Постанова від 31.01.2023 по справі 420/724/22

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2023 р.м.ОдесаСправа № 420/724/22

Головуючий в 1 інстанції: Цховребова М.Г.

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

судді-доповідача - Шляхтицького О.І.,

суддів: Домусчі С.Д., Семенюка Г.В.

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 09 листопада 2022 року по справі № 420/724/22 за позовом ОСОБА_1 до Одеського обласного територіального центра комплектування та соціальної підтримки, 3-тя особа Головне управління Пенсійного Фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Короткий зміст позовних вимог.

У січні 2022 року ОСОБА_1 звернувся з вищевказаним адміністративним позовом у якому просив:

- визнати протиправним дії Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо відмови у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019 року у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри всіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 р. основного розміру пенсії, а також щодо відмови в наданні одного екземпляру оновленої довідки особисто позивачу;

- зобов'язати Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 р., у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, статті 9 Закону України № 2011-XII “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри всіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 р. основного розміру пенсії позивача, а також видати один екземпляр оновленої довідки особисто позивачу.

В обґрунтування позовних вимог зазначається, що відповідно до п. 5 Постанови № 704 Міністром оборони України було прийнято рішення про збільшення розміру грошового забезпечення військовослужбовців з 01.01.2019 (доведено телеграмою від 28.12.2018 № 248/9240 (далі - Телеграма), отже позивач має право на перерахунок пенсії із отриманням від відповідача оновленої довідки.

На сьогоднішній день позивач отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. Призначення пенсії проведено позивачу з урахуванням таких видів грошового забезпечення як посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років - 50%, надбавка за особливості проходження служби - 12%, надбавка за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці - 15%, надбавка за кваліфікацію - 5%, щомісячна премія у розмірі від 10% до 21%;

15 листопада 2021 року позивач написав заяву до Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки з клопотанням видати позивачу довідку та Головному управлінню Пенсійного фонду України в Одеській області довідку про розмір грошового забезпечення станом на 5 березня 2019 року із зазначенням всіх додаткових видів грошового забезпечення, які враховувались при обчислені пенсії позивача на дату його звільнення з військової служби у запас, з метою здійснення перерахунку призначеної пенсії;

23 грудня 2021 року позивач отримав нарочно відповідь Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 16 грудня 2021 року (вих. № 943/15964). Не заперечуючи факт збільшення розміру грошового забезпечення, та підтвердивши факт видачі довідок для перерахунку пенсій окремим особам, відповідач, тим не менш, відмовив позивачу у видачі довідки станом на 5 березня 2019 року для перерахунку пенсії.

Відповідач подав відзив на позовну заяву в якій зазначено, що щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премія були враховані при призначенні пенсії позивачу за вислугу років у жовтні 2018 року.

Виходячи з протоколу за пенсійною справою 1501022218 від 26.10.2018, вбачається, що позивачу було призначено пенсію за вислугу років. До складу грошового забезпечення з якого позивачу було обчислено пенсію, було включено: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентну надбавку за вислугу років, середньомісячну суму додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці, у тому числі надбавку за роботу з таємними виробами, носіями, документами, надбавку за класність, надбавку за специфічні умови проходження служби, премію;

Таким чином, з наведеного вбачається, що у складі грошового забезпечення, з якого позивачу було призначено пенсію ГУ ПФУ в Одеській області було враховано середньомісячну суму додаткових видів грошового забезпечення позивача за 24 місяці у розмірі 4504,53.

Короткий зміст рішення суду першої інстанції.

Одеський окружний адміністративний суд рішенням від 09 листопада 2022 року відмовив у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Короткий зміст вимог апеляційної скарги.

Не погоджуючись з даним рішенням суду, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу.

В апеляційній скарзі зазначено, що рішення судом першої інстанції ухвалене з неправильним застосуванням норм матеріального права, у зв'язку з чим просить його скасувати та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні адміністративного позову .

Апелянт, мотивуючи власну правову позицію, акцентує на таких обставинах і причинах незаконності і необґрунтованості оскаржуваного судового рішення:

- суд першої інстанції надав недостатню оцінку доказів, які приведені в позовній заяві, та зокрема порушив принцип справедливості, балансу та рівноваги та гарантій, закріплених в законодавстві для військових пенсіонерів з боку держави та її уповноважених осіб.

- суд першої інстанції помилково виснував, що визнання протиправним та нечинним пунктів 1 та 2 Постанови № 103 Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 не створює підстав для перерахунку пенсії, оскільки остання була призначена в жовтні 2018 року.

