Постанова від 01.02.2023 по справі 440/7776/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 лютого 2023 р.Справа № 440/7776/21

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Курило Л.В.,

Суддів: Бегунца А.О. , Рєзнікової С.С. ,

за участю секретаря судового засідання Машури Г.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 05.10.2021, головуючий суддя І інстанції: Г.В. Костенко, вул. Пушкарівська, 9/26, м. Полтава, 36039, повний текст складено 11.10.21 року по справі № 440/7776/21

за позовом ОСОБА_1

до Департаменту соціального захисту населення Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області , Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації , Міністерства у справах ветеранів України , Державної казначейської служби України

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ( далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Департаменту соціального захисту населення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації, Міністерства у справах ветеранів України, Державної казначейської служби України, у якій просив:

- визнати протиправною бездіяльність Міністерства у справах ветеранів, Державної казначейської служби України, Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації, Департаменту соціального захисту населення Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області стосовно неперерахунку ОСОБА_1 грошової компенсації, призначеної, як особі з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи з числа учасників АТО, в сумі 990 760,06 грн., який потребує поліпшення житлових умов, та перебуває на квартирному обліку та на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, - на спеціальний рахунок, відкритий ним в уповноваженому банку.

- зобов'язати Державну казначейську службу України, Міністерство у справах ветеранів, Департамент соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації, Департамент соціального захисту населення Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області перерахувати ОСОБА_1 грошову компенсацію в розмірі 990760, 06 грн, призначену, як особі з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи з числа учасників АТО, який потребує поліпшення житлових умов, та перебуває на квартирному обліку та на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, - на відкритий у відділенні Публічного акціонерного товариства “Державний ощадний банк України” спеціальний рахунок № НОМЕР_1 .

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що має право на позачергове отримання житлової площі на підставі п.18 ч.1 ст.13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", як особа з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи. Рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області від 29.01.2021 №86 позивача взято на квартирний облік та 02.03.2021 на засіданні міської комісії щодо розгляду заяв деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення прийнято рішення про призначення грошової компенсації ОСОБА_1 , як особі з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи з числа учасників АТО, в сумі 990 760,06 грн. В липні 2021 року позивач звернувся до Департаменту соціального захисту населення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області з заявою про виплату призначеної допомоги, однак станом на дату розгляду справи грошова компенсація не виплачена.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 05.10.2021 року відмовлено у задоволенні позову.

Не погоджуючись з судовим рішенням, в апеляційній скарзі ОСОБА_1 , зазначаючи про те, що судом першої інстанції не в повному обсязі дослідженні всі обставини справи при вивченні документів справи, що призвело до прийняття необґрунтованого рішення, просить його скасувати та ухвалити нове рішення про задоволення позовних вимог, якими визнати протиправною бездіяльності Міністерства у справах ветеранів, Державної казначейської служби України, Департаменту соціального захисту населення Кременчуцької міської ради стосовно неперерахування грошової компенсації, призначеної йому як особі з інвалідністю внаслідок війни другої групи з числа учасників АТО у розмірі 990 760, 06 грн, який потребує поліпшення житлових умов та перебуває на квартирному обліку та зобов'язати відповідачів перерахувати вказану грошову компенсацію на рахунок позивача.

Міністерство у справах ветеранів подало відзив на апеляційну скаргу, в якому просило залишити рішення суду першої інстанції без змін, а апеляційну скаргу позивача - без задоволення.

Департамент соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації подав відзив на апеляційну скаргу, в якому просив відмовити в задоволенні апеляційної скарги ОСОБА_1 у повному обсязі за безпідставністю та залишити без змін рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 05.10.2021 року по справі № 440/7776/21.

Державна казначейська служба України подала відзив на апеляційну скаргу, просила апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції залишити без змін.

Департамент соціального захисту населення подав відзив на апеляційну скаргу, в якому просив залишити рішення суду першої інстанції без змін, а апеляційну скаргу позивача - без задоволення.

Відповідно до ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обгрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Відповідно до ст. 229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, відзиви на апеляційну скаргу, дослідивши докази по справі, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з таких підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено в суді апеляційної інстанції, що ОСОБА_1 є особою з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_2 , виданим Управлінням соціального захисту населення Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення з питань АТО Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області 01.04.2020 року (а.с.9).

Рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області від 29.01.2021 року №86 ОСОБА_1 , на підставі пп.1 п.13 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, у зв'язку з відсутністю мінімального розміру житлової площі, взято на квартирний облік та включено в список на позачергове отримання житлової площі на підставі п. 18 ст. 13 ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" як особу з інвалідністю 2 групи внаслідок війни (а.с.65) .

