30 січня 2023 року
м. Київ
справа №753/12454/22
провадження №33/824/391/2023
Київський апеляційний суд у складі судді Кравець В.А.
за участю особи, яка притягнута до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , та його захисника Горянської Крістіни Ігорівни
розглянув у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу захисника ОСОБА_1 - Горянської Крістіни Ігорівни
на постанову Дарницького районного суду міста Києва від 29 листопада 2022 року у складі судді Заруби П.І.,
якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП, накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 грн, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, а також стягнуто на користь держави судовий збір у розмірі 496,20 грн, -
Постановою Дарницького районного суду міста Києва від 29 листопада 2022 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП, накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 грн, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, а також стягнуто на користь держави судовий збір у розмірі 496,20 грн.
Судом установлено, що відповідно до протоколу серії ААД № 152239 від 25 вересня 2022 року водій ОСОБА_1 25 вересня 2022 року о 12 год. 35 хв. керував автомобілем «Toyota Camry», д.н.з. НОМЕР_1 , за адресою: м. Київ, вул. Тепловозна, 15/1 з ознаками наркотичного сп'яніння (звужені зіниці ока, які погано реагують на світло, природна блідість шкіряного покриву, сухість ротової порожнини), чим порушив вимоги п. 2,9 а Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена частиною першою статті 130 КУпАП. Огляд на стан сп'яніння у встановленому законом порядку проводився у лікаря нарколога за адресою: м. Київ, вул. Петра Запорожця, 20.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції, захисник ОСОБА_1 - Горянська К.І. 14 грудня 2022 року, тобто в межах строку на апеляційне оскарження, звернулася з апеляційною скаргою, в якій просить постанову суду першої інстанції скасувати та ухвалити нову про закриття провадження у справі щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 130 КУпАп у зв'язку з відсутністю в діянні складу адміністративного правопорушення.
Вважає постанову Дарницького районного суду міста Києва від 29 листопада 2022 року такою, що прийнята з порушенням норм процесуального права та з невірним застосуванням норм матеріального права, що потягло за собою однобічне та не повне з'ясування судом усіх фактичних обставин справи, їх не дослідження та не надання їм належної оцінки, що є наслідком винесення необґрунтованого та незаконного рішення.
Зазначає, що ОСОБА_1 не керував транспортним засобом, не виконував функції водія і ніде не зафіксовано факт керування ним транспортним засобом. Огляд на стан наркотичного сп'яніння був проведений з порушенням Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Так, з висновку лікаря не вбачається, дослідженням якого біологічного матеріалу було встановлено факт перебування ОСОБА_1 в стані наркотичного сп'яніння.
Зазначає, що на момент складання протоколу про адміністративне правопорушення висновок лікаря-нарколога був відсутній, оскільки складений 28 вересня 2022 року, а тому є недійсним і не може бути належним доказом перебування ОСОБА_1 в стані наркотичного сп'яніння.
Посилається на те, що в матеріалах справи відсутнє направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Крім того, після проходження медичного освідування, працівники поліції не виконали обов'язок щодо доставлення ОСОБА_1 на те місце, де працівники поліції його забрали.
Наголошує на тому, що сам ОСОБА_1 підтверджує той факт, що він зі своєю знайомою знаходився біля автомобіля, двигун автомобіля в момент, коли до них під'їхала автівка патрульної поліції, був заглушений, машина не рухалась, позаяк в ній нікого не було.
Вказує, що ОСОБА_1 проживає в іншому місті, в якому огляд на стан сп'яніння проводиться не КМНКЛ «Соціотерапія», а іншим медичним закладом, а тому водій пройшов альтернативне обстеження.
ОСОБА_1 та його захисник Горянська К.І. у судовому засіданні вимоги апеляційної скарги підтримали та просили задовольнити з підстав, наведених у скарзі.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 та його захисника Горянської К.І., дослідивши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, суд доходить висновку, що подана скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, а орган чи посадова особа при розгляді справи про адміністративне правопорушення, з урахуванням положень, викладених у ст.ст. 251, 252 КУпАП, зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи і, керуючись законом та правосвідомістю, оцінити докази за своїм внутрішнім переконанням в їх сукупності.
Зміст постанови судді має відповідати вимогам, передбаченим ст.ст. 283, 284 КУпАП.
Відповідно до положень ст. 1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно з вимогами ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі та в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Вимогами статті 8 КУпАП передбачено, що особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 152239 від 25 вересня 2022 року вбачається, що водій ОСОБА_1 25 вересня 2022 року о 12 год. 35 хв. керував автомобілем «Toyota Camry», д.н.з. НОМЕР_1 , за адресою: м. Київ, вул. Тепловозна, 15/1 з ознаками наркотичного сп'яніння (звужені зіниці ока, які погано реагують на світло, природна блідість шкіряного покриву, сухість ротової порожнини), чим порушив вимоги п. 2,9 а Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена частиною першою статті 130 КУпАП. Огляд на стан сп'яніння у встановленому законом порядку проводився у лікаря нарколога за адресою: м. Київ, вул. Петра Запорожця, 20.
У протоколі зазначено про роз'яснення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, прав та обов'язків, передбачених ст. 63 Конституції України, а також положень ст. 268 КУпАП, та про вилучення у водія ОСОБА_2 водійського посвідчення НОМЕР_2 і видачу йому тимчасового дозволу на право керування транспортним засобом НОМЕР_3 .
У графі «Пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, по суті правопорушення» пояснення відсутні, ОСОБА_1 від підпису відмовився.
Копію протоколу отримав під особистий підпис 27 вересня 2022 року.
Порядок дорожнього руху на території України, згідно з положеннями Закону України «Про дорожній рух», встановлюють Правила дорожнього руху, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 №1306 (далі - Правила дорожнього руху).
Відповідно до п. 2.9.а ПДР України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
За змістом ч. 1 ст. 130 КУпАП (в редакції, яка була чинною на час вчинення адміністративного правопорушення) передбачено, що керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При цьому згідно положень ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Проведення огляду на стан сп'яніння в закладах охорони здоров'я i оформлення його результатів визначено «Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженою наказом МВС України, МОЗ України від 09 листопада 2015 року №1452/735, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за №1413/27858 (далі - Інструкція).
Відповідно до п. 9 розділу ІІ «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» (далі - Інструкція) з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Згідно ч. 5 ст. 266 КУпАП огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Так, приймаючи рішення про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, суд послався на дані протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 152239 від 25 вересня 2022 року, висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебуванням під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 28 вересня 2022 року.
Процедура направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 № 1103 (далі - Порядок).
Статтею 254 КУпАП встановлено, що основним документом, який фіксує юридичний факт адміністративного правопорушення, є протокол, вимоги до змісту якого встановлені статтею 256 цього Кодексу.
Відповідно до вимог вказаної статті у протоколі про адміністративне правопорушення мають бути зазначені, зокрема: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права та обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.
Вимоги щодо оформлення протоколів про адміністративні правопорушення органами поліції встановлено Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 № 1376 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 01 січня 2015 за № 1496/27941 (далі - Інструкція №1376).
Зокрема, розділом ІІ вказаної Інструкції №1376 визначено, що протокол про адміністративне правопорушення, форму якого затверджено відповідним додатком, складається на спеціальному бланку, що виготовлений друкарським способом із проставленням серії та номера, в якому не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Тобто, вищевказані положення КУпАП та Інструкції №1376 визначають правила допустимості і відповідності доказів, що є гарантом їх достовірності та істинності.
З протоколу вбачається, що ОСОБА_1 своїм підписом підтвердив, що зі змістом протоколу ознайомлений, копію протоколу отримав. У графі «Пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, по суті правопорушення» жодних пояснень або заперечень зі змістом протоколу не зазначив.