Обставини справи.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. Призначення пенсії проведено позивачу з урахуванням таких видів грошового забезпечення як посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років - 50%, надбавка за особливості проходження служби - 12%, надбавка за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці - 15%, надбавка за кваліфікацію - 5%, щомісячна премія у розмірі від 10% до 21%;

15 листопада 2021 року позивач написав заяву до Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки з клопотанням видати позивачу довідку та Головному управлінню Пенсійного фонду України в Одеській області довідку про розмір грошового забезпечення станом на 5 березня 2019 року із зазначенням всіх додаткових видів грошового забезпечення, які враховувались при обчислені пенсії позивача на дату його звільнення з військової служби у запас, з метою здійснення перерахунку призначеної пенсії;

23 грудня 2021 року позивач отримав нарочно відповідь Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 16 грудня 2021 року (вих. № 943/15964). Не заперечуючи факт збільшення розміру грошового забезпечення, та підтвердивши факт видачі довідок для перерахунку пенсій окремим особам, відповідач, тим не менш, відмовив позивачу у видачі довідки станом на 5 березня 2019 року для перерахунку пенсії.

Із матеріалів справи вбачається, що відповідно зі змістом витягу наказу № 535 від 21 вересня 2018 року Командувача Повітряних Сил Збройних сил України (по особовому складу) (а.с.80), наказано:

- відповідно до пункту другого частини п'ятої статті 26 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу”, нижчепойменованих осіб офіцерського складу ЗВІЛЬНИТИ з військової служби У ЗАПАС ЗА ПІДПУНКТОМ “к” ( які проходять військову службу за контрактом, дію якого продовжено понад встановлені строки на період до закінчення особливого періоду або до оголошення демобілізації, та які вислужили не менше 18 місяців з дати продовження дії контракту, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу під час особливого періоду):

- підполковника ОСОБА_2 , заступника начальника військової частини НОМЕР_1 повітряного командування “ ІНФОРМАЦІЯ_1 ”.

Відповідно до довідки військової частини НОМЕР_1 від 01.10.2018 р. № 177 (а.с.15) про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищення) та премії для обчислення пенсії відповідно до статті 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, виданої позивачу про те, що розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії для обчислення пенсії, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, становить 31531 (тридцять одна тисяча п'ятсот тридцять одна) грн. 70 коп., що фактично включає:

- основні види грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військове звання, надбавка за вислугу років,

- щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премія: надбавка за особливості проходження служби (абз. 4 пп. 1 п. 5 ПКМУ № 704), надбавка за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці (ПКМУ № 414), набавка за кваліфікацію (дод. 15 ПКМУ № 704) та премія.

У примітці цієї довідки також зазначено: довідку складено на підставі роздавальних відомостей.

Згідно з протоколом за пенсійною справою - 1501022218 (Міноборони) від 26.10.2018 р., пенсія позивачу призначена згідно з Законом України № 2262-ХІІ, 09.04.1992, за вислугу років - 31 у розмірі 70% грошового забезпечення з 02.10.2018 р. довічно. (а.с.88)

Листом від 16.12.2021 № 943/15964 (а.с.17) Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки на заяву позивача (а.с.16) повідомив останнього про таке. Згідно матеріалів пенсійної справи позивача було звільнено зі служби 30.09.2018.

Розмір грошового забезпечення на день призначення позивачу пенсії зазначено в грошовому атестаті та в довідці про додаткові види грошового забезпечення виписаних фінансово-економічною службою військової частини, з якої позивача було звільнено, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 з урахуванням розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії. Зазначені документи було подано до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області разом з Поданням про призначення пенсії

Урядом України рішення щодо перерахунку пенсій особам звільненим з військової служби, пенсії яким призначено після 01.03.2018 року не приймалось.

Водночас відповідач інформує, що розпорядженням ТВО начальника штабу-заступником командира військової частини НОМЕР_2 від 01.07.2021 № 2/3555 (вхід. від 02.07.21 № 1585) до ІНФОРМАЦІЯ_2 доведено для врахування в роботі лист Департаменту юридичного забезпечення МОУ від 24.06.21 № 248/ПУ1780 та ТЛГ ТВО начальника ФЕУ КСВ ЗСУ від 29.06.2021 № 116/14/2/614, щодо видавання довідок про розмір ГЗ військовим пенсіонерам для перерахунку пенсій згідно форми, затвердженої ПКМУ від 13.02.2018 № 45, за зверненням пенсіонерів в добровільному порядку без судових рішень з урахуванням правових висновків КАС ВСУ по справі № 160/8324/19. Зазначене рішення по справі № 160/8324/19 на осіб звільнених з військової служби, пенсії яким призначено після 01.03.2018 року не поширюється.

Таким чином, Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки за заявами пенсіонерів готуються та надаються до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області нові довідки про розмір грошового забезпечення за посадою, відповідною останній штатній посаді станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ “Про соціальний і правий захист військовослужбовців та членів їх сімей” та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру пенсії особам, пенсії яким призначено до 01.03.2018 року.

Крім того, чинним законодавством передбачено, що видача довідок про розмір грошового забезпечення здійснюється уповноваженим органом після надходження відповідного списку осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Згідно пункту 3 Порядку № 45, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Також, з огляду на ненадходження з відповідного головного управління Пенсійного фонду України відповідного списку осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, у якому зазначено позивача, у Одеського обласного ТЦК та СП відсутні правові підстави для оформлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України нових довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Враховуючи вищезазначене, у Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки відсутні підстави для складання та направлення до Головного управління до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області запитуваної у зверненні позивача довідки.

