Ухвала від 27.01.2023 по справі 126/199/23

УХВАЛА

іменем України

Справа № 126/199/23

Провадження № 1-кс/126/108/2023

"27" січня 2023 р. м. Бершадь

Слідчий суддя Бершадського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 із секретарем ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Бершадь клопотання старшого дізнавача СД ВП № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 про арешт майна по кримінальному провадженню №12023025100000021 від 20.01.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України,-

ВСТАНОВИВ :

До Бершадського районного суду Вінницької області надійшло клопотання старшого дізнавача СД ВП № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 в якому останній просить накласти арешт на два паперових згортки із речовиною рослинного походження та обрізану полімерну пляшку із наперстком з фольгового паперу із нашаруванням речовини темного кольору.

Обгрунтовуючи подане клопотання дізнавач стверджує, що 20.01.2023 до відділу поліції №1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області надійшов рапорт заступника начальника СПД № 1 ВП № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області, ОСОБА_4 , про те, що громадянин ОСОБА_5 за місцем свого проживання на території Чечельницької ТГ Гайсинського району Вінницької області зберігає наркотичні речовини, а саме канабіс.

За даним фактом 20.01.2023 внесені відомості до ЄРДР старшим дізнавачем сектору дізнання відділу поліції №1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області капітаном поліції ОСОБА_3 , під №12023025100000021, за ознаками кримінального проступку передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

25.01.2023 на підставі ухвали слідчого судді під час проведення обшуку квартири яка розташована у АДРЕСА_1 , у підвіконні виявлено два паперових згортки із речовиною рослинного походження які поміщено до пакету Національна поліції України PSP 1416849.

Також під час обшуку на балконі виявлено обрізану полімерну пляшку із наперстком з фольгового паперу із нашаруванням речовини темного кольору, які поміщено до пакету Національна поліція України SUD 3099798.

На даний час виникла необхідність в накладенні арешту на вилучені під час проведення обшуку речі, а саме: два паперових згортки із речовиною рослинного походження та обрізану полімерну пляшку із наперстком з фольгового паперу із нашаруванням речовини темного кольору.

Старший дізнавач ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, проте через канцелярію суду подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, просив його задовольнити.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у зв'язку з неприбуттям в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося.

Дослідивши клопотання дізнавача та долучені до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Частиною 2 ст. 170 КПК України передбачено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, дане клопотання підлягає до задоволення, оскільки відповідно до ст. 132 КПК України слідчий довів наявність достатніх підстав вважати, що:

1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні;

3) може бути виконане завдання, для виконання якого заявник звертається із клопотанням.

Відповідно до ст. 173 ч.1 КПК України також довів :

- необхідність такого арешту, так як існує сукупність підстав і розумних підозр вважати, що майно є доказом вчинення злочину і є достатні підстави вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України містить відомості які можуть бути використані як доказ обставин вчинення злочину, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим ч.1 ст.170 КПК України запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, передачі, відчуження.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 107, 132, 170-174 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого дізнавача СД ВП № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 про арешт майна по кримінальному провадженню №12023025100000021 від 20.01.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України задовольнити.

Накласти арешт на два паперових згортки із речовиною рослинного походження які поміщено до пакету Національна поліції України PSP 1416849 та обрізану полімерну пляшку із наперстком з фольгового паперу із нашаруванням речовини темного кольору, які поміщено до пакету Національна поліція України SUD 3099798.

Ухвалу допустити до негайного виконання.

Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду на протязі п'яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
108671183
Наступний документ
108671185
Інформація про рішення:
№ рішення: 108671184
№ справи: 126/199/23
Дата рішення: 27.01.2023
Дата публікації: 10.05.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Бершадський районний суд Вінницької області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; арешт майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (26.01.2023)
Дата надходження: 26.01.2023
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
ХМЕЛЬ РУСЛАН ВАЛЕНТИНОВИЧ
суддя-доповідач:
ХМЕЛЬ РУСЛАН ВАЛЕНТИНОВИЧ