Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
"01" лютого 2023 р.м. ХарківСправа № 922/2345/22
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Рильової В.В.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовом Харківського обласного центру зайнятості (місцезнаходження: 61068, місто Харків, вулиця Броненосця Потьомкін, будинок 1-А; код ЄДРПОУ 03491277)
до Фізичної особи-підприємця Тулюпи Максима Олеговича (місцезнаходження: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )
про стягнення 32 623,22 грн.
без виклику учасників справи
Харківський обласний центр зайнятості звернувся до Господарського суду Харківської області з позовною заявою про стягнення з відповідача - Фізичної особи-підприємця Тулюпи Максима Олеговича 32 623,22 грн. заборгованості, з яких: сума основного боргу (фінансової допомоги) за Договором про надання учасникам пілотного проекту безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності № 200/09/50-18 від 29 листопада 2018 року в розмірі 25 616,98 грн., три проценти річних в розмірі 640,42 грн. та інфляційні втрати в розмірі 6 365,82 грн.
Також позивач просить суд покласти на ФОП Тулюпа М.О. витрати зі сплати судового збору в розмірі 2 481,00 грн.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 05 грудня 2022 року позовну заяву Харківського обласного центру зайнятості прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі № 922/2345/22. Розгляд справи призначено без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, в порядку частини п'ятої статті 252 Господарського процесуального кодексу України.
З матеріалів справи вбачається, що копію ухвалу Господарського суду Харківської області від 05.12.2022 про відкриття провадження у справі № 922/2345/22 було направлено в паперовій формі - рекомендованим листом з повідомленням про вручення за адресою ФОП Тулюпа М.О., вказаною у позовній заяві, яка також співпадає з юридичною адресою згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Однак, зазначене відправлення не вручено адресатові та повернуто до суду із позначкою "адресат відсутній за вказаною адресою", згідно Довідки про причини повернення/досилання відділення поштового зв'язку Укрпошти від 13.12.2022.
Разом з тим, у відповідності до частини шостої статті 120 Господарського процесуального кодексу України, суд повідомив відповідача про розгляд справи № 922/2345/22 телефонограмою, яку було прийнято Тулюпою Максимом Олеговичем особисто 21 грудня 2022 року.
Отже, суд належним чином виконав вимоги Господарського процесуального кодексу України щодо направлення процесуальних документів учасникам справи та здійснив всі необхідні дії з метою належного повідомлення відповідача про розгляд даного позову. ФОП Тулюпа М.О., в свою чергу, наданими відповідачу процесуальними правами не скористався, у встановлений статтею 251 ГПК України строк відзив на позовну заяву обласного центру зайнятості до суду не подав.
Згідно статті 248 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини другої статті 252 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Частиною четвертою статті 240 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши надані суду докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
Порядок реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 № 1154, із змінами (далі Порядок № 1154), визначає механізм реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб (далі - пілотний проект), учасниками пілотного проекту є непрацюючі працездатні особи з числа: членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям, внутрішньо переміщених осіб.
Відповідно до пункту 2 Порядку № 1154 з метою участі в пілотному проекті зазначені особи звертаються до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної держадміністрації або виконавчого органу міської ради (далі - органи соціального захисту населення) за місцем фактичного проживання/ перебування з відповідною заявою.
Залучення учасників пілотного проекту до роботи здійснюється державною службою зайнятості шляхом:
- сприяння працевлаштуванню, в тому числі на нові робочі місця;
- надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності (далі - фінансова допомога);
- пропонування участі в громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.
Відповідно до вимог Порядку № 1154, з метою реалізації у Харківській області вищезазначеного пілотного проекту, керуючись статтями 6, 39 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", розпорядженням Харківської обласної державної адміністрації від 17.02.2017 року № 55 утворено Комісію з реалізації у Харківській області пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб (далі - Комісія), затверджено її персональний склад, положення про Комісію та Перелік пріоритетних видів економічної діяльності у Харківській області для залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.
Відбір учасників пілотного проекту проводиться комісією шляхом розгляду бізнес-планів учасників і рекомендацій базових центрів зайнятості, поданих після професійного консультування.
Рішення комісії про надання учасникам пілотного проекту фінансової допомога оформляється протоколом засідання.
Згідно з Протоколом № 16 засідання Комісії від 06 листопада 2018 року Комісією прийнято рішення про надання ОСОБА_1 , який мас статус внутрішньо переміщеної особи, безвідсоткової фінансової допомога на поворотній основі для організації підприємницької діяльності у розмірі 69 600,00 грн. (шістдесят дев'ять тисяч шістсот грн. 00 коп.) на придбання обладнання та матеріалів, відповідно до бізнес-плану.