При цьому, протокол не містить будь-яких інших пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, з приводу незгоди з його змістом. Жодних заяв, зауважень чи скарг при оформленні протоколу чи після його оформлення ОСОБА_1 не заявляв, мотивів не згоди з протоколом не зазначив.
Відомості про те, що ОСОБА_1 оскаржував у встановленому законом порядку дії працівників поліції за фактом складання протоколу у справі також відсутні.
На підставі викладеного, апеляційний суд доходить висновку, що протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №152239 від 25 вересня 2022 рокувідповідає вимогам, встановленим статтею 256 КУпАП та Інструкції №1376, є належним, допустимим та достовірним доказом у справі, який сумніву в суду не викликає.
Отже, доводи захисника ОСОБА_1 щодо невідповідності вимогам законодавства протоколу про адміністративне правопорушення є необґрунтованими, оскільки такі доводи не підтверджені належними та допустимими доказами, а обставини, викладені у протоколі, останнім не спростовані.
Судом першої інстанції також було досліджено висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебуванням під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 28 вересня 2022 року, згідно якого станом на момент проведення огляду 25 вересня 2022 року о 13:00 ОСОБА_1 перебував у стані наркотичного сп'яніння. Встановлення такого стану було проведено в установленому законом порядку у лікаря-нарколога за адресою: вул. П.Запорожця, 20 у м. Києві (КНП «КМНКЛ «Соціотерапія»).
Окрім того, відповідно до відеозапису з бодікамери поліцейського встановлено, що на 08 хвилині 41 секунді ОСОБА_1 бере у лікаря-нарколога ємність для здачі біологічного середовища (сечі), після чого повертається вже із зданим біологічним середовищем та віддає його лікарю-наркологу.
Процедура проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та оформлення результатів такого огляду визначена також Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09 листопада 2015 року №1452/735, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року №1413/27858 (далі - Інструкція №1452/735).
Відповідно до пункту 12 Інструкції № 1452/735 у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу І цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров'я.
Аналіз вказаних нормативних актів свідчить, що у разі виявлення у водія ознак наркотичного сп'яніння співробітниками поліції огляд на місці зупинки транспортного засобу не проводиться, для проведення огляду водій відразу направляється до найближчого закладу охорони здоров'я.
Згідно з п. 7 розділу ІІІ Інструкції № 1452/735 проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини є обов'язковим.
Пунктом 3 Порядку передбачено, що огляд проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування Міністерством охорони здоров'я України (далі - МОЗ України) і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров'я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Згідно з пунктом 10 Порядку огляд водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я проводиться в будь-який час доби за методикою та із застосуванням приладів, дозволених для використання МОЗ України.
Відповідно до Наказу Виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) Департаменту охорони здоров'я від 27 травня 2019 року №563 «Про оптимізацію організації проведення медичних оглядів на стан сп'яніння в м. Києві» затверджено, що закладом охорони здоров'я, якому надано право на проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є Київська міська наркологічна клінічна лікарня «Соціотерапія».
Таким чином, огляд водія ОСОБА_1 на стан наркотичного сп'яніння було проведено у передбаченій законом клініці та у передбачений законом спосіб.
Доводи апелянта, що протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №152239 від 25 вересня 2022 року відносно ОСОБА_1 був складений безпідставно, оскільки висновок «КНП «КМНКЛ «Соціотерапія» було отримано лише через декілька днів, а тому він є недопустимим доказом, не заслуговують на увагу суду та є необґрунтованими, оскільки висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції передує акт медичного огляду особи, в якому вказується діагноз та результат лабораторного дослідження, на підставі якого і складається висновок.
Сторона захисту не надала суду доказів на підтвердження порушень, допущених працівниками поліції, а саме доказів відсутності акту його медичного огляду або невідповідності даних, зазначених в акті, даним висновку щодо результатів медичного огляду, які б свідчили про відсутність підстав для складення відносно ОСОБА_1 протоколу про адміністративне правопорушення за частиною першою статті 130 КУпАП.
Дані щодо біологічного матеріалу, на підставі якого встановлюється факт перебування в стані наркотичного сп'яніння, відображаються в акті медичного огляду особи, що керує транспортним засобом, з метою з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Посилання захисника ОСОБА_1 на відсутність у матеріалах справи направлення на огляд водія транспортного засобу не є підставою для закриття провадження у справі за відсутністю складу адміністративного правопорушення на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП з огляду на те, що ОСОБА_1 не відмовлявся від проходження медичного огляду, при проведенні якого були присутніми працівники поліції, та за результатами проведення якого встановлено перебування ОСОБА_1 у стані наркотичного сп'яніння, а протокол про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 складено працівником поліції саме за керування транспортним засобом в стані наркотичного сп'яніння.
Також безпідставними є посилання захисника ОСОБА_1 на результати дослідження №ND1165395, проведеного на замовлення ОСОБА_1 25 вересня 2022 року, згідно якого показник «маріхуанна» не виявлено, з огляду на те, що лабораторія «Нова Діагностика», в якій було проведено дослідження, не є спеціалізованою установою для проведення огляду водіїв на стан сп'яніння, дослідження було проведено на 1 год. 15 хв. пізніше, ніж у КМНКЛ «Соціотерапія», що могло позначитися на результатах тестування, та саме у наданому стороною захисту дослідженні не зазначено біологічне середовище, на підставі якого проведено тестування.
Суд першої інстанції правильно не взяв до уваги пояснення свідка ОСОБА_3 , що ніби вона була за кермом автомобіля, оскільки остання є знайомою ОСОБА_1 та може бути зацікавлена у розгляді справи.
Окрім того, з переглянутого відеозапису з нагрудної бодікамери поліцейського вбачається, що ані ОСОБА_1 , ані ОСОБА_3 не зазначали про те, що саме ОСОБА_3 перебувала за кермом автомобіля. ОСОБА_1 , у свою чергу, не заперечував свого перебування за кермом.
При цьому, захисник ОСОБА_1 - Горянська К.І., заперечуючи факт перебування останнього на кермом автомобіля під час обставин, зафіксованих у протоколі про адміністративне правопорушення, в апеляційній скарзі зазначає: «…, а тому водій пройшов альтернативне обстеження», тобто визначає статус ОСОБА_1 як водія.
Враховуючи викладене, вищезазначеними діями ОСОБА_1 порушив п. 2.9а ПДР та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За змістом ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
При з'ясуванні обставин щодо накладення адміністративного стягнення за ч. 1 ст. 130 КУпАП на ОСОБА_1 суд апеляційної інстанції враховує, що керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння є грубим і досить поширеним правопорушенням, обставин, які пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , не встановив.
Отже, аргументи, викладені в апеляційній скарзі, не є підставою для закриття провадження у справі за відсутністю складу адміністративного правопорушення відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП
З огляду на вищевикладене, доводи апеляційної скарги не знайшли свого підтвердження та не дають підстав для висновку про порушення судом першої інстанції вимог закону при розгляді справи про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП та накладенні на нього стягнення.
Таким чином, постанова суду першої інстанції відповідає вимогам закону, підстав для її зміни чи скасування суд апеляційної інстанції не вбачає, у зв'язку з чим доходить висновку про залишення апеляційної скарги без задоволення, а оскаржуваної постанови - без змін.
Керуючись статтями 284, 289, 294 КУпАП, Київський апеляційний суд, -
Апеляційну скаргу захисника ОСОБА_1 - Горянської Крістіни Ігорівни - залишити без задоволення.
Постанову Дарницького районного суду міста Києва від 29 листопада 2022 року - залишити без змін.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Суддя В.А. Кравець