Справа № 541/178/23
Номер провадження3/541/125/2023
30 січня 2023 року м. Миргород
Суддя Миргородського міськрайонного суду Полтавської області Дністрян О.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла із ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с. Великий Молодьків, Звягельський район, Житомирська область, військовослужбовця, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
23 січня 2023 р. до Миргородського міськрайонного суду Полтавської області із ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшов адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_1 за ч.3 ст. 172-20 КУпАП.
Згідно протоколу про військове адміністративне правопорушення КИП/М №29 від 17.01.2023р., ОСОБА_1 16 січня 2023 року вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст. 172-20 КУпАП, в с. Михайлівка Миргородського району.
Згідно з ч. 2ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, місцем вчинення адміністративного правопорушення є АДРЕСА_2.
Постановою Верховної Ради України від 17.07.2020 року № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів» були утворені нові райони.
Зміна адміністративно-територіального устрою не означає автоматичної зміни системи судоустрою, адже згідно ст. 125 Конституції України та ст. 19 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» суд утворюється, реорганізовується і ліквідовується законом, проект якого вносить до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя. Підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна визначеної цим Законом системи судоустрою, необхідність забезпечення доступності правосуддя, оптимізації видатків державного бюджету або зміна адміністративно-територіального устрою.
Цей же Закон, у ст. 21 визначає, що місцевими загальними судами є окружні суди, які утворюються в одному або декількох районах чи районах у містах, або у місті, або у районі (районах) і місті (містах).
Відповідно до п. 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій та статус суддів» районні, міжрайонні, районні у містах, міські, міськрайонні суди продовжують здійснювати свої повноваження до утворення та початку діяльності місцевого окружного суду, юрисдикція якого розповсюджується на відповідну територію.
Крім того, відповідно до п. 3-1 до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-ІХ, але не пізніше 1 січня 2023 року.
Розглянувши матеріали справи, враховуючи, що місцем вчинення адміністративного правопорушення є територія населеного пункту колишнього АДРЕСА_3.
Враховуючи вищевикладене, вивчивши матеріали справи, вважаю, що адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, необхідно повернути до ІНФОРМАЦІЯ_1 , для його направлення за підсудністю.
Керуючись ст.ст. 164, 251, 256 КУпАП,-
Справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч.3 ст. 172-20 КУпАП повернути до ІНФОРМАЦІЯ_1 , для подальшого направлення за підсудністю.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Миргородського
міськрайонного суду О. М. Дністрян