Пунктом 7 Порядку № 1154 передбачено, що з кожним учасником пілотного проекту, щодо якого комісією прийнято рішення про надання йому фінансової допомога обласними і відповідними базовими центрами зайнятості та органами соціального захисту населення, укладається чотиристоронній договір, примірна форма якого затверджується Мінсоцполітики (далі - договір).
Відповідно до абзацу шостого пункту 6 та абзацу другого пункту 7 Порядку № 1154, та з метою забезпечення реалізації спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту "Модернізація системи соціальної підтримки населення України" наказом Міністерства соціальної політики України від 29.03.2017 № 506 затверджені форми документів, необхідних для надання учасникам пілотного проекту безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності в умовах експерименту.
Згідно Порядку № 1154 між фізичною особою - підприємцем Тулюпою Максимом Олеговичем, Харківським обласним центром зайнятості, Харківською районною філією Харківського обласного центру зайнятості та Управлінням соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації 29 листопада 2018 року було укладено чотиристоронній Договір № 2000/09/50-18 про надання учасникам пілотного проекту безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності (далі - Договір).
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України Постановою від 05.04.2017 року № 224 затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на фінансову підтримку заходів із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб в умовах експерименту (далі - Порядок № 224), який визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою 2501500 "Фінансова підтримка заходів із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб в умовах експерименту" (далі також - бюджетні кошти).
Бюджетні кошти спрямовуються на надання фінансової допомоги членам малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщеним особам, які є учасниками пілотного проекту, що реалізується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року № 1154 "Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб". Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінсоцлолітики.
Одержувачами бюджетних коштів є Донецький, Житомирський, Львівський, Полтавський, Харківський та Чернігівський обласні центри зайнятості, які виконують функції виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - обласні центри зайнятості).
Обласний центр зайнятості надає фінансову допомогу учасникам пілотного проекту для організації ними підприємницької діяльності шляхом перерахування бюджетних коштів постачальникам (продавцям) обладнання та матеріалів на підставі документів, зазначених у пунктах 7 та 8 Порядку № 1154.
Відповідно до вимог Порядку № 1154 фінансова допомога надається одноразово шляхом оплати обласним центром зайнятості за заявою-дорученням учасника пілотного проекту витрат на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбачених його бізнес-планом.
Документи подаються за місцем реєстрації чи постійного проживання учасника пілотного проекту до базового центру зайнятості, який подає їх протягом одного робочого дня з дати їх надходження до обласного центру зайнятості. Оплата витрат учасника пілотного проекту на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбачених його бізнес-планом, проводиться обласним центром зайнятості згідно з умовами договору, укладеного між учасником пілотного проекту та продавцем обладнання і матеріалів.
Відповідно до умов Договору, фінансова допомога надасться в порядку та на умовах, визначених постановою Кабінету Міністрів України "Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб" від 02 грудня 2015 року № 1154 (із змінами) та цим Договором.
Згідно з пунктом 9 Порядку № 1154 розмір фінансової допомоги не може перевищувати 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на початок відповідного року.
Розмір фінансової допомоги за Договором було визначено за рішенням Комісії в розмірі 69 600,00 грн. (шістдесят дев'ять тисяч шістсот грн. 00 коп.).
На підставі рішення Комісії та згідно умов Договору фінансова допомога надасться в національній валюті України на підставі заяви-доручення згідно з умовами Договору шляхом безготівкової оплати Харківським обласним центром зайнятості витрат на закупівлю Тулюпою М.О. обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбачених його бізнес-планом та умовами договору, укладеного ним з продавцем обладнання, згідно із первинними документами, наданими для оплати (рахунок-фактура. рахунок, квитанція, накладна тощо) (далі - первинні документи).
Відповідно до вимог Порядків № 1154, № 224 та Договору, на підставі заяви - доручення від 03.12.2018, а також Договору поставки обладнання (матеріалів) № 4 від 03.12.2018 укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю "Діск-С", ФОП Тулюпою М.О. та Харківським обласним центром зайнятості, Рахунку - фактури № СФ-0724 від 03.12.2018 і видаткової накладної № 2322 від 03.12.2018, Харківський обласний центр зайнятості платіжним дорученням № 230 від 22 грудня 2018 року перерахував 69 600,00 грн. оплати за 120 вуликів шестирамочних.
