вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua
02 лютого 2023 року Справа № 480/8545/22
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Павлічек В.О.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/8545/22 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про зобов'язання вчинити дії,-
Позивач, ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі по тексту - відповідач), в якій просить зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області в діях якого є ознаки протиправної бездіяльності, включити у перерахунок до пенсії доплату, до раніше перерахованої, нарахованої та тією що виплачується пенсія ОСОБА_1 , додаткову складову - індексацію в розмірі 887,09 грн. відповідно довідки МВС України № 49/7927 від 04.11.2022 року наданої згідно рішення Сумського окружного адміністративного суду у справі 480/427/22, та зробити перерахунок, нарахування та виплатити доплату до пенсії починаючи з 01.12.2019 року індексацію у розрахунку 76 відсотків з відповідної суми 887,09 грн.
Позовні вимоги обгрунтовуються тим, що на виконання рішення суду, Департаментом персоналу Міністерства внутрішніх справ України було повторно виготовлено та направлено довідку від 04.11.2022 року № 49/7927 станом на 19.11.2019 року для перерахунку пенсії з 01.12.2019 року, в яку окрім додаткових видів грошового забезпечення, також було включено індексацію у розмірі 887,09 грн. Позивач звернувся до ГУПФУ в Сумській області із заявою щодо проведення перерахунку його пенсії, згідно нової довідки із включення індексації. Листом від 19.12.2022 року № 4161-7722/Б-02/8-1800/22 Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області повідомило позивача про те, що законодавством не передбачено включення до додаткових видів грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, його індексації. Позивач не погоджується з даними діями відповідача та вважає їх протиправними.
Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) та встановлено відповідачу 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
Копія даної ухвали була направлена відповідачу через систему "Електронний суд" та отримана ним 30.12.2022, про що свідчить довідка про доставку електронного листа (а.с. 49). Проте вимоги суду не виконано, відзиву на позовну заяву суду надано не було.
Ненадання у встановлений ухвалою суду строк відзиву, суд, з урахуванням вимог ч. 4 ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства, кваліфікує як визнання позову.
Згідно ч. 6 ст. 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч. 1, 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. У разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи судом встановлено, що позивач є пенсіонером, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Сумській області та отримує пенсію, передбачену Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та, деяких інших осіб” (а.с. 18).
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 09.11.2021 року по справі №480/7037/21, зокрема, було зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити з 01 грудня 2019 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 із розрахунку 76% відповідних сум грошового забезпечення, на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, виданої Департаментом персоналу Міністерства внутрішніх справ України №22/6-2693 від 16.06.2021, з урахуванням раніше виплачених сум (а.с. 50-53).
На виконання даного рішення суду, відповідачем було здійснено даний перерахунок пенсії позивача з 01.12.2019 року, із врахуванням складових і їх розміру, зазначених у довідці №22/6-2693 від 16.06.2021, виданої Департаментом персоналу Міністерства внутрішніх справ України, а саме: посадового окладу - 2950,00 грн.; окладу за військове звання - 2000,00 грн.; процентної надбавки за вислугу років 50% -2475,00 грн.; надбавки за службу в умовах режимних обмежень 15% -442,50 грн.; надбавки за специфічні умови проходження служби 60% - 4455,00 грн.; премії 40,2% - 4953,65 грн. Даний факт підтверджується перерахунком пенсії (а.с. 28).
При цьому, вважаючи, що при виготовленні довідки №22/6-2693 від 16.06.2021, Департаментом персоналу Міністерства внутрішніх справ України протиправно не було включено таку складову грошового забезпечення як індексацію, позивач звернувся до суду з відповідною позовною заявою.
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 05.09.2022 року по справі № 480/427/22 було задоволено позовні вимоги ОСОБА_1 та, зокрема, Зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України внести зміни до виданої довідки від 16 червня 2021р. №22/6-2693, про розмір грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , шляхом виготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, з урахуванням всіх складових видів грошового забезпечення, зазначених в довідці №22/6-2693 від 16.10.2021 року та включення до неї окремим рядком складову грошового забезпечення індексація, в розмірі виплаченому за прирівняною посадою поліцейського за листопад 2019 року - 887,09 грн. та надіслати оновлену довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019 року (а.с. 19-22).
На виконання рішення суду Департаментом персоналу Міністерства внутрішніх справ України було виготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області нову довідку від 04.11.2022 року № 49/7927, з урахуванням всіх складових видів грошового забезпечення, зазначених в довідці №22/6-2693 від 16.10.2021 року та включення до неї окремим рядком складової грошового забезпечення індексації, в розмірі - 887,09 грн. (а.с. 24-26).
В подальшому позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області із заявою від 28.11.2022 року, в якій, зокрема, просив включити у перерахунок пенсії доплату, до раніше перерахованої, нарахованої та тією що виплачується пенсія, додаткову складову - індексацію в розмірі 887,09 грн. відповідно довідки № 49/7927 від 04 листопада 2022 року про розмір грошового забезпечення, яка виготовлена МВС України та надіслана до ГУ ПФУ в Сумській області та зробити перерахунок, нарахування та виплатити доплату до пенсії починаючи з 01.12.2019 року індексацію у розрахунку 76 відсотків з відповідної суми 887,09 грн. (а.с. 29).
Листом від 19.12.2022 року № 4161-7722/Б-02/8-1800/22 Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області, зокрема, повідомило позивача, що постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393 не передбачено включення до додаткових видів грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, його індексації. Зважаючи на зазначене, для проведення перерахунку пенсії за умов, зазначених у зверненнях, підстави відсутні, відповідно надати інформації про перерахований розмір пенсії та його доплату немає можливості (а.с. 44).
Не погоджуючись із такою відмовою відповідача, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.
Отже, як вбачається судом з позовної заяви, позивач фактично просить зобов"язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області повторно здійснити перерахунок його пенсії з 01.12.2019 року з урахуванням, окрім складових грошового забезпечення зазначених у довідці від 16.06.2021р. №22/6-2693, індексації грошового забезпечення в розмірі 887,09 грн., яка була включення окремим рядком складової грошового забезпечення у довідку від 04.11.2022 року № 49/7927, видану Департаментом персоналу Міністерства внутрішніх справ України.
Надаючи правову оцінку обставинам справи у взаємозв'язку з нормами законодавства, що регулюють спірні правовідносини, суд виходить з наступного.
Згідно статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 №2262-XII (далі - Закон №2262-ХІІ).
Статтею 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” (далі - Закон № 2011-XII) визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Згідно з частиною 3 статті 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон №2262-XII) пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
У спірних правовідносинах позивач вважає, що індексація грошового забезпечення відноситься до щомісячного додаткового виду грошового забезпечення та є підставою для врахування при проведенні перерахунку пенсії.
Так, статтею 18 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" від 05.10.2000 №2017-III (далі - Закон №2017-III) визначено, що законами України з метою надання соціальної підтримки населенню України в цілому та окремим категоріям громадян встановлюються державні гарантії, зокрема, щодо індексації доходів населення з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін.
Державні соціальні гарантії є обов'язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (ч.2 ст. 19 Закону №2017-III).
Статтею 9 Закону №2017-III передбачено, що грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Відповідно до статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" №2011-XII, грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України регульовано Законом України "Про індексацію грошових доходів населення" від 3 липня 1991 року №1282-ХІІ (далі - Закон №1282-ХІІ).
Згідно із статтею 1 Закону №1282-ХІІ, індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Статтею 2 цього Закону №1282-ХІІ передбачено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема оплата праці (грошове забезпечення).
Отже, індексація грошового забезпечення є однією із основних державних гарантій, спрямованою на підтримання купівельної спроможності населення України шляхом підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг. При цьому проведення індексації у зв'язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) є обов'язковим для всіх юридичних осіб - роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи.
Статтею 4 Закону №1282-ХІІ визначено, що індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка. Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону.
Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення визначає Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 (далі Порядок №1078).
Згідно з п.2 Порядку №1078, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, державної допомоги та компенсаційних виплат, крім тих, які зазначені у пункті 3 цього Порядку), щомісячне довічне грошове утримання, що виплачується замість пенсії.
Враховуючи, що індексації підлягають всі грошові доходи населення, які не мають разового характеру, а не тільки грошове забезпечення військовослужбовців та прирівняних до них осіб, а також те, що здійснення індексації врегульовано окремим законом, до якого стаття 9 Закону №2011-ХІІ містить відсилочну норму, суд дійшов висновку, що механізм індексації має універсальний характер і питання її врахування до складу грошового забезпечення для призначення пенсії за вислугу років не регулюється положеннями Закону №2011-XII або Закону №2262-ХІІ.
Незважаючи на наявність спеціального законодавства, зокрема, Закону №2262-ХІІ та відповідних підзаконних нормативних актів, якими врегульовуються відносини щодо обчислення (призначення, перерахунку) пенсій військовослужбовцям та прирівняних до них осіб і наявність спеціального законодавства, зокрема, Закону №2011-ХІІ, яким імперативно визначаються види (складові) грошового забезпечення, натомість які не врегульовують питання віднесення індексації грошового забезпечення до видів грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, при вирішенні цього питання слід субсидіарно застосовувати положення спеціальних законів щодо механізму проведення індексації, її мети та правової природи (суті), зокрема Закону №2017-ІІІ, Закону №1282-ХІІ, та Порядку №1078.
Субсидіарне застосування зазначених норм права дає підстави для правового висновку, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, а тому вона має бути врахована у складі грошового забезпечення військовослужбовців для розрахунку пенсії за вислугу років, що забезпечує дотримання пенсійних прав осіб, звільнених з військової служби, як складової конституційного права на соціальний захист. В іншому випадку, не врахування індексації при обрахунку пенсії за вислугу років призвело б до застосування для визначення розміру пенсії знеціненого грошового забезпечення.
Такий висновок не суперечить правовій позиції Великої Палати Верховного Суду, висловленої в постанові від 06 лютого 2019 року у справі №522/2738/17, оскільки Велика Палата Верховного Суду відступила від висновку Верховного Суду України, викладеного у постанові від 10 березня 2015 року (справа №21-70а15) щодо наявності підстав для включення до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, грошової допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та сформулювала критерії включення до нього саме тих складових, які передбачені Законом №2262-ХІІ. Разом з тим, питання включення до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, отриманої індексації грошового забезпечення, не було предметом розгляду Великою Палатою Верховного Суду у справі №522/2738/17.
Вказаний правовий висновок сформований в постанові Верховного Суду від 03 квітня 2019 року у справі №638/9697/17.
Водночас суд зауважує, що відповідно до ч.3 ст.63 Закону №2262-ХІІ, перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Суд враховує рішення Конституційного Суду України від 13 травня 2015 року №4-рп/2015у справі №1-9/2015, в якому зазначено, що граматичний аналіз положень першого речення частини третьої статті 63 Закону дає підстави стверджувати, що слова “надбавок, доплат, підвищень” є вставленою конструкцією словосполучення “нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення”, яка вказує на те, що такими видами є лише надбавки, доплати, підвищення.
З огляду на наведене Конституційний Суд України дійшов висновку, що додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, які враховуються при перерахунку пенсій, визначаються виключно законами України, а встановлений у положеннях першого речення частини третьої статті 63 Закону перелік нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, який включає надбавки, доплати, підвищення, є вичерпним.
Крім того, суд зазначає, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 16.02.2022 №118 “Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році”. Відповідно до п. 2 даної постанови з 1 березня 2022 року розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13,21 і 36 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) військовослужбовцям, особам, які маю; право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31 грудня 2021 року включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення 1,14 у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.
Таким чином державою реалізовується соціальна підтримка пенсіонерів, які отримують пенсію за Законом №2262 щодо індексації їх доходів з метою підвищення соціального рівня та купівельної спроможності в умовах зростання цін.
Також, у постанові Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 11.11.2015 року №988 (далі по тексту - Постанова від 11.11.2015 року №988) установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідно до статті 94 Закону України "Про Національну поліцію" та постанови від 11.11.2015 року №988, наказом МВС України від 06.04.2016 року №260 затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі по тексту - Порядок від 06.04.2016 року №260).
Зокрема, Порядком від 06.04.2016 року №260 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (пункт 4 Порядку № 260); надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі (пункт 5 Порядку № 260); надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (пункт 6 Порядку № 260); надбавка за службу в умовах режимних обмежень (пункт 7 Порядку № 260); надбавка за почесне звання "заслужений" (пункт 8 Порядку № 260); доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності (пункт 9 Порядку № 260); доплата за вчене звання (пункт 10 Порядку № 260); доплата за службу в нічний час (пункт 11 Порядку № 260).
Проаналізувавши вказані положення постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 та Порядку від 06.04.2016 року №260, суд встановив, що суми індексації грошового забезпечення не входять до переліку додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, при перерахунку пенсії.
Одночасно, суд враховує, що норма статті 43 Закону міститься в розділі V “Обчислення пенсії”, тобто у загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону № 2262-XII, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Отже, однією із умов здійснення перерахунку вже призначених пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, яке здійснюється на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Положеннями ст. 63 Закону України від 09.04.1992 року №2262-XII підтверджується відсутність правових підстав для включення заявленої позивачем індексації у складі грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Відповідно, не підлягають застосуванню правові висновки Верховного Суду у постанові від 03.04.2019 року по справі №638/9697/17, від 08 лютого 2021 року у справі №820/4963/18, від 26 серпня 2021 року у справі № 240/7853/19 та інші, зазначені позивачем в адміністративному позові, оскільки спірні правовідносини не є подібними. В даному випадку, предметом розгляду справ Верховним Судом було дослідження правомірності не включення під час призначення пенсії відповідної суми індексації, яку отримував саме позивач, який звернувся до суду, а не інша особа для перерахунку пенсії.
Відтак, враховуючи наведене вище, суд доходить висновку, що індексація грошового забезпечення не підлягає врахуванню при перерахунку пенсії позивача як колишнього працівника органів Міністерства внутрішніх справ України на підставі ч. 3 ст. 63 Закону №2262-ХІІ. Сума індексації грошового забезпечення повинна враховуватися для обрахунку пенсії при її призначенні територіальними органами Пенсійного фонду України та не повинна враховуватися при перерахунку пенсії, яка здійснюється відповідно до ч.3 ст.63 Закону №2262-ХІІ, оскільки суми індексації грошового забезпечення не віднесені до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень).
А відтак у Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області відсутні підстави для врахування індексації грошового забезпечення при перерахунку пенсії позивача з 01.12.2019 року.
При цьому суд зазначає, що видача самої довідки про розмір грошового забезпечення не встановлює органам Пенсійного фонду обов'язку перерахунку пенсії, якщо підстави для такого перерахунку відсутні.
В свою чергу суд звертає увагу, що пенсія, яку позивач отримує, є об'єктом індексації, яка має нараховуватись щомісячно, за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив встановлений поріг індексації, у частині, що дорівнює прожитковому мінімуму, встановленому для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
На підставі викладеного суд вказує, що саме проведення індексації, призначеної (перерахованої) позивачу пенсії (з урахуванням надбавок, доплат та підвищень) є встановленим, у тому числі Законом України “Про індексацію грошових доходів населення”, механізмом підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг, реалізація якого дає підстави стверджувати про дотримання державних гарантій, спрямованих на підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін, у розумінні Закону України “Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії”.
Враховуючи наведене, суд доходить висновку, що суми індексації грошового забезпечення не віднесені до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень), та з огляду на зазначене правове регулювання спірних правовідносин не підлягають врахуванню при перерахунку пенсії, а відтак, позовні вимоги ОСОБА_1 задоволенню не підлягають.
У зв'язку з тим, що у задоволенні позову відмовлено, розподіл судових витрат, понесених позивачем, відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України не здійснюється.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області включити у перерахунок до пенсії доплату, до раніше перерахованої, нарахованої та тією що виплачується пенсія ОСОБА_1 , додаткову складову - індексацію в розмірі 887,09 грн. відповідно довідки МВС України № 49/7927 від 04.11.2022 року наданої згідно рішення Сумського окружного адміністративного суду у справі 480/427/22, та зробити перерахунок, нарахування та виплатити доплату до пенсії починаючи з 01.12.2019 року індексацію у розрахунку 76 відсотків з відповідної суми 887,09 грн. - відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.О. Павлічек