З витягу з протоколу засідання міської комісії щодо розгляду заяв деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення №2 від 02.03.2021 року ОСОБА_1 призначено грошову компенсацію в сумі 990 760,06 грн., як особі з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи з числа учасників, які брали безпосередньо участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, який потребує поліпшення житлових умов, та перебуває на квартирному обліку та на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги (а.с.19-25).

05.07.2021 позивач звернувся до Департаменту соціального захисту населення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області із заявою про здійснення перерахунку грошової компенсації в сумі 990 760,06 грн. на відкритий у відділенні Публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" спеціальний рахунок № НОМЕР_1 (а.с.30-32).

Оскільки грошова компенсація в сумі 990 760,06 грн. на вказаний спеціальний рахунок зарахована не була, тому позивач звернувся до суду з цим позовом.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів учасників справи, оцінивши докази суб'єктів владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази надані позивачем, суд першої інстанції дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

Надаючи правову оцінку вказаним обставинам справи колегія суддів зазначає таке.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституцій України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з п 18 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» позачергове забезпечення житлом осіб, які потребують поліпшення житлових умов, у тому числі за рахунок жилої площі, що передається міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами та організаціями у розпорядження місцевих рад та державних адміністрацій. Особи, зазначені в цій статті, забезпечуються жилою площею протягом двох років з дня взяття на квартирний облік, а особи з інвалідністю I групи з числа учасників бойових дій на території інших країн - протягом року.

Органи виконавчої влади, виконавчі комітети місцевих рад зобов'язані подавати допомогу особам з інвалідністю внаслідок війни у будівництві індивідуальних жилих будинків. Земельні ділянки для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва відводяться зазначеним особам у першочерговому порядку.

Умови та механізм виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення (далі - грошова компенсація) для сімей осіб, визначених абзацами п'ятим - восьмим п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», для осіб з інвалідністю I-II груп, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, визначених пунктами 11-14 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», які потребують поліпшення житлових умов (далі - одержувач грошової компенсації) і перебувають на обліку за місцем проживання відповідно до Житлового кодексу Української РСР та на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, визначає Порядок виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення деяким категоріям осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 року № 719 (далі - Порядок № 719).

Пунктом третім Порядку № 719 передбачено, що право на отримання грошової компенсації відповідно до цього Порядку мають особи з інвалідністю I-II груп, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, визначених пунктами 11-14 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», які перебувають на квартирному обліку.

Порядок та умови визначають механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей осіб, визначених абзацами п'ятим - восьмим пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", для осіб з інвалідністю I-II групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та які потребують поліпшення житлових умов (далі - субвенція) і включені до списків осіб, які користуються правом позачергового (першочергового) одержання жилих приміщень за місцем проживання відповідно до законодавства за категоріями, встановленими цим пунктом (далі - квартирний облік).

Відповідно до пункту 5 Порядку та умов, розподіл субвенції між обласними бюджетами і міським бюджетом м. Києва здійснюється Мінветеранів в обсязі, передбаченому в державному бюджеті на відповідний рік, пропорційно потребі в наданні грошової компенсації на підставі інформації, наданої Мінветеранів регіональними органами соціального захисту населення станом на 1 квітня поточного року, за формою згідно з додатком.

Згідно з пунктом 6 Порядку та умов, регіональні органи соціального захисту населення здійснюють розподіл субвенції між місцевими органами соціального захисту населення відповідно до потреби в наданні грошової компенсації, інформація щодо якої складена за формою згідно з додатком на підставі рішень комісій щодо розгляду заяв членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли, та осіб з інвалідністю про призначення грошової компенсації та подана станом на 1 квітня поточного року з урахуванням положень, визначених пунктом 4 Порядку виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення деяким категоріям осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 р. № 719. Якщо у кількох одержувачів грошової компенсації однакова дата рішень виконавчих комітетів районних, міських, районних в містах, селищних, сільських рад про взяття на квартирний облік в межах м. Києва або в межах однієї області, черговість виплати грошової компенсації визначається з урахуванням дати подання ними заяви про призначення грошової компенсації з усіма необхідними документами.

Порядок виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення деяким категоріям осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей визначає умови та механізм виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення (далі - грошова компенсація) для сімей осіб, визначених абзацами п'ятим - восьмим пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, для осіб з інвалідністю I-II групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та які потребують поліпшення житлових умов (далі - одержувач грошової компенсації), включені до списків осіб, які користуються правом позачергового (першочергового) одержання жилих приміщень, за місцем проживання відповідно до законодавства за категоріями, встановленими в пунктах 2 і 3 цього Порядку (далі - квартирний облік), та інформацію про яких внесено до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (далі - Реєстр).

Відповідно до п. 4 цього Порядку грошова компенсація виплачується у повному обсязі в порядку черговості взяття на квартирний облік та з урахуванням категорії одержувача грошової компенсації для членів сімей осіб, визначених пунктом 2 цього Порядку, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей осіб, визначених абзацами п'ятим - восьмим пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», для осіб з інвалідністю I-II груп, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції або здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», які потребують поліпшення житлових умов (далі - субвенція).

