Справа №681/1213/22
"01" лютого 2023 р. м.Полонне
Суддя Полонського районного суду Хмельницької області Горгулько Н.А.,
розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з відділу поліцейської діяльності №3 Шепетівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , жительки АДРЕСА_1 , непрацюючої, громадянки України,
за ч.1 ст.184 КУпАП, -
На розгляд до Полонського районного суду Хмельницької області надійшли матеріали вказаної справи про адміністративне правопорушення.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 162979 від 08.12.2022, 08 грудня 2022 року приблизно о 13 год. 04 хв. в АДРЕСА_2 встановлено, що ОСОБА_1 ухилилась від виконання передбачених ст. 150 Сімейного кодексу України обов'язків щодо забезпечення належних умов для навчання своїх дітей: ОСОБА_2 , 2007 року народження та ОСОБА_3 , 2008 року народження, а саме - діти не охоплені навчанням з використанням технологій для дистанційного навчання та не відвідували навчальний заклад в період часу з 31.10.22 по 14.11.22.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вини не визнала, пояснила, що її син ОСОБА_4 вранці виходив з дому до школи, проте вона не знала, що він пропускав навчання, а старший син ОСОБА_5 взагалі проживає з батьком, тому вона також не знала, що він пропускає навчання.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, доходить до наступного висновку.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про те, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
У відповідності до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Стаття 256 КУпАП встановлює вимоги до змісту протоколу, а саме: у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Постановою судді від 26 грудня 2022 року матеріали справи повернуто для начальника відділу поліцейської діяльності № 3 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області належного оформлення Встановлено, що матеріали справи скеровано повторно до суду, проте недоліки, на які вказано в постанові від 26 грудня 2022 року, усунуто не повністю, а саме: не вказано, яким конкретно законодавством (нормативно-правовим актом із посиланням на пункт, частину, статтю) передбачені обов'язки, ухилення від виконання яких інкримінуться ОСОБА_1 , до протоколу додані копії документів, які не засвідчена належним чином у передбаченому законом порядку, до протоколу додані копії документів, які не засвідчена належним чином у передбаченому законом порядку.
Виходячи з положень ст. 8, ст. 62 Конституції України дотримання принципу верховенства права є однією з підвалин демократичного суспільства. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на його користь.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку, що докази, надані на підтвердження вини ОСОБА_1 у вигляді протоколу про адміністративне правопорушення та додатків до нього викликають розумні сумніви, а наявність сумнівів не узгоджується із стандартом доказування «поза розумним сумнівом» (рішення від 18 січня 1978 року у справі «Ірландія проти Сполученого Королівства» (Ireland v. the United Kingdom), п.161, Series A заява №25), який застосовується при оцінці доказів, а також докази можуть «випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпції факту».
Таким чином, перевіривши докази у справі на допустимість, проаналізувавши їх у сукупності, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП, не підтверджена наявними доказами, а відтак провадження у справі підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення на підставі п.1 ст.247 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 7, 184 ч.1, 245, 247, 256, 278, 280 КУпАП, суд, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 173-2 КУпАП закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанову може бути оскаржено до Хмельницького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Н.А.Горгулько