Вказані обставини сторонами не заперечуються, а отже є встановленими.

Висновок суду першої інстанції.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог суд першої інстанції висновує, що складові грошового забезпечення позивача, з урахуванням яких йому було призначено пенсію, після жовтня 2018 року не змінювались, а станом на 05.03.2019 пенсія позивача була обчислена та виплачувалась з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, відповідно відсутні підстави для підготовки відповідачем оновленої довідки про розмір грошового забезпечення за станом на 05.03.2019.

Колегія суддів вважає ці висновки суду першої інстанції правильними і такими, що відповідають вимогам статей 2, 6, 8, 9, 73, 74, 75, 76, 77, 78 КАС України.

Джерела права й акти їх застосування та оцінка суду.

За змістом частини 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Надаючи оцінку правомірності дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, встановлюючи при цьому чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі є Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” № 2262-ХІІ від 01.01.1992 року (далі - Закон № 2262-ХІІ)

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій

Частина вісімнадцята статті 43 Закону № 2262-ХІІ встановлює, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Відповідно до частини третьої статті 51 згаданого Закону перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 10З «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова № 103) відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» постановлено: перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до Постанови № 704.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Зобов'язано Кабінет Міністрів України невідкладно після набрання рішенням суду законної сили опублікувати резолютивну частину рішення суду про визнання нормативно-правового акта протиправним та нечинним в окремій його частині у виданні, в якому було офіційно оприлюднено нормативно-правовий акт. Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 набрало законної сили 05.03.2019.

Водночас, як вірно зазначено судом першої інстанції, пенсія позивачу була призначена після 01 березня 2018 року, а Постанова № 103 стосувалась перерахунку пенсій, призначених до 01 березня 2018 року.

З огляду на зазначене, визнання протиправними та нечинними пункти 1 та 2 Постанови № 103 Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» не створює підстав для перерахунку пенсії позивача, оскільки пенсія позивачу була призначена в серпні 2018 року.

Згідно п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей», пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Як вбачається з матеріалів справи, у складі грошового забезпечення з якого ОСОБА_1 було призначено пенсію, Головним управління Пенсійного Фонду в Одеській області, серед іншого, було враховано середньомісячну суму додаткових видів грошового забезпечення позивача за 24 місяці у розмірі 4504,53 грн., в т.ч. надбавку за роботу з таємними виробами, носіями, документами, надбавку за класність, надбавку за специфічні умови проходження служби, премію.

Таким чином, враховуючи, що складові грошового забезпечення з урахуванням яких позивачу було призначено пенсію, після серпня 2018 року не змінювались, а станом на 05.03.2019 пенсія позивача була обчислена та виплачувалась з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, відповідно відсутні підстави для підготовки нової довідки про розмір грошового забезпечення за станом на 05.03.2019 року.

Відповідно до статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

В ході розгляду справи позивач не довів суду ті обставини, на які він посилався в обґрунтування заявлених вимог, а відповідач надав суду належні докази на підтвердження своїх заперечень проти позову.

Зважаючи на вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, дав їм належну оцінку та прийняв законне та обґрунтоване рішення у відповідності з вимогами матеріального та процесуального права, при цьому доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.

Доводи апеляційної скарги.

Доводи апеляційної скарги щодо необґрунтованості рішення суду першої інстанції стосовно колегія суддів відхиляє, оскільки суд першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допустив.

Доводи апелянта фактично зводяться до незгоди із розміром складових його грошового забезпечення, визначених при призначені йому пенсії.

Водночас, апеляційний суд звертає увагу апелянта, що у разі незгоди із розмірами щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, позивач має право оскаржити відповідну довідку, яка була врахована при призначенні пенсії.

Колегія суддів висновує, що визнання протиправними та нечинними пункти 1 та 2 Постанови № 103 Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” не створює підстав для перерахунку пенсії позивача, оскільки пенсія останньому була призначена в жовтні 2018 року.

Інші доводи апеляційної скарги, яким була дана оцінка в мотивувальній частині постанови, ґрунтуються на суб'єктивній оцінці фактичних обставин справи та доказів. Зазначені доводи не містять посилань на конкретні обставини чи факти або на нові докази, які б давали підстави для скасування рішення суду першої інстанції.

Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують. За таких обставин, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

З огляду на залишення рішення суду першої інстанції без змін відповідно до приписів статті 139 КАС України підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 308, 309, 315, 321, 322, 325 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 09 листопада 2022 року по справі № 420/724/22 - залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає, за виключенням випадків, передбачених підпунктами а), б), в), г) пункту 2 частини 5 статті 328 КАС України.

Головуючий суддя Шляхтицький О.І.

Судді Домусчі С.Д. Семенюк Г.В.