Справа № 676/669/23
Номер провадження 3/676/216/23
01 лютого 2023 року м. Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Воєвідко Я.І, за участю секретаря судового засідання Марчук К.В., ооби, що притягується до адмністравтиної відповідальності ОСОБА_1 , розглянув матеріали справи, що надійшли від Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та зареєстрованої по АДРЕСА_1 , жительки по АДРЕСА_2 , не працюючої, реєстраційний номер особової картки платника податків НОМЕР_1 за ст.173 КУпАП, -
До Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області надійшов для розгляду по суті протокол серії ВАВ №633667 від 20.01.2023 року про притягнення, ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ст.173 КУпАП.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи близько 09.30 год. 16.01.2023 року, в громадському місці, зокрема під'їзді другого поверху коридору загального користування по АДРЕСА_3 , висловлювалась нецензурною лайкою, чим порушила громадський порядок і спокій громадян. Своїми діями, ОСОБА_1 , вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП.
В судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП не визнала, зокрема суду пояснила, що з приводу зазначених в протоколі про адміністративне правопорушення обставин, то вони не відповідають фактичним обставинам справи. Сусід по квартирі ОСОБА_2 близько 09.30 год. 16.01.2023 року почав ламатись до її квартири завдав їй тілесних ушкоджень, у зв'язку з чим викликала поліцію та подала письмову заяву про кримінальне правопорушення. Працівники поліції, безпідставно склали на неї протокол за вказаних обставин вважає, що в її діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, тому зазначену адміністративну справу просить закрити.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та матеріали справи додані до нього, суд прийшов до висновку, що провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП слід закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП за відсутністю в діях останньої складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, виходячи з наступного.
Диспозиція ст.173 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за вчинення дрібного хуліганства, тобто нецензурної лайки в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Однак, з протоколу та матеріалів справи вбачається, що саме в діях потерпілого ОСОБА_3 міститься склад кримінального правопорушення, передбаченого ст.125 КК України, а тому відомості, зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ №633667 від 20.01.2023 року відносно ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП, не відповідають фактичним обставинам справи.
В довідці дільничного СД відділу превенції Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області Куліша М. В. про результати перевірки за зверненням ОСОБА_1 , що зареєстроване в ЄО №478 від 16.01.2023 року, зазначено, що близько 09.30 год. 16.01.2023 року, біля квартири АДРЕСА_4 , ОСОБА_2 під час конфлікту висловлювався нецензурною лайкою на адресу ОСОБА_1 , кричав та шарпав її за одяг.
Однак, згідно письмової заяви ОСОБА_1 від 16.01.2023 року вбачається, що ОСОБА_2 спричинив їй тілесні ушкодження.
Підсумовуючи викладене, за вказаних обставин, суд виключає підстави для складання протоколу про адміністративне правопорушення за ст.173 КУпАП відносно ОСОБА_1 , оскільки відомості, зазначені в ньому не відповідають фактичним обставинам справи.
Так, відповідно до п.8 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за наявності по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або не скасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту.
Згідно вимог ст.284 КУпАП суд за результатами розгляду справи виносить постанову про закриття справи про адміністративне правопорушення.
У відповідності до п.1 ст.247 КУпАП за відсутності події і складу адміністративного правопорушення провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
З огляду на вищевикладене, провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП відносно ОСОБА_1 слід закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП за відсутністю в діях останньої складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст.173, п.1 ст.247, 252, 284 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП відносно ОСОБА_1 , реєстраційний номер особової картки платника податків НОМЕР_1 - закрити, у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області протягом 10 днів з дня винесення.
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду
Я.І. Воєвідко