Номер провадження 3/754/313/23
Справа №754/397/23
Іменем України
31 січня 2023 року м. Київ
Суддя Деснянського районного суду м. Києва Бабко В.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції у місті Києві притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1
проживає за адресою:
АДРЕСА_1
за ч. 4 ст. 156 КУпАП, -
В протоколі про адміністративне правопорушення серії АА №659873 від 23.12.2022 зазначено, що 22.11.2022 о 13год 20хв в розважальному закладі «Кафе Фортеця» на проспекті Червоної Калини 26/1 в м. Києві громадянка ОСОБА_1 здійснювала роздрібну торгівлю сурогатного алкоголю на розлив без ліцензії всупереч вимог закону повторно протягом року, чим скоїла адміністративне правопорушення, передбачене за ч.4 ст.156 КУпАП.
Особа, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 - в судове засідання з'являвся, вину в скоєному адміністративному правопорушенні визнала.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, суд дійшов до таких висновків.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством. (ст. 1 КУпАП).
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Крім того, суд зазначає, що адміністративне правопорушення це конкретне діяння (факт, явище, подія), що відбулося (мало місце) у реальній дійсності. Склад адміністративного правопорушення це опис діяння (події, факту, явища) в складеному, уповноваженою на те особою, протоколі про адміністративне правопорушення. Отже, під складом адміністративного правопорушення розуміється встановлена адміністративним законодавством сукупність об'єктивних і суб'єктивних ознак, за наявності яких діяння вважається адміністративним правопорушенням.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
А відповідно до положень ст.252 КУпАП - орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати всі обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, відповідно до статей 7, 254, 279 КУпАП.
Відповідно до ч.1ст.156 КУпАП передбачена відповідальність за роздрібну або оптову включаючи імпорт або експорт, торгівлю спиртом етиловим, коньячним або плодовим або роздрібну торгівлю алкогольними напоями чи тютюновими виробами без наявності ліцензії або без марок акцизного збору чи з підробленими марками цього збору.
При цьому, частина 4 статті 156 КУпАП, передбачає відповідальність за дії, передбачені частиною першою чи третьою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення.
Суд вважає, що ОСОБА_1 своїми діями, здійснюючи роздрібну торгівлю сурогатного алкоголю на розлив без ліцензії, вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 156 КУпАП.
Всебічно вивчивши матеріали справи, судом встановлено, що вина ОСОБА_1 у скоєному правопорушенні повністю підтверджується сукупністю досліджених судом доказів, визнанням своєї вини ОСОБА_1 , протоколом про адміністративне правопорушення серії АА № 659873, протоколом огляду та вилучення, поясненнями.
Відповідно до протоколу огляду та вилучення від 23.12.2022, вилучено: прозора рідина з запахом алкоголю у пластикових пляшках об'ємом 2 літри - 10 шт; коричнева рідина з запахом алкоголю у пластикових пляшках об'ємом 2 літри - 4 шт; Горілка «Хортиця» об'ємом 0,5 літра - 4 шт; Горілка «Неміроф» об'ємом 0,5 літра - 2 шт; Горілка «Медова з перцем» об'ємом 0,5 літра - 2 шт; Горілка «Козацька Рада» об'ємом 0,5 літра - 3 шт; Горілка «Козацька Рада» об'ємом 0,5 літра почата - 1 шт; Коньяк «Десна» 3зір. об'ємом 0,5 літра початі - 2 шт; Горілка «Хлібний Дар» об'ємом 0,5 літра - 3 шт; Горілка «Хлібний Дар» об'ємом 0,5 літра почата - 1 шт; Коньяк «Шустов V.S.» об'ємом 0,5 літра - 1 шт; Коньяк «Шустов V.S.» об'ємом 0,5 літра почата - 1 шт; Коньяк «Тиса» 3зір. об'ємом 0,5 літра - 2шт; Коньяк «Коблево V.S.» об'ємом 0,5 літра почата - 1шт; Портвейн «Приморський» об'ємом 1літр - 2 шт; Портвейн «Приморський» об'ємом 0,5 літра почата - 2 шт; Горілка «Перепелка» об'ємом 0,7 літра - 1 шт; Горілка «Грін Дей» об'ємом 0,5 літра - 1 шт. Протокол склав інспектор старший лейтенант поліції Гуров В.В., за особистим підписом особи у якої вилучали - ОСОБА_1 .
Підстави, які б давали можливість суду вважати, що вказані докази є сумнівними та неправдивими, відсутні.
Згідно ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшує відповідальність за правопорушення, відповідно до ст. 34 КУпАП судом не встановлено.
Обставин, що обтяжують відповідальність за правопорушення не встановлено.
З огляду на викладене, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, вважаю за можливе та необхідне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 13600,00грн з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.
Відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір» з порушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 536,80грн.
Керуючись ст. 1, 7, 23, 30, 33, 34, 156, 279, 280, 283, 288, 289, 294 КпАП, суд, -
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 4 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.4 ст. 156 КУпАП у виді штрафу в розмірі восьмиста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 13600,00грн (тринадцять тисяч шістсот гривень) з конфіскацією та знищенням предметів торгівлі, що зазначені в протоколі огляду та вилучення від 23.12.2022 .
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 536,80грн.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Києва.
Суддя В.В. Бабко