Ухвала від 31.01.2023 по справі 453/255/19

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 1-в/759/40/23

ун. № 453/255/19

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2023 року Святошинський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Святошинського районного суду м. Києва подання Святошинського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області відносно ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого 26.11.2019 р. Стрийським міськрайонним судом Львівської області за ч. 2 ст. 286 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк три роки та на підставі ст. 75 КК України звільненого від відбування основного покарання з випробовуванням строком на 3 роки,

про звільнення від призначеного покарання з випробуванням після закінчення іспитового строку,

ВСТАНОВИВ:

11.01.2023 р. Святошинський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області звернувся з вказаним поданням, у якому просить вирішити питання про звільнення ОСОБА_3 від призначеного покарання з випробуванням після закінчення іспитового строку за вироком Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 26.11.2019 р.

В обґрунтування подання зазначає, що 13.06.2022 р. засуджений зателефонував інспектору та повідомив, що перебуває на військовій службі у ВЧ НОМЕР_1 та скинув у месенджері копію довідки про перебування на службі та копію воєнного білету. Встановити юридичну адресу військової частини не вдалось. На даний час іспитовий строк закінчився, засуджений до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягувався.

Від прокурора Святошинської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 надійшла заява від 31.01.2023 р., у якій вона просить відмовити у задоволенні подання.

Засуджений ОСОБА_3 про час та місце розгляду подання повідомлявся, однак у судове засідання не з'явився.

Дослідивши особову справу № 80/22 та матеріали подання, суд дійшов наступного висновку.

Судом з'ясовано, що вироком Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 26.11.2019 р., ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 3 роки, у відповідності до ст. 75 КК України звільнено ОСОБА_3 від відбування основного покарання з випробовуванням строком на 3 роки, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить новий злочин і виконає покладені на нього судом обов'язки, та згідно п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України зобов'язано ОСОБА_3 періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Ч. 1 ст. 163 Кримінально-виконавчого кодексу України встановлено, що нагляд за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, протягом іспитового строку здійснюється уповноваженим органом з питань пробації за місцем проживання засудженого, а стосовно військовослужбовців - командирами військових частин.

Ч. 3 ст. 164 Кримінально-виконавчого кодексу України передбачено, що звільнені від відбування покарання з випробуванням зобов'язані: виконувати обов'язки, які покладені на них судом; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання; з'являтися за викликом до зазначеного органу.

Згідно положень ч. 2 ст. 165 Кримінально-виконавчого кодексу України, після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового кримінального правопорушення, за поданням уповноваженого органу з питань пробації звільняється судом від призначеного йому покарання, нагляд припиняється і засуджений знімається з обліку в зазначеному органі.

Ч. 1 ст. 78 Кримінального кодеску України передбачено, що після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового кримінального правопорушення, звільняється судом від призначеного йому покарання.

З листка реєстрації засудженого, який міститься в матеріалах особової справи № 80/22, вбачається, що засуджений ОСОБА_3 з'являвся на реєстрацію до органу пробації, а саме: 27.02.2020 р., 25.06.2020 р. - 23.12.2021 р.

З копії довідки від 09.06.2022 р. військової частини (код НОМЕР_2 ) вбачається, що матрос ОСОБА_3 перебуває на військовій службі у військовій частина НОМЕР_1 .

Згідно запитів від 30.06.2022 р., 20.07.2022 р., 05.09.2022 р., 28.10.2022 р. та 17.11.2022 р. заступника начальника Святошинського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області капітана внутрішньої служби ОСОБА_5 , які надіслано до ІНФОРМАЦІЯ_2 , у яких просили повідомити юридичну адресу військової частини НОМЕР_1 , відповіді на вказані запити у матеріалах особової справи відсутні.

Таким чином, у матеріалах особової справи відсутні докази, які б підтверджували, що засуджений ОСОБА_3 дійсно проходить військовому службу у військовій частина НОМЕР_1 , зокрема, запит до Міністерства оборони України щодо отримання вказаних відомостей органом пробації не було зроблено, а відтак в матеріалах особової справи № 80/22 відсутні дані про виконання засудженим ОСОБА_3 , покладених на нього вироком Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 26.11.2019 р. обов'язків.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що у задоволенні подання Святошинського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області про звільнення від призначеного покарання з випробуванням після закінчення іспитового строку необхідно відмовити.

Керуючись ст. 78 КК України, ст. ст. 537, 539 КПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні подання Святошинського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області про звільнення ОСОБА_3 від призначеного покарання з випробуванням після закінчення іспитового строку - відмовити.

Ухвала суду може бути оскаржена через Святошинський районний суд м. Києва до Київського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
108689351
Наступний документ
108689355
Інформація про рішення:
№ рішення: 108689353
№ справи: 453/255/19
Дата рішення: 31.01.2023
Дата публікації: 02.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Святошинський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (29.03.2023)
Дата надходження: 15.03.2023
Розклад засідань:
31.01.2023 09:45 Святошинський районний суд міста Києва
17.03.2023 10:15 Святошинський районний суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
КРАВЕЦЬ ВІРА МИХАЙЛІВНА
ЯСЕЛЬСЬКИЙ АНАТОЛІЙ МИХАЙЛОВИЧ
суддя-доповідач:
КРАВЕЦЬ ВІРА МИХАЙЛІВНА
ЯСЕЛЬСЬКИЙ АНАТОЛІЙ МИХАЙЛОВИЧ
особа, стосовно якої розглядається подання, клопотання, заява:
Таранов Віталій Юрійович