Постанова від 01.02.2023 по справі 154/424/23

154/424/23

3/154/303/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 лютого 2023 Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Пустовойт Т.В., при секретарі судового засідання Мазій І.В., з участю прокурора Артиш Н.В., особи, яка притягується до відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої

головним спеціалістом відділу №1 Управління надання адміністративних

послуг Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.172-7 КУпАП,-

УСТАНОВИЛА:

17 січня 2023 з Управління стратегічних розслідувань у Волинській

області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України до Володимир-Волинського міського суду Волинської області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Із зазначених матеріалів вбачається, що ОСОБА_1 , будучи державним кадастровим реєстратором відділу №1 управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, відповідно до п.п. "в" п.1 ч.1 ст.3 ЗУ "Про запобігання корупції" є суб'єктом, на якого поширюється дія зазначеного закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку Головне управління Держгеокадастру у Волинській області про наявність у неї реального конфлікту інтересів, чим порушила вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 ЗУ "Про запобігання корупції".

Згідно наказу Головного управління Держгеокадастру у Волинській області № 660-к від 30.12.2021 "Про переведення ОСОБА_1 " її переведено з 31.12.2021 за її згодою , з посади державного кадастрового реєстратора відділу № 4 управління надання адміністративних послуг на посаду державного кадастрового реєстратора відділу № 1 управління наданя адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Волинській області та останній, відповідно до ЗУ "Про державну службу" присвоєно 7 ранг державного службовця категорії "В".

Відповідно до посадової інструкції ОСОБА_1 , остання здійснює ведення Державного земельного кадастру, забезпечує здійснення інформаційної взаємодії Державного земельного кадастру з іншими інформаційними системами в установленому порядку, здійснює державну реєстрацію земельних ділянок, обмежень у їх використанні, скасуванні такої реєстрації, формування поземельних книг на земельні ділянки, внесення записів про них, присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам та проведення перевірки відповідності поданих документів вимогам законодавства.

Протоколом про адміністративне правопорушення № 3 від 05.01.2023, зафіксовано, що 25.01.2022, державним кадастровим реєстратором відділу №1 управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Степанюк І.Л. сформовано витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки з кадастровим номером 0720584000:00:001:0434 (площею 1,4413 га.) на яку 10.01.2022 зареєстровано прова власності за ОСОБА_1 , тобто, в даному випадку суперечність між приватними та службовими інтересами ОСОБА_1 під час формування витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, яка на праві приватної власності належить ОСОБА_1 , полягав у формі приватного інтересу, що зкмовлений можливістю отримання певних благ собі особисто, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Дата вчинення правопорушення - 27.01.2023.

Крім цього, протоколом про адміністративне правопорушення № 5 від 05.01.2023, зафіксовано, що державним кадастровим реєстратором відділу №1 управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Степанюк І.Л. не повідомлено Головне управління Держгеокадастру у Волинській області про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час внесення виправлених відомостей до ДЗК щодо суміжників по земельній ділянці з кадастровим номером 0720583200:00:001:0594 (площею 0,12 га.), яка належить на праві приватної власності її матері, чим порушила вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 ЗУ "Про запобігання корупції" та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Дата вчинення правопорушення - 15.07.2023.

Крім того, протоколом про адміністративне правопорушення № 11 від 05.01.2023 зафіксовано, що ОСОБА_1 , будучи державним кадастровим реєстратором відділу у м.Володимирі-Волинському міськрайонного управління у Володимир-Волинському районі та місті Володимирі-Волинському Головного управління Держгеокадастру у Волинській області не повідомила Головне управління Держгеокадастру у Волинській області про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час внесення відомостей до ДЗК щодо зміни цільового призначення земельної ділянки з кадастровим номером 0720585600:00:001:0242 (площею 2,0 га.), на яку 01.03.2021 зареєстроване право власності за ОСОБА_2 , яка являється її бабою, чим порушила вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 ЗУ "Про запобігання корупції" та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Дата вчинення правопорушення - 24.03.2023

Крім цього, протоколом про адміністративне правопорушення № 9 від 05.01.2023, зафіксовано, що ОСОБА_1 , будучи державним кадастровим реєстратором відділу у м. Володимирі-Волинському міськрайонного управління у Володимир-Волинському районі та місті Володимирі-Волинському Головного управління Держгеокадастру у Волинській області не повідомила Головне управління Держгеокадастру у Волинській області про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час внесення відомостей до ДЗК щодо зміни цільового призначення земельної ділянки з кадастровим номером 0720585600:00:001:0272 (площею 2,0 га.), на яку 03.03.2021 зареєстроване право власності за ОСОБА_3 , яка являється її матір'ю, чим порушила вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 ЗУ "Про запобігання корупції" та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Дата вчинення правопорушення - 24.03.2023

Крім цього, протоколом про адміністративне правопорушення № 7 від 05.01.2023, зафіксовано, що ОСОБА_1 , будучи державним кадастровим реєстратором відділу № 1 управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Волинській області не повідомлено Головне управління Держгеокадастру у Волинській області про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час внесення виправлених відомостей до ДЗК щодо суміжників по земельній ділянці з кадастровим номером 0720583200:00:001:0593 (площею 0,0269 га.), яка належить на праві приватної власності її бабі, чим порушила вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 ЗУ "Про запобігання корупції" та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП. Дата вчинення правопорушення - 02.08.2022.

Постановою судді Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 01.02.2023, справи про адміністративні правопорушення №154/424/23, провадження № 3/154/303/23, №154/426/23, провадження №3/154/305/23, № 154/428/23, провадження № 3/154/307/23, № 154/430/23, провадження № 3/154/309/23 та № 154/432/23, провадження № 3/154/311/23 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП об'єднано в одне провадження та об'єднаній справі присвоєно №154/424/23, провадження № 3/154/303/23.

В судовомузасіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованих їй адміністративних правопорушеннях визнала повністю та щиро розкаялась у

вчиненому. Вказувала, що в своїх діях не мала наміру порушувати законодавство. Однак у зв'язку із недостатньою обізнаністю із вимогами Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дані правопорушення, зобов,язалась на майбутнє врахувати допущені помилки.

Прокурор Артиш Н.В. в судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення та з урахуванням визнаня себе винною та щирого каяття особи, призначити їй покарання в мінімальних межах санкцій вказаної норми.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної

відповідальності, прокурора, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім пояснень ОСОБА_1 , даних нею в судовому засіданні, її вина у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7 КУпАП підтверджується також протоколами про адміністративні правопорушення, посадовою інструкцією, листом Головного управління Держгеокадастру у Волинській області від 11.10.2022 "Про надання інформації, матеріалів та пояснень", пояснювальною запискою ОСОБА_1 від 07.10.2022, особовою картою державного службовця на ім'я ОСОБА_1 , повідомленням ОСОБА_1 від 07.02.2020, наказом № 660-к від 30.12.2021 "Про переведення ОСОБА_1 ", заявою № ЗВ-0700029502022, витягом із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 25.01.2022, листом Головного управління Держгеокадастру у Волинській області від 13.10.2022 "Про надання інформації, матеріалів та пояснень", довідкою про результати перевірки повідомлення про корупцію від 05,10.2022, листом Головного управління Держгеокадастру у Волинській області від 28.11.2022 "Про надання інформації", довідкою старшого оперуповноваженого 6-го відділу УСР у Волинській області від 06.12.2022 та іншими матеріалами справи.

Частиною першою статті 172-7 КУпАП передбачено відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про

наявність у неї реального конфлікту інтересів.

При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог,

Передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення,особу порушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

До обставин, які пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 суд відносить щире каяття, активне сприяння розкриттю правопорушення, процесуальну поведінку.

Обставин, які обтяжують її відповідальність суд не вбачає.

Згідност.36 ч.2 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних

правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи те, що ОСОБА_1 , як посадова особа вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, з урахування встановлених обставин та особи винної, до неї слід застосувати адміністративне стягнення в мінімальних межах санкції ч.1 ст.172-7 КУпАП у виді штрафу.

Згідно ст.40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення

адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст. ст.22,23,33-34,283,284 КУпАП, на підставі ч.1ст.172-7 КУпАП, ст. ст.3,28 ЗаконуУкраїни «Прозапобігання корупції» , суддя, -

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення в межах санкції статті у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Роз'яснити, що згідно зі ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із ст.308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 536,80 грн. судового збору за наступними реквізитами:отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ:37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимир-Волинський міський суд Волинської області.

Апеляційну скаргу на постанову у справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Волинського апеляційного суду.

Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців із дня її винесення. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.

Суддя: Тетяна ПУСТОВОЙТ