про залишення позовної заяви без руху
30 січня 2023 року м. Київ № 320/1402/23
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про зобов'язання вчинити певні дії,
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, в якому просить суд:
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві провести за період з 01.04.2019 року і в подальшому перерахунок та щомісячну виплату раніше призначеної пенсії на підставі оновленої довідки на моє ім'я про розмір грошового забезпечення від 29.11.2022 №BC3/7950 за підписом ТВО начальника Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковника Голованчука та начальника відділу оформлення допомог, військових пенсій та пільг-заступника начальника сектору соціальних виплат Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки підполковника Кулакова з урахуванням до пенсії у відповідності із вказаною довідкою складових грошового забезпечення, а саме: посадового окладу в розмірі 5730, 00 грн., окладу за військовим званням в розмірі 1410, 00 грн., надбавки за вислугу років в розмірі 3570,00 грн., надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи в розмірі 7497, 00 грн., надбавки за доступ до державної таємниці в розмірі 859,50 грн. та премії в розмірі 7626, 60 грн. в розмірі 65 % зазначених вище відповідних сум грошового забезпечення та нарахувати і виплатити різницю недоплаченої пенсії за весь період, починаючи з 01.04.2019 року.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; подано позов у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
За наслідком дослідження матеріалів позовної заяви, суддя дійшов висновку про її невідповідність вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням такого.
Способи захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень наведені у положеннях статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, згідно з ч. 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
З прохальної частини позову вбачається, що позивач просить суд зобов'язати відповідача вчинити певні дії, поряд з цим позивач не зазначає внаслідок яких протиправних рішень, дій чи бездіяльності він звернувся до суду з вимогою про спонукання вчинити певні дії.
Суд звертає увагу, що зобов'язання вчинити суб'єкта владних повноважень певні дії є не розривними позовними вимогами з вимогою про визнання бездіяльності, дій чи рішень суб'єкта владних повноважень протиправними.
Крім цього, відсутність такої інформації позбавляє суд вирішити питання щодо дотримання позивачем строків на звернення до суду.
Відтак у контексті наведеного, позивачеві позовні вимоги у частині обрання способу захисту порушених прав, свобод чи інтересів необхідно привести у відповідність до положень статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України.
У зв'язку з вищевикладеним наведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального закону.
Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви мають бути усунені позивачем упродовж п'яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом подання до суду:
- уточненої позовної заяви (у кількості примірників, відповідно до кількості учасників справи та один для суду), яка відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 Кодексу, зокрема, із приведенням прохальної частини адміністративного позову у відповідність до частини 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Позивачеві у п'ятиденний строк з дня одержання ухвали усунути наведені у ній недоліки у вказаний у ній спосіб.
Копію ухвали надіслати/видати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Панченко Н.Д.