Справа № 161/782/23
Провадження № 3/161/770/23
м.Луцьк 30 січня 2023 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області в особі судді Гринь Олександр Миколайович, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого начальником відділу Департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради, іпн НОМЕР_1 -
- за ч. 4 ст. 140 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
З Управління патрульної поліції у Волинській області до Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 140 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 173918 від 10 січня 2023 року вбачається, що 12 грудня 2022 року об 11:20 в м. Луцьку вул. Дружби Народів, 2, будучи посадовою особою, відповідальною за експлуатаційний стан доріг, не вжив заходів щодо ліквідації слизькості на проїзній частині вулиці, що спричинило ДТП двох автомобілів марки OPEL, днз НОМЕР_2 , та Peugeot, днз НОМЕР_3 .
Такі дії ОСОБА_1 працівниками поліції кваліфіковані як порушення 1.5 Правил дорожнього руху, та ДСТУ № 3587-22р. п. 6.2., за що передбачена відповідальність ч. 4 ст. 140 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину в інкримінованому йому адміністративному правопорушенні заперечив, суду пояснив, що підприємство-підрядник, яке виконувало обслуговування вказаної в протоколі ділянки дороги, провело таке обслуговування неякісно, що і спричинило вказані у протоколі порушення вимог ДСТУ.
Такі пояснення ОСОБА_1 , суд вважає такими, що не спростовують наявність вини.
Пунктом 1.5 ПДР України передбачено, що дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов'язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити уповноважений підрозділ Національної поліції, власника дороги або уповноважений ним орган.
Відповідно до п. 3 ч.3 ст. 12 Закону України «Про дорожній рух» посадові особи, які відповідають за експлуатацію і технічний стан транспортних засобів, зобов'язані при виникненні умов, що створюють загрозу безпеці дорожнього руху, здійснювати заходи для своєчасної заборони або обмеження руху, а також відновлення безпечних умов для руху.
Згідно ч. 4 ст. 140 КУпАП передбачено відповідальність за порушення, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Так, згідно ч.1, 2, 3 ст. 140 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, або неприйняття своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху. Порушення визначеного законодавством порядку погодження з уповноваженим підрозділом Національної поліції: встановлення рекламоносіїв, технічних засобів організації дорожнього руху, проведення будь-яких робіт на автомобільних дорогах, вулицях, залізничних переїздах; розроблення проектної документації на будівництво, реконструкцію і ремонт автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів та об'єктів дорожнього сервісу; здійснення пасажирських перевезень за встановленими маршрутами руху транспортних засобів загального користування. Порушення нормативів щодо обладнання на автомобільних дорогах, вулицях, залізничних переїздах місць: провадження робіт, залишення дорожніх машин, будівельних матеріалів, конструкцій тощо, а так само неусунення після закінчення робіт перешкод і неприведення автомобільної дороги, вулиці, залізничного переїзду в стан, що гарантує безперешкодний і безпечний рух транспортних засобів та пішоходів.
Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 140 КУпАП, підтверджується такими доказами: протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ № 173918 від 10 січня 2023 року, копією протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №200546 від 12 грудня 2022 року, схемою місця ДТП від 12 грудня 2022 року, письмовими поясненнями водіїв учасників ДТП 12 грудня 2022 року, актом обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 12 грудня 2022 року, схемою до акта обстеження ділянки вулично-шляхової мережі, світлинами з місця ДТП з яких чітко видно стан дорожнього покриття.
Призначаючи адміністративне стягнення, суд враховує характер і ступінь вчиненого правопорушення, дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь вини.
Обставин, які пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 , а також обставин, які обтяжують його відповідальність судом не встановлено.
Таким чином, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності та взаємозв'язку, враховуючи характер та ступінь суспільної небезпеки, наслідки вчиненого правопорушення, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 140 КУпАП, а тому до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 283, 284, 287 КУпАП, на підставі ч. 4 ст. 140 КУпАП, суд,-.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.140 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
(Реквізити сплати: рахунок отримувача: UA588999980313050149000003001; назва отримувача коштів: ГУК у Волинській області/Волинська область/21081300; код отримувача (код ЄДРПОУ) 38009371; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банка отримувача (МФО) 899998).
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок.
(Реквізити сплати: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області О. М. Гринь