо.

Враховуючи вищевикладене, справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід направити на доопрацювання.

Керуючись ст.ст. 256, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИЛА:

Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ч.4 ст.140 КУпАП повернути в Управління патрульної поліції в Хмельницькій області для доопрацювання.

СУДДЯ: