Ухвала від 01.02.2023 по справі 918/1073/22

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі про банкрутство

"01" лютого 2023 р. Справа № 918/1073/22

Господарський суд Рівненської області у складі: суддя Романюк Р.В.,

за участю секретаря судового засідання Кравчук А.А.,

розглянувши матеріали заяви Головного управління ДПС у Рівненській області (33023, м. Рівне, вул. Відінська, 12, код ЄДРПОУ 44070166) про відкриття провадження у справі про банкрутство Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС" (34700, Рівненська обл., Корецький р-н, м. Корець, вул. Київська, 200, код ЄДРПОУ 03760316)

За участю представників сторін:

від ГУ ДПС у Рівненській області: Кондратюк Н.В. (довіреність № 12/5/17-00-13-04-04 від 02.01.2023 р.);

від Корецького ВАТ по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС": не з'явився;

арбітражний керуючий: не з'явився.

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Рівненської області надійшла заява Головного управління ДПС у Рівненській області про відкриття провадження у справі про банкрутство в якій просить: прийняти заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС" (код ЄДРПОУ 03760316) та відкрити провадження; визнати грошові вимоги Головного управління ДПС у Рівненській області до Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС" (код ЄДРПОУ 03760316) у розмірі 530 338,24 грн, у т. ч.: ІІІ черги - заборгованість з основного платежу 355 598,56 грн, VI черги - заборгованість зі штрафних санкцій та пені в сумі 174 739,68 грн; включити до І черги - витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство: витрати на оплату судового збору в розмірі 24 810,00 грн та витрати на авансування винагороди арбітражного керуючого у розмірі 60 300,00 грн; призначити арбітражного керуючого у справі Шендеру Олену Миколаївну.

Головне управління ДПС у Рівненській області обґрунтовує заяву тим, що за Корецьким відкритим акціонерним товариством по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС" станом на 14.11.2022 року обліковується податковий борг в сумі 530 338,24 грн, а саме: 355 598,56 грн - основний платіж; 119 979,8 грн - штрафні санкції; 54 759,88 грн - пеня. Дана заборгованість виникла на підставі самостійно задекларованих але не сплачених зобов'язань, а також застосованих контролюючим органом штрафних санкцій за період 2013 - 2021 років, згідно доданого до заяви розрахунку.

Разом з тим, заявник зазначає, що постановами Рівненського окружного адміністративного суду про стягнення заборгованості по справах № 817/2584/13-а від 19.08.2013р., № 817/3769/13-а від 02.12.2013 р., № 817/4562/13-а від 03.02.2014 р., № 817/848/14 від 02.04.2014 р., № 817/895/14 від 02.04.2014 р., № 817/1448/14 від 05.06.2014 р., № 817/2810/15 від 24.09.2015 р., № 817/1980/16 від 08.02.2017 р., які набрали законної сили, адміністративні позови ГУ ДПС у Рівненській області до Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС" про стягнення податкового боргу задоволено повністю. Виконавчі листи видані РОАС по вищевказаним справам повернулися без виконання згідно повідомлень про повернення таких виконавчих листів.

Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 21.12.2022 року постановлено: прийняти заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство до розгляду; підготовче засідання призначити на "04" січня 2023 р. об 11:00 год.; викликати для участі у судовому засіданні заявника, боржника та арбітражного керуючого; вжити заходи для забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника та боржнику - Корецькому відкритому акціонерному товариству по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС" приймати рішення про ліквідацію, реорганізацію боржника, а також відчужувати основні засоби; зобов'язати заявника (Головне управління ДПС у Рівненській області) та боржника (Корецьке відкрите акціонерне товариство по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС") надати суду у підготовче засідання додаткові відомості (за їх наявності), необхідні для вирішення питання про відкриття провадження у справі про банкрутство; Корецькому відкритому акціонерному товариству по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС" в порядку ст. 36 КУзПБ у строк до 02.01.2023 року надати Господарському суду Рівненської області: відзив на заяву про відкриття провадження у справі; підтвердження спроможності виконати свої зобов'язання та погасити заборгованість.

Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 04.01.2023 року оголошено перерву у підготовчому засіданні до "17" січня 2023 р.

Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 17.01.2023 року оголошено перерву у підготовчому засіданні до "01" лютого 2023 р.

30.01.2023 року до господарського суду від Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС" надійшло клопотання про розгляд справи без участі учасника судового процесу відповідно до якого просить суд провести підготовче засідання по справі № 918/1073/22 без участі представника Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС", за наявними в матеріалах справи документами.

31.01.2023 року на електронну адресу господарського суду від заявника - Головного управління ДПС у Рівненській області надійшло клопотання в якому просить суд прийняти уточнену позовну заяву про відкриття провадження про банкрутство Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС" (код ЄДРПОУ 03760316) та долучити до матеріалів справи копії податкових декларацій, копії податкових - повідомлень - рішень, та розрахунок виникнення боргу.

Як вбачається з поданої суду уточненої заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, Головне управління ДПС у Рівненській області просить суд:

прийняти заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС" (код ЄДРПОУ 03760316) та відкрити провадження; визнати грошові вимоги Головного управління ДПС у Рівненській області до Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС" (код ЄДРПОУ 03760316) у розмірі 522 870,00 грн, у т. ч.: ІІІ черги - заборгованість з основного платежу 421 057,36 грн, VI черги - заборгованість зі штрафних санкцій та пені в сумі 101 812,64 грн; включити до І черги - витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство: витрати на оплату судового збору в розмірі 24 810,00 грн та витрати на авансування винагороди арбітражного керуючого у розмірі 60 300,00 грн; призначити арбітражного керуючого у справі Шендеру Олену Миколаївну.

Представник заявника в судовому засіданні 01.02.2023 року підтримала заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство з підстав, зазначених у заяві та з урахуванням уточненої заяви.

Арбітражний керуючий в судове засідання 01.02.2023 року не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить підпис арбітражного керуючого про отримання 23.01.2023 року копії ухвали суду від 17.01.2023 р.

Представник боржника - Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС" в судове засідання 01.02.2023 не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить подане суду клопотання про розгляд справи без участі учасника судового процесу.

Розглянувши у підготовчому засіданні подані документи та дослідивши докази, судом встановлено наступне.

Згідно ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Згідно з приписами ч. 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом. Неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.

Відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури; неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.

За змістом частини 2 статті 34 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до заяви кредитора - контролюючого органу, уповноваженого відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, іншого органу, який відповідно до закону здійснює контроль за справлянням інших обов'язкових платежів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, додаються докази вжиття заходів щодо стягнення (погашення) податкового боргу або іншої заборгованості у встановленому законодавством порядку.

Згідно до частини 2 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства, у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи.

Якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов'язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов'язання та погасити заборгованість. За результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про: відкриття провадження у справі; відмову у відкритті провадження у справі (ч. 3 та ч. 5 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства).

Судом встановлено, що за Корецьким відкритим акціонерним товариством по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС" станом на 02.12.2022 року обліковується податковий борг з податків та обов'язкових платежів до бюджету в сумі 522 870,00 грн, а саме: 421 057,36 грн - основний платіж; 47 052,76 грн - штрафні санкції; 54 759,88 грн - пеня.

Відповідно до пп. 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України), податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми податкових зобов'язань та/або на суми штрафних (фінансових) санкцій, не сплачених у встановлені законодавством строки, а також нарахована в інших випадках та порядку, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (пп. 14.1.162. п. 14.1. ст. 14 ПК України).

Штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з осіб, що вчинили податкове правопорушення або порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (пп. 14.1.265. п. 14.1. ст. 14 ПК України).

Згідно з пп. 16.1.4. п. 16.1. ст. 16 ПК України, платник податків зобов'язаний: сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

З метою погашення податкового боргу ГУ ДПС у Рівненській області для Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС" були сформовані та вручені посадовим особам, про що свідчить підпис посадової особи на корінці вимоги та відбиток печатки товариства, зокрема податкові вимоги: № Ю-426-17 від 03.08.2016 року на суму 751,96 грн (дану вимогу отримано 15.08.2016 року); № Ю-426-17 від 02.06.2016 року на суму 7382,28 грн (дану вимогу отримано 08.06.2016 року); № Ю-426-17 від 03.08.2016 року на суму 8134,24 грн (дану вимогу отримано 03.08.2016 року); № 14 від 04.07.2012 року на суму 24685,58 грн (дану вимогу отримано 04.07.2012 року); № Ю-428-17 від 05.12.2016 року на суму 2642,41 грн.

Доказів, що вказані податкові вимоги у встановленому законом порядку боржником оскаржувалися, суду не подано.

Відповідно до п. 41.1.1. ст. 41 ПК України, контролюючими органами є: податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи.

Державні податкові інспекції є структурними підрозділами територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, та діють на підставі положень про такі територіальні органи, затверджених центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в межах функцій, визначених статтею 193 цього Кодексу. Органами стягнення є виключно контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 цього пункту, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (п. 41.3. та 41.4. ст. 41 ПК України).

Відповідно до пункту 59.1. статті 59 ПК України, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків. Податкова вимога не надсилається (не вручається), а заходи, спрямовані на погашення (стягнення) податкового боргу, не застосовуються, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує сто вісімдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків. Строк давності, визначений пунктом 102.4 статті 102 цього Кодексу для стягнення податкового боргу, у такому випадку розпочинається не раніше дня виникнення податкового боргу у сумі, що перевищує сто вісімдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 59.5. статті 59 ПК України визначено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

У зв'язку із несплатою та збільшенням суми податкового боргу у встановлений законом термін податковим органом було подано позов до суду.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 19.08.2013 року у справі № 817/2584/13-а позов задоволено повністю. Стягнуто з Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "Агротехсервіс" до місцевого бюджету м. Корець Рівненської області податковий борг з орендної плати за землю в сумі 85 527,99 грн.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 02.12.2013 року у справі № 817/3769/13-а адміністративний позов задоволено. Стягнуто з Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "Агротехсервіс" (ідентифікаційний код 03760316) до місцевого бюджету Корецької міської ради податкову заборгованість з орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності в сумі 50545,66 грн та податкову заборгованість по податку на додану вартість у сумі 3297,32 грн.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 03.02.2014 року у справі № 817/4562/13-а позов задоволено повністю. Стягнуто з Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "Агротехсервіс" кошти з рахунків у банках, обслуговуючих даного платника, на суму податкового боргу 39463,70 грн. з них: до Державного бюджету України - 5833,00 грн. податку на додану вартість; до місцевого бюджету м. Корець - 33630,70 грн. плати за землю.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 02.04.2014 року у справі № 817/848/14 позов задоволено повністю. Стягнуто з Корецького Відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "Агротехсервіс" заборгованість по сплаті до бюджету, а саме орендну плату з юридичних осіб та податок на додану вартість в сумі 39 463 грн. 70 коп.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 02.04.2014 року у справі № 817/895/14 позов задоволено повністю. Стягнуто з Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "Агротехсервіс" податковий борг з рахунків у банках, обслуговуючих платника в розмірі 11481,07 грн. в наступному порядку: орендну плату з юридичних осіб в сумі 10490,82 грн. на користь місцевого бюджету Корецької міської ради Рівненської області; податок на додану вартість в сумі 990,25 грн. на користь Державного бюджету України.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 05.06.2014 року у справі № 817/1448/14 позов задоволено повністю. Стягнуто з Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "Агротехсервіс" за рахунок готівки та коштів, що знаходяться на рахунках в банках, обслуговуючих такого платника, податковий борг в сумі 32 048,93 грн., в тому числі: орендна плата з юридичних осіб в сумі 30196,99 грн.; податок на додану вартість в сумі 1941,94 грн.; присуджено на користь позивача Гощанська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Рівненській області із бюджету судовий збір.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 24.09.2015 року у справі № 817/2810/15 позов задоволено повністю. Стягнуто з Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "Агротехсервіс" заборгованості до бюджету в сумі 166 648,87 грн., в тому числі: по орендній платі з юридичних осіб в сумі 154 938,48 грн.; по податку на додану вартість в сумі 8776,64 грн.; по податку на прибуток підприємств в сумі 2933,75 грн.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 08.02.2017 року у справі № 817/1980/16 позов задоволено повністю. Стягнуто кошти з Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "Агротехсервіс", яке має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника в загальній сумі 63 008,62 грн.: податок на додану вартість в сумі 1 161,80 грн; адміністративний штраф та інші санкції в сумі 40 211,00 грн.; податок на нерухоме майно (житлова нерухомість) в сумі 7 779,69 грн.; податок на нерухоме майно (нежитлова нерухомість) в сумі 13 352,13 грн.; податок на прибуток приватних підприємств в сумі 504,00 грн.

Повідомленням старшого державного виконавця Корецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області від 11.04.2018 року про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання, виконавчий лист № 817/848/14 від 03.07.2014 р. виданий Рівненським окружним адміністративним судом про стягнення 39463,70 грн повернуто стягувачу.

Повідомленням старшого державного виконавця Корецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області від 11.04.2018 року про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання, виконавчий лист № 817/4562/13-а від 26.02.2014 р. виданий Рівненським окружним адміністративним судом про стягнення 39463,70 грн повернуто стягувачу.

Повідомленням старшого державного виконавця Корецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області від 11.04.2018 року про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання, виконавчий лист № 817/1448/14 від 05.08.2014 р. виданий Рівненським окружним адміністративним судом про стягнення 32048,93 грн повернуто стягувачу.

Повідомленням старшого державного виконавця Корецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області від 11.04.2018 року про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання, виконавчий лист № 817/1980/16 від 21.03.2017 р. виданий Рівненським окружним адміністративним судом про стягнення 63008,62 грн повернуто стягувачу.

Повідомленням старшого державного виконавця Корецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області від 11.04.2018 року про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання, виконавчий лист № 817/895/14 від 13.05.2014 р. виданий Рівненським окружним адміністративним судом про стягнення 11481,07 грн повернуто стягувачу.

Повідомленням старшого державного виконавця Корецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області від 11.04.2018 року про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання, виконавчий лист № 817/3769/13-а від 03.04.2018 р. виданий Рівненським окружним адміністративним судом про стягнення 50545,66 грн та 3297,32 грн повернуто стягувачу.

Повідомленням старшого державного виконавця Корецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області від 11.04.2018 року про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання, виконавчий лист № 817/2584/13-а від 24.05.2013 р. виданий Рівненським окружним адміністративним судом про стягнення 85527,99 грн повернуто стягувачу.

Повідомленням старшого державного виконавця Корецького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області від 10.04.2018 року про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання, виконавчий лист № 817/2810/15 від 16.10.2015 р. виданий Рівненським окружним адміністративним судом про стягнення 166648,87 грн повернуто стягувачу.

Відповідно до поданого заявником листа, станом на 30.11.2022 року, згідно даних ІТС «Податковий блок» за Корецьким ВАТ РТО "Агротехсервіс" (ЄДРПОУ 03760316) відкриті банківські рахунки не обліковуються.

Заявником подано суду копії: податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2017 рік; податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2020 рік; податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2019 рік; податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2018 рік; податкової декларації з податку на прибуток підприємства 2016 рік; податкового повідомлення - рішення № 0241225001 від 27.07.2018 р.; податкового повідомлення - рішення № 0158065304 від 19.12.2019 р.; податкового повідомлення - рішення № 0115935012 від 03.04.2019 р.; податкового повідомлення - рішення № 0406875012 від 09.11.2018 р.

За наслідками розгляду в підготовчому засіданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, судом не було встановлено підстав для відмови у відкритті провадження, передбачених в частині 6 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства.

Суд не встановив обставин щодо можливості боржника виконати майнові зобов'язання, строк яких настав. Докази, які б підтверджували спроможність виконати свої зобов'язання та погасити заборгованість боржником суду не подано.

Станом на день звернення кредитора до Господарського суду Рівненської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство щодо Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС" заборгованість боржника перед кредитором залишається непогашеною та становить 522 870,00 грн.

Заперечень від Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС" проти наявної заборгованості перед кредитором - Головним управлінням ДПС у Рівненській області до господарського суду від боржника не надходило.

З огляду на вище викладене суд дійшов висновку про наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС".

Частиною 8 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про: відкриття провадження у справі про банкрутство; визнання вимог кредитора та їх розмір; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; введення процедури розпорядження майном; призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати; вжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави; строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду; дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду; строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців, а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.

З метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на офіційному веб-порталі судової влади України не пізніше наступного дня з дня постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі господарський суд оприлюднює повідомлення про відкриття провадження у справі боржника (офіційне оприлюднення). Доступ до інформації про провадження у справах, розміщеної на офіційному веб-порталі судової влади України, є вільним та безоплатним. Повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство повинне містити ім'я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), найменування та адресу господарського суду, номер справи, дату офіційного оприлюднення повідомлення, відомості про розпорядника майна (ім'я, місцезнаходження), строк подання заяв кредиторів з вимогами до боржника. Інформація про відкриття провадження у справі про банкрутство додатково може оприлюднюватися на офіційному веб-сайті державного органу з питань банкрутства, а також у будь-який інший спосіб, не заборонений законом (ч. 9 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства).

Згідно з ч. 13 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, процедура розпорядження майном вводиться господарським судом на строк, визначений частиною другою статті 44 цього Кодексу, одночасно з постановленням ухвали про відкриття провадження у справі.

Згідно абзаців 1-4 пункту 21 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом. Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією. Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу. Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

До заяви Головного управління ДПС у Рівненській області та в заяві про відкриття провадження у справі про банкрутство міститься пропозиція щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна - Шендери Олени Миколаївни. Крім того, до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство додано заяву арбітражного керуючого Шендери О.М. про участь у справі про банкрутство.

Заява арбітражного керуючого про участь у справі про банкрутство арбітражним керуючим Шендерою О.М. подана суду у встановленому порядку та строк.

Згідно ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі: 1) які є заінтересованими особами у цій справі; 2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; 3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, визначених цим Кодексом; 4) які мають конфлікт інтересів; 5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження; 6) які є близькими особами боржника - фізичної особи. До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.

Враховуючи наявність в матеріалах справи пропозиції ініціюючого кредитора щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання обов'язків розпорядника майна по справі та заяви арбітражного керуючого Шендери Олени Миколаївни про участь у справі про банкрутство, суд дійшов висновку щодо наявності підстав для призначення розпорядником майна Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС" арбітражного керуючого Шендеру Олену Миколаївну (33028, м. Рівне, вул. Симона Петлюри, буд. 14а, офіс 41; свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1405 від 22.07.2013 року).

За положеннями ч. 1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства, арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.

Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень (абзац 1 частина 2 статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства).

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі (абзац 6 частина 2 статті 30 Кодексу).

У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі (абзац 7 частина 2 статті 30 Кодексу).

За правилами частини 8 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати.

У відповідності до норм Кодексу України з процедур банкрутства, враховуючи відсутність у справі відомостей про середньомісячну заробітну плату керівника боржника за останні 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, слід встановити розпоряднику майна грошову винагороду в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів, авансованих заявником на депозитний рахунок Господарського суду Рівненської області відповідно до статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства.

Керуючись ст.ст. 28, 30, 39, 41 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження у справі № 918/1073/22 про банкрутство Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС" (34700, Рівненська обл., Корецький р-н, м. Корець, вул. Київська, 200, код ЄДРПОУ 03760316).

2. Визнати вимоги кредитора Головного управління ДПС у Рівненській області (33023, м. Рівне, вул. Відінська, 12, м. Рівне, код ЄДРПОУ 44070166) у розмірі 522 870,00 грн (з яких: 421 057,36 грн - заборгованість з основного платежу; 47 052,76 грн - штрафні санкції та 54 759,88 грн - пеня), 24 810,00 грн судового збору за подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство та 60 300,00 грн авансування винагороди арбітражного керуючого.

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів. Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі виконання рішень у немайнових спорах; забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій; не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій; зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію; не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.

4. Ввести процедуру розпорядження майном боржника - Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС" (34700, Рівненська обл., Корецький р-н, м. Корець, вул. Київська, 200, код ЄДРПОУ 03760316) строком на сто сімдесят календарних днів, до 21.07.2023 року.

5. Розпорядником майна призначити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1405 від 22.07.2013 року).

6. Встановити грошову винагороду розпоряднику майна - арбітражному керуючому Шендері Олені Миколаївні у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень розпорядника майна Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС" за рахунок коштів, авансованих на депозитний рахунок Господарського суду Рівненської області.

7. З метою виявлення кредиторів, здійснити оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "АГРОТЕХСЕРВІС" (34700, Рівненська обл., Корецький р-н, м. Корець, вул. Київська, 200, код ЄДРПОУ 03760316) на офіційному веб-порталі судової влади України.

8. Вжити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

9. Встановити строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів до 21.03.2023 року.

10. Встановити дату складання розпорядником майна реєстру вимог кредиторів та подання його на затвердження до господарського суду 21.03.2023 року.

11. Встановити строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника до 01.04.2023 року.

12. Проведення попереднього засідання суду призначити на "29" березня 2023 р. об 14:00 год., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Рівненської області (за адресою 33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А, в залі судових засідань каб. №13).

13. Зобов'язати розпорядника майна боржника у наступному засіданні надати cуду звіт про проведену роботу.

Копію ухвали направити відповідно до вимог ч. 15 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена до Північно - західного апеляційного господарського суду, в порядку та строки, встановлені статтями 254 - 257 Господарського процесуального кодексу України.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.

Суддя Р.В. Романюк