Справа № 199/1052/23
(2-о/199/70/23)
про повернення заяви
02.02.2023 року Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська
Суддя Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська Авраменко А.М., ознайомившись із матеріалами заяви окремого провадження за заявою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
До Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська надійшла вищезазначена заява, яка ухвалою судді від 02 лютого 2023 року була залишена без руху в зв'язку із порушенням заявниками норм ст.ст.175, 177 ЦПК України, які встановлюють вимоги до змісту та форми заяви, додання до неї певних документів, сплати судових витрат тощо. Для усунення зазначених в ухвалі судді недоліків заяви заявникам було надано відповідний строк, що обчислюється з дня вручення заявникам такої ухвали судді. Однак, 02 лютого 2023 року до суду від заявника ОСОБА_2 надійшла заява в порядку ст.185 ч.4 п.3 ЦПК України про повернення даної заяви окремого провадження.
Ознайомившись із матеріалами заяви, вважаю за необхідне повернути її на підставі нижчевикладеного.
Відповідно до ст.294 ч.3 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених ЦПК України, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Згідно ст.10 ч.9 ЦПК України якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Так, згідно ст.185 ч.4 п.3 ЦПК України позовна заява повертається у випадку, коли до постановлення ухвали про відкриття провадження у справі від позивача надійшла заява про врегулювання спору або заява про відкликання позовної заяви.
Частинами 5-7 ст.185 ЦПК України визначено, що суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків, про що постановляє ухвалу. Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Як вбачається зі змісту поданих до суду матеріалів заява окремого провадження надійшла до суду 01 лютого 2023 року, а заява про її відкликання - 02 лютого 2023 року. При цьому, згідно матеріалів заяви окремого провадження на момент надходження вищезазначеної заяви про її відкликання провадження у справі судом ще не відкрито, відповідну ухвалу не постановлено.
Отже, враховуючи, що за заявою окремого провадження питання про відкриття провадження у справі наразі ще не вирішено, і строк вирішення такого питання не збіг, а заявником таким чином до відкриття провадження у справі подано заяву про відкликання заяви окремого провадження, а також приймаючи до уваги, що згідно ст.13 ч.1 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, що зумовлює необхідність підтримання заявниками своєї заяви протягом всього часу її розгляду судом, приходжу до висновку про необхідність задоволення заяви ОСОБА_2 шляхом повернення заяви окремого провадження на підставі ст.185 ч.4 п.3 ЦПК України з одночасним роз'ясненням заявникам їх права на повторне звернення до суду із тією ж самою заявою за умови, що перестануть існувати обставини, які стали підставою для її повернення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 174, 175, 177, 185, 258-261, 294, 351-355 ЦПК України, суддя -
Заяву окремого провадження ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, - повернути заявникам.
Роз'яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Ухвала набирає законної сили у відповідності до ст.261 ЦПК України з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська або безпосередньо до суду апеляційної інстанції апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали. У разі постановлення ухвали без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання ухвали.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.
Суддя А.М. Авраменко