Згідно з п. 2 Порядку та умови надання субвенції з державного бюджету головним розпорядником субвенції та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінветеранів.

Розпорядниками субвенції нижчого рівня є: структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних та Київської міської держадміністрацій (далі - регіональні органи соціального захисту населення); структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчі органи міських, районних у містах рад (крім м. Києва), об'єднаних територіальних громад, створених згідно із законом та перспективним планом формування територій громад та визнаних Кабінетом Міністрів України спроможними в порядку, встановленому законом (далі - місцеві органи соціального захисту населення).

Розподіл субвенції між обласними бюджетами і міським бюджетом м. Києва здійснюється Мінветеранів пропорційно потребі в наданні грошової компенсації на підставі інформації, наданої Мінветеранів регіональними органами соціального захисту населення станом на 1 квітня поточного року, за формою згідно з додатком (п. 5 Порядку та умови надання субвенції з державного бюджету).

Згідно з п. 3 ст. 22 Бюджетного кодексу України головний розпорядник бюджетних отримує бюджетні призначення шляхом їх затвердження у законі "Про Державний бюджет України" (рішенні про місцевий бюджет); приймає рішення щодо делегування повноважень на виконання бюджетної програми розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня та/або одержувачами бюджетних коштів, розподіляє та доводить до них у встановленому порядку обсяги бюджетних асигнувань.

Судом встановлено, що на виконання пункту 5 Порядку та умов, Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації, як розпорядником коштів нижчого рівня, станом на 01 квітня 2021 сформовано потребу у коштах на підставі рішень комісій щодо розгляду заяв членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісті), померли, та осіб з інвалідністю про призначення грошової компенсації та подано Міністерству у справах ветеранів України (головному розпоряднику субвенції) (а.с.49-57).

ОСОБА_1 включено до інформації щодо потреби Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації у наданні грошової компенсації під №58, з урахуванням дати взяття на квартирний облік 29.01.2021 року (а.с.56).

Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" за бюджетною програмою КПКВК 1511040 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей осіб, визначених абзацами 5-8 пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", для осіб з інвалідністю I-II групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та які потребують поліпшення житлових умов” (далі - Бюджетна програма) передбачені видатки у розмірі 305 145,3 тис. грн і визначено Мінветеранів головним розпорядником цих коштів.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.06.2021 №687-р "Про розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей на 2021 рік" Полтавській області затверджено субвенцію з державного бюджету у розмірі 8884,125 тис. грн. на виплату компенсації для придбання житла сім'ям загиблих учасників АТО/ООС та учасників АТО/ООС з числа осіб з інвалідністю внаслідок війни І-ІІ групи, які до бюджету Полтавській області не надходили, внаслідок чого виплати не проводились.

Колегія суддів зазначає, що з урахуванням положень законодавства, наведених вище, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про те, що компенсація виплачується в порядку черговості взяття на квартирний облік лише за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації, обсяг яких залежить від бюджетних коштів на відповідну бюджетну програму. Оскільки виплати грошової компенсації проводяться в порядку черговості взяття на квартирний облік, позивач отримає грошову компенсацію після отримання зазначеної компенсації особами, які взяті на облік раніше ніж позивач. Виплата грошових коштів не в порядку черговості, як правильно зазначив суд першої інстанції, може порушити права, свободи та інтереси інших осіб, які перебувають на обліку по переду позивача.

Означений правовий висновок, викладений Верховним Судом у постанові від 11.12.2020 року по справі № 200/5680/19-а.

За приписами ч. 5 ст. 242 КАС України при застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Інші доводи апеляційної скарги на висновки колегії суддів не впливають.

При цьому, колегія суддів враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у апеляційному провадженні), сформовану, зокрема у справах «Салов проти України» (№ 65518/01; пункт 89), «Проніна проти України» (№ 63566/00; пункт 23) та «Серявін та інші проти України» (№ 4909/04; пункт 58): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v.Spain) серія A. 303-A; пункт 29).

Відповідно до ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного, колегія суддів, погоджуючись з висновками суду першої інстанції, вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення фактичних обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин норми матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги спростовані наведеними вище обставинами та нормативно-правовим обгрунтуванням, у зв'язку з чим підстав для скасування рішення суду першої інстанції не вбачається.

Підстави для розподілу судових витрат відповідно до ст. 139 КАС України відсутні .

Керуючись ст. ст. 229, 242, 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 05.10.2021 по справі № 440/7776/21 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.

Головуючий суддя Л.В. Курило

Судді А.О. Бегунц С.С. Рєзнікова

Повний текст постанови складено 02.02.2023 року