29 листопада 2021 року до Договору про надання учасникам пілотного проекту безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності № 200/09/50-18 від 29 листопада 2018 року було також укладено Додаткову угоду № 1, якою внесено зміни до пункту 4.1 Договору, стосовно повернення коштів, перерахованих Харківським обласним центром зайнятості як фінансова допомога ФОП Тулюпою М О., та визначено сплату одним платежем до 27 грудня 2021 року.
Згідно пункту 9 Порядку № 224 повернення фінансової допомоги, крім випадків, передбачених пунктом 12 Порядку № 1154, здійснюється учасником пілотного проекту або суб'єктом господарювання одним платежем після закінчення трирічного строку з лати її отримання.
Кошти перераховані Харківським обласним центром зайнятості платіжними дорученнями 22 грудня 2018 року та проведені банком 27 грудня 2018 року. Таким чином строк повернення фінансової допомоги настав 27 грудня 2021 року.
Відповідно до вимог пункту 11 Порядку № 1154 та пункту 4.3 Договору сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму податків, зборів (обов'язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, сплачених ФОП Тулюпою М.О.
Для підтвердження розміру сплачених податків та єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування учасник пілотного проекту /суб'єкт господарювання подає обласному центру зайнятості довідку, видану органом ДФС за місцем його обліку як платника податків.
Пунктом 12 Порядку № 1154 передбачено, що фінансова допомога не повертається, якщо сума сплачених у відповідному періоді податків, зборів (обов'язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування перевищує суму фінансової допомоги, що повинна бути повернута за такий період, визначений у чотиристоронньому договорі.
Харківський обласний центр зайнятості листом № 09-7178/21 від 13.12.2021 повідомив ФОП Тулюпу М.О. про необхідність дотримання умов Договору та своєчасне повернення коштів фінансової допомоги.
Згідно довідки Головного управління ДПС у Харківській області від 26.01.2022 № 1673/5/20-40-24-12-19, наданої на запит Харківського обласного центру зайнятості, за трирічний період з 01.01.2019 по 31.12.2021 відповідачем сплачено 43 983,02 грн. єдиного податку та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
02 вересня 2022 року на засіданні Комісії (Протокол № 02 від 02 вересня 2022 року) розглянуто питання щодо виконання умов договору ФОП Тулюпою М.О. та прийнято рішення про надання відповідачу строку 10 робочих днів для повернення фінансової допомоги в сумі 25 616,98 грн. (69 600,00 грн. - 43 983,02 грн.) з дати отримання ним зазначеного рішення Комісії.
Відповідно до пункту 7 Порядку № 1154 рішення про повернення учасником пілотного проекту отриманих ним коштів фінансової допомоги приймає комісія шляхом оформлення протоколу засідання. Протокол с підставою для проведення обласним центром зайнятості претензійно-позовної роботи з повернення коштів.
Харківською районною філією Харківського обласного центру зайнятості на електронну адресу відповідача направлено лист Харківського обласного центру зайнятості лист № 09-2132/22 від 08 вересня 2022 року, яким повідомлено, що належить до повернення залишок фінансової допомоги в сумі 25 616,98 грн.
Однак, зазначені кошти відповідачем добровільно не повернуто. Відповідно, на час розгляду справи заборгованість ФОП Тулюпи М.О. за Договором про надання учасникам пілотного проекту безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності № 200/09/50-18 від 29 листопада 2018 року в розмірі 25 616,98 грн.
Крім того, внаслідок прострочення відповідачем виконання грошового зобов'язання, позивачем нараховно і заявлено до стягнення три проценти річних в розмірі 640,42 грн. та інфляційні втрати в розмірі 6 365,82 грн. (в порядку статті 625 ЦК України). Обставини щодо стягнення суми основного боргу (фінансової допомоги) та вказаних нарахувань в примусовому порядку стали підставою для звернення Харківського обласного центру зайнятості до суду із даним позовом.
Вирішуючи питання про правомірність та обґрунтованість заявлених в межах даної справи позовних вимог, суд виходить із наступного.
За загальними положеннями цивільного законодавства цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини (стаття 11 ЦК України). При цьому, стаття 12 Цивільного кодексу України передбачає, що особа здійснює свої цивільні права вільно на власний розсуд.
У відповідності зі статтею 173 Господарського кодексу України (далі - ГК України), зі змістом якої кореспондуються і приписи статті 509 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утримуватися від певних дій, а інший суб'єкт (управлена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконати її обов'язку.
Господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать (стаття 174 ГК України).
