Справа № 211/598/23
Провадження № 1-в/211/28/23
іменем України
31 січня 2023 року Довгинцівський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого: судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря: ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі подання начальника відділення поліції № 1 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адерсою: АДРЕСА_1 , раніше судимого останній раз:
30.03.2022 Довгинцівським районним судом міста Кривого Рогу Дніпропетровської області за ст. 126-1, ст. 70 ч. 4 КК України до 1 року 1 місяця обмеження волі,
начальник відділення поліції № 1 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , посилаючись на те, що 09.09.2022 звільнившись з місць позбавлення волі, ОСОБА_3 прибув до обраного місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 , та став на облік у Відділенні поліції № 1 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області, однак протягом року неодноразово скоював адміністративні правопорушення. Зважаючи на те, що гр. ОСОБА_3 систематично скоює адміністративні правопорушення, за місцем мешкання характеризується з негативного боку, тому просить встановити відносно останнього адміністративний нагляд строком на 6 місяців з наступними обмеженнями: заборона виїзду за межі міста Кривий Ріг без дозволу органів Національної поліції, реєстрація в органах поліції 2 рази на місяць, заборона відвідувати місця продажу спиртних напоїв на розлив.
ОСОБА_3 в судове засідання не з"явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Суд, дослідивши матеріали подання, вважає подання таким, що підлягає частковому задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно п. «г» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Відповідно до п. «в» ст. 4 цього Закону, підставою для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 цього закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті "ґ" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_3 звільнився з місця позбавлення волі 09.09.2022 по відбуттю покарання (а.с. 3-копія довідки про звільнення); неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності (а.с. 12-15 - копії постанов про притягнення до адміністративної відповідальності); ОСОБА_3 двічі 28.09.2022 та 07.10.2022 винесено попередження особи, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд (а.с. 7,8).
З урахуванням вказаного, характеристики ОСОБА_3 , та обставин, зазначених у поданні, суд вважає наявними підстави для встановлення адміністративного нагляду.
Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Разом з тим, заборона виїзду чи обмеження часу в особистих справах за межі міста без дозволу органів поліції має ознаки позбавлення свободи, тобто може мати місце виключно у випадках, передбачених ст.5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Так як суду не наведено таких підстав, то застосування такого обмеження є недопустимим, отже у задоволенні подання в цій частині слід відмовити.
З цих же підстав суд вважає недоцільним застосування обмеження у вигляді заборони відвідувати місця продажу спиртних напоїв на розлив, (перелік яких не зазначений), що фактично обмежує свободу пересування ОСОБА_3 .
Враховуючи наведене, суд вважає необхідним встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 6 місяців, застосувавши обмеження у вигляді явки на реєстрацію до поліції 2 рази на місяць.
На підставі викладеного, ст. ст. 3-6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», -
подання начальника відділення поліції № 1 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області задовольнити частково.
Встановити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адерсою: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд на строк 6 (шість) місяців з наступним обмеженням:
- з'являтись на реєстрацію до поліції два рази на місяць.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду протягом 7 днів через Довгинцівськимй районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Суддя ОСОБА_1