Частиною третьою статті 509 ЦК України встановлено, що зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Згідно статті 193 ГК України та статті 526 ЦК України, яка містить аналогічні положення, зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до закону, інших актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Крім того, за змістом статті 193 ГК України не допускається одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом. Аналогічні застереження містить стаття 525 ЦК України.
Частиною першою статті 530 ЦК України також встановлено: якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Також згідно приписів статті 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом (частина перша статті 193 ГК України). Укладений сторонами правочин за своїм змістом та правовою природою є договором позики, який підпадає під правове регулювання норм Глави 71 Цивільного кодексу України.
Поняття договору позики визначено статтею 1046 ЦК України, згідно з якою за цим договором одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.
Відповідно до частини першої статті 1047 ЦК України договір позики укладається у письмовій формі, якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа, - незалежно від суми.
За приписами статті 1049 ЦК України позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Позика вважається повернутою в момент передання позикодавцеві речей, визначених родовими ознаками, або зарахування грошової суми, що позичалася, на його банківський рахунок.
Згідно Додаткової угоди № 1 до Договору до Договору про надання учасникам пілотного проекту безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності № 200/09/50-18 від 29 листопада 2018 року кошти, перераховані Харківським обласним центром зайнятості як фінансова допомога повертаються ФОН Тулюпою М.О. одним платежем до 27 грудня 2021 року.
У відповідності до статті 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом, що передбачено частиною першою статті 612 ЦК України.
Зважаючи на встановлені факти та вимоги вищезазначених норм, а також враховуючи те, що відповідач в установленому Господарським процесуальним кодексом України порядку обставини, які повідомлені позивачем, не спростував, жодних доказів повернення грошових коштів не надав, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Харківського обласного центру зайнятості в частині примусового стягнення з Фізичної особи-підприємця Тулюпи Максима Олеговича суми основного боргу (фінансової допомоги) в розмірі 25 616,98 обґрунтовані, підтверджуються наявними у матеріалах справи доказами та підлягають задоволенню.
Крім того, відповідно до частини другої статті 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
При цьому, передбачене законом право кредитора вимагати сплати боргу з урахуванням інфляційних витрат на суму боргу та процентів річних виступає способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат (збитків) кредитора від знецінення грошових коштів внаслідок інфляційних процесів та отримання компенсації (плати) від боржника за користування утримуваними ним грошовими коштами, належними до сплати кредиторові, а тому ці кошти нараховуються незалежно від вини боржника.
Отже, в даному випадку, за порушення виконання грошового зобов'язання на відповідача покладається відповідальність відповідно до статті 625 ЦК України, яка полягає у приєднанні до невиконаного обов'язку, нового додаткового обов'язку у вигляді відшкодування матеріальних втрат позивача від знецінення грошових коштів внаслідок інфляційних процесів за весь час прострочення, а також сплати трьох процентів річних від простроченої суми.
Перевіривши відповідні нарахування, суд встановив, що вони не суперечать вимогам чинного законодавства та є арифметично вірними, у зв'язку із чим позовні вимоги Харківського обласного центру зайнятості в частині стягнення з Фізичної особи-підприємця Тулюпи Максима Олегович процентів річних в розмірі 640,42 грн. та інфляційних втрат в розмірі 6 365,82 грн. є обґрунтованими і також підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання розподілу судового збору, суд керується частиною першою статті 129 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до якої судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підставі, покладається на сторони пропорційно розміру задоволених вимог.
Позовні вимоги у даній справі задоволено в повному обсязі, а відтак витрати по сплаті судового збору в сумі 2 481,00 грн. покладаються на ФОП Тулюпу М.О. і підлягають стягненню на користь позивача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 1, 2, 13, 15, 16, 73-80, 86, 123, 129, 233, 236-238, 240, 241, 248, 252 Господарського процесуального кодексу України -
Позовні вимоги Харківського обласного центру зайнятості задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця Тулюпи Максима Олеговича (місцезнаходження: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Харківського обласного центру зайнятості (місцезнаходження: 61068, місто Харків, вулиця Броненосця Потьомкін, будинок 1-А; код ЄДРПОУ 03491277) суму основного боргу (фінансової допомоги) за Договором про надання учасникам пілотного проекту безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності № 200/09/50-18 від 29 листопада 2018 року в розмірі 25 616,98 грн., три проценти річних в розмірі 640,42 грн. та інфляційні втрати в розмірі 6 365,82 грн. та витрати зі сплати судового збору в розмірі 2 481,00 грн.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, передбаченому статтею 256 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено "01" лютого 2023 р.
Суддя В.